Ako vrátiť vzťah do starých koľají?

Zodpovedané
10. aug 2019

Dobrý deň,

s mužom máme už skoro rok asi krízu. Máme oddelené spálne a priznám mám zásluhu na tom aj ja. Po pôrode druhého dieťa som bola po celom dni unavená, že len čo som večer ľahla do postele, tak som zaspala.

Muž mi vyčítal, že keď máme sex, tak je iniciátorom len on. Ja som aj mala chuť, ale som bola tak unavená, že som sa nevedela premôcť a začať s niečím ja. Chcela som, aby mi teda pomohol aspoň trocha v domácnosti, s deťmi. On to ignoroval a len do mňa hučal ako mu vadí, že o sex má snahu. Nakoniec odišiel zo spoločnej spálne a na moje prosby, aby sa vrátil, že sa pokúsim niečo zmeniť nereaguje.

Začal mi pomáhať s domácnosťou. Posledný mesiac - dva. Stále sa odmieta vrátiť do spálne a ja sa cítim ako keby mám ísť za cudzím človekom do vedľajšej izby uspokojiť jeho potreby a vrátiť sa späť do svojej.

Vysvetľovala som mu, že potrebujem cítiť, že ma má rád, zaspávať pri ňom a zobúdzať sa pri ňom. On si dal podmienku, že buď budem chodiť za ním ja za sexom, alebo sa so mnou baviť ani nebude. Úplne sme sa odcudzili a ja neviem ako ďalej.

Ako sa mám k nemu správať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

mám dojem, že manžel na vás zvolil poriadny plán - taký školácky.

Ak však on vyhovel vašim požiadavkám pomáhať v domácnosti, skúste aj vy jeho a choďte za ním. Uvidite či sa niečo zmení alebo nie.

Ak nie, vyhľadajte pomoc v poradni.

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com