Prečo sa dvojročná dcéra bije po hlave?

Zodpovedané
22. apr 2021

Dobrý deň,

moja dvojročná dcéra je veľmi rozumná a už aj pekne rozpráva. Chodím s ňou von doobeda a aj poobede a skoro stále ideme domov s veľkým plačom. Nechce ísť dnu. Nepomáha ani dohováranie, ani to, že vonku prší, alebo je už tma.

Keď sa mi ju podarí dostať dnu dobrovoľne, tak akonáhle si uvedomí, že je dnu, tak začne veľmi plakať a kričať, že chce ísť von a bije sa po hlave.

Prečo sa bije po hlave?

Ďakujem

Dobrý deň,

predpokladám, že chce zostať von a je to prejav jej nespokojnosti a nesúhlasu.
Je to zdravé a prirodzené (byť von) a podľa mňa aj pochopiteľné. Verím, že postupne nájdete spôsob ako sa naučiť spolu o tom komunikovať a ako sa hovorí "vyrastie z toho".

Určite by som, ale podporoval a bol s ňou v prírode a von toľko, koľko je len pre Vás možné. Je to naša prirodzenosť, narozdiel od životu v bytovkách.

S pozdravom

Mgr. Andrej Naščák
Tel: +421 948 034 613
Mail: a.nascak@gmail.com
Web: www.onlineterapeut.sk/