Ako zachrániť manželstvo?

Zodpovedané
8. okt 2019

Dobrý deň,

veľmi milujem moju manželku a mám s ňou dve deti. Po dlhšom naliehaní mi povedala, čo ju trápi. Povedala, že už ma tak neľúbi ako na začiatku a chce ma opustiť. Chce odísť z domu niekde do podnájmu a žiť nejaký čas sama. Chce zistiť, či ma ešte má rada. Ja ju prehováram, aby ostala a že to spolu zvládneme. Povedala, že keby vedela, že si nič nespravím, tak by odišla bez varovania. Ale že má o mňa strach.

Navrhol som hej aj manželskú poradňu, no nechce tam ísť.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak skutočne nie je možnosť návštevy psychológa, tak skúste jej dať to, čo skutočne potrebuje.

Ukážte jej, že jej rozumiete a rešpektujete. Buďte s ňou v kontakte a skúste zmeniť to, čo Vám predtým vo vzťahu nefungovalo.

S pozdravom

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com