Ako žiť vo vzťahu, kde ma muž ignoruje a nemá o mňa záujem?

Zodpovedané
30. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho manželstva. Náš vzťah sa úplne rozpadáva a môj muž nemá o mňa záujem.

V práci ho povýšili, a tým sa to všetko začalo. Z domu odchádza ráno a vracia sa večer. Má prácu a pôsobí na polovici Slovenska. Úplne sa prestal so mnou rozprávať. Nechce mi ani povedať, kde a s kým bol a čo robil.

Ani ma len nepozdraví. Baví sa len s deťmi. Úplne ma ignoruje a mám mu dať pokoj. Keď som sa ho spýtala, či niekoho má, tak sa veľmi naštval a spravil zo mňa chorobne žiarlivú ženu. Povedala som mu, že sa mi nepáčia jeho neskoré návraty domov. Povedal mi, že mu závidím jeho prácu.

Ako ďalej žiť v takomto vzťahu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

mám dojem, že Váš manžel je buď veľmi vyčerpaný z novej práce, alebo je proste na neho veľmi veľa. Možno má aj ľudí ako sa vraví plné zuby (ak pracuje s ľuďmi).

A v podstate to s vami ani nemá nič spoločné. Ak je to tak zistíte to veľmi jednoducho.

Buďte k nemu milá, nepýtajte sa ho zbytočné otázky skôr vyjadrite pochopenie (aký je unavený, koľko veľa toho má, aký je šikovný, že to takto zvláda v práci), prichystajte mu večeru, kávu, pomasírujte ho. Choďte za ním prvá, dajte mu bozk na privítanie. Ak je to skutočne o práci vaše pochopenie a uznanie prijme ako soľ.

Ak nie, skúste sa s ním cez víkend, keď bude v pokoji pozhovárať o tom, že sa cítite ignorovaná a odstrčená. Predostrite mu váš pohľad, pozhovárajte sa o tom, čo by ste mohli obaja spraviť pre to, aby ste sa cítili vo vzťahu šťastní a milovaní.

Ak ani to nepomôže vyhľadajte odbornú pomoc.

Prajem veľa energie a pochopenia jeden pre druhého.

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com