Ako reagovať, keď mi manžel všetko vyčíta?

Zodpovedané
11. jún 2019

Dobrý deň,

manžel mi veľa vecí vyčíta. Takmer všetko robím zle. Keď niečo nekúpim, tak je zle. Keď niečo doma neurobím podľa neho, ozdoby, záclony, obrus nie je na stole, tak je zle.

Nezje sa niečo, vinná som ja. Nepovie mi, že má má rád, lebo mu je divné to povedať. Ale chce, aby som mu to hovorila ja. Prečo chodím na aute do roboty, prečo chcem umývať riad v umývačke /to cez týždeň nesmiem/. Chcela som, aby dobil dcére kredit na telefón a povedal mi, že nech to urobím ja. Keďže on deťom platí mesačne 15 €, aby mohli chodiť do školy. To, že im platím stravu, poistku, oblečenie, obuv, školu a že snimi chodím po doktoroch, na rodičovské si vôbec neuvedomuje.

Chcela by som mu dať vždy nejaký argument, ale ja sa neviem hádať. A obávam sa, že to ani nepochopí. Bývame v jeho rodičovskom dome s jeho rodičmi, máme každý svoje poschodie.

Ako mám reagovať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

z manželovej strany Vám chýba vo vzťahu úcta. Reagovať na neho Vám pomôže jedine tak, že sa naučíte dávať hranice a nebudete reagovať submisívne.

Odporúčam Vám buď párové poradenstvo a individuálnu prácu na sebe. Dôležité je zamerať sa aj na vzájomnú komunikáciu.

Na tému párového poradenstva nájdete na mojej stránke zopár inšpiratívnych článkov.

Prajem pozitívnu osobnostnú zmenu a aj zmenu vo vzťahu.

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com