Ako prinútiť manžela, aby stál na strane našej rodiny a nerobil to, čo jeho matka chce?

Zodpovedané
3. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej svokry. Postavili sme si dom v jednom dvore pri svokre. Od začiatku som bola proti tomu. Manžel nechcel odtiaľ odísť a sľúbil mi, že keď dom postavíme, tak vyriešime otázku nášho súkromia v miesta vo dvore. Sú to už 4 roky a na túto tému sa s ním nedá baviť.

Máme dve deti a chcela som priestor, kde sa môžu hrať. Ledva som si vydobila kúsok záhrady na hračky. Lenže svokra nám tam stále behá aj s inými vnúčatami a nechce pochopiť, že to chceme mať sami pre seba. Navrhla som manželovi aj rozdelenie pozemku, ale on je ako skala. Jediná vec, čo dokáže povedať je to, že to nie je možné. Stále sa kvôli tomu vadíme. Chcela som aj odísť, ale neviem, či je to správne riešenie.

Ako prinútiť manžela, aby stál na strane našej rodiny a nie stále robil to, čo jeho matka chce?

Ďakujem

Dobrý deň,

nútiť niekoho do niečoho nie je veľmi vhodné, skôr sa to otočí proti vám. Mám dojem, že váš manžel je ako medzi dvoma mlynskými kameňmi manželka verzus matka. Určite nechce ublížiť ani jednej.

Nebolo by možné tento problém riešiť so svokrou priamo? Pozhovárať sa, že vám prekáža, keď je s inými vnúčatami na vašom ihrisku a možno následne, keď spracuje ihrisko, pozhovárať sa ja o potrebe súkromia.

Mám dojem, že je to skôr o vás a o svokre ako o vás a manželovi. Možno sa však mýlim.

Ak je dvor jediný problém, ktorý s manželom máte, určite to nie je dôvod na odchod. Skôr hľadať taký kompromis, aby aj vlk bol sýty aj ovca celá.

Prajem vám veľa trpezlivosti a dobrý vzťah so svokrou.

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com