Ako reagovať na žiarlivé scény manžela?

Zodpovedané
24. jún 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť o tom, že ako mám reagovať na manželove psychicky agresívne útoky pre žiarlivosť. Jedná sa o žiarlivostné monológy, kedy je veľmi ťažké vstúpiť a vyjadriť sa k tomu. A ak sa aj vyjadrím, nemá to žiadny účinok. Vyzúri sa, potom sa ospravedlňuje a o nie dlhý čas sa opäť nájde dôvod na žiarlenie.

Je dostupná nejaká literatúra, kde je možné sa niečo dozvedieť ako pracovať so žiarlivosťou?

Ďakujem

Dobrý deň,

kníh a článkov nájdete plný internet.

S manželom treba komunikovať o žiarlivosti mimo žiarlivostných scén. Ideálne pre neho by bolo vyhľadať pomoc a chodiť na individuálne poradenstvo. Za žiarlivosťou sa vždy „niečo“ skrýva. Na tom treba pracovať.

Vy ho môžete neustále ubezpečovať aký je pre Vás dôležitý, ako ho milujete a dokazovať mu to, že je pre Vás jediný muž na svete. Neznamená to však obmedzovať samú seba!
PS: V blízkej dome by mal pribudnúť na tuto tému článok aj na mojej stránke.

Prajem veľa trpezlivosti.

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com