Môj muž veľa pije. Ako ďalej žiť?

Zodpovedané
28. apr 2019

Dobrý deň,

s manželom sme sa zoznámili pred 8 rokmi a po polroku sme sa vzali. Spoločné máme dve dcérky, najstaršiu mám ešte z predošlého vzťahu. Problém ale je, že strašne pije. Pracuje, no keď je doma, tak neustáte vyhľadáva alkohol. Mne to strašne vadí, ja nepijem vôbec.

Priznať si to nechce. Stále sa hádame, aj pred deťmi. Nadáva mi. Do mesiaca sa 3 týždne hádame, týždeň je dobre.

Odmietam s ním aj spávať. Vlastne ani neodmietam, no keďže skoro každý večer je naliaty, tak sa mi hnusí. Vie o tom, no nie je ochotný sa zmeniť.

Chcem odísť, ale nemám kam. Nemám nikoho a z rodičovského príspevku podnájom neutiahnem.

Čo mám robiť?

Ďakujem za radu

Dobrý deň,

ak má manžel problém s alkoholom, ideálne je spojiť sa s priateľmi a jeho rodinou a dostať ho na liečenie, resp. liečiť sa.

Je dôležité, aby si uvedomil, že problém s alkoholom má. Ak si nevie sám dať rady a prestať, tak problém určite má.

Podpora okolia je v takomto prípade veľmi dôležitá. A rovnako dôležité je, aby mu to okolie dalo najavo, upozorniť ho na problém a podporiť ho v riešení.

Zapojte okolie a konajte čím skôr. Rovnako dôležité je odstrániť z domu všetok alkohol.

Prajem veľa trpezlivosti, energie a úspechu.

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com