Priateľ bol za bývalou a navštevoval erotické stránky. Ako sa máme posunúť ďalej?

Zodpovedané
8. feb 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Priateľ dlhú dobu skrýval telefón. Keď išiel na wc, alebo len do inej miestnosti, tak ho musel mať pri sebe. Keď som sa ho na to spýtala, začal byť útočný, že či mu neverím. Alebo začal s tým, že v minulosti mu kamaráti zobrali mobil a niekomu niečo napísali. Alebo povedal, že tam má pre mňa darček.

Na začiatku minulého roka (teda aj corony) sme sa pohádali. Keď ku mne potom prišiel, dostala som sa mu do telefónu. Zistila som, že chodil na stránky typu tajné flirty, erotické kontakty a iné sex zoznamky. Raz si aj zaplatil nejaký kredit.

Dával srdiečka na fotky iných báb s výstrihom a holým zadkom. I napriek tomu, že ma to bolí pretože mám problém (výraznú asymetriu prsníkov) a nemôžem nosiť výstrihy a nemám také veľké prsia aj keby som chcela, mám z toho veľký psychický blok.

Ale hlavne zistila som, že po hádke išiel za bývalou. Keď bol u nej, nahol sa ku nej, ale vraj nič neurobil. Ona sa ho na to spýtala a on jej povedal, že ju chcel pobozkať a následne na nejaké otázky odpísal, že pri nej na mňa zabúda. Že mu chýba a že ho priťahuje.

Keď som to čítala celá moja dôvera v neho, ale aj moje sebavedomie sa roztrieštilo na bilión kúskov. Myslela som, že zomriem na zlomené srdce (viem že to môže byť pre niekoho prehnané ale tak to som to proste cítila). Plakala som, no bolo to zlé. O chvíľku na to som s tým za ním šla, najprv som sa s ním chcela rozísť a tak vysvetľoval mi, že to bol skrat. Povedal, že ma nikdy nepodviedol. Ale ja aj tie slová, ktoré tej babe napísal beriem ako neveru.

Pár dní som nad tým rozmýšľala a rozhodla sa, že by sme si mali dať pauzu. On mi na to povedal, že príde a že mi všetko povie. Tak sme si to nejako vyrozprávali. Odpoveď, že prečo to urobil povedal znovu, že to bol skrat, že to nebol on. Nejako sme to prešli, ale aj tak skoro po roku na to neviem prestať myslieť a keď som už dlhšie bez neho stále mi to príde na rozum.

Mali sme už aj medzitým hádku kedy mi vyčítal, že nejako dlho si musí u mňa budovať tú roztrieštenú dôveru a že nevie, či to má zmysel.
No aj to sme si vyrozprávali a snažím sa mu dôverovať a aj byť lepšou osobou. No keď som dlhšie bez neho, tak mi to stále vybehne v hlave na rozum a stále ma to privádza do depresívnych stavov, že či som ho radšej nemala opustiť.

Veľmi ho milujem, aj s jeho chybami, chcem byť s ním ale chcem sa zbaviť tej nedôvery a toho spomínania na tú udalosť.

Ako sa toho zbaviť a ako sa posunúť ďalej?

Ďakujem

Dobrý deň,

vnímam veľkú náročnosť Vašej situácie. Chápem, že potom, čo sa stalo je náročné získať späť stratenú dôveru. Mal by pochopiť, čo jeho správanie vo Vás vyvolalo a dať Vám toľko času koľko potrebujete.

Znovuvybudovaním dôvernej komunikácie, blízkosti a porozumenia môžete získať späť stratenú dôveru. A tento proces niekedy môže trvať aj dlhší čas.

Skúste s tým ísť do párovej terapie a odhaliť vzájomné prežívanie pre sebou.

Za uváženie by stála aj individuálna terapia, v ktorej by ste mohla preskúmať prečo Vás to tak hlboko ranilo a zasiahlo aj sebavedomie.

Lepšie si porozumieť a preskúmať, že či za tým nie sú aj zranenia z iných vzťahov (rodinných, partnerských).

S pozdravom

Mgr. Andrej Naščák
Tel: +421 948 034 613
Mail: a.nascak@gmail.com
Web: www.onlineterapeut.sk/