Ako zotrvať vo vzťahu bez sexu?

Zodpovedané
26. apr 2019

Dobrý deň,

potrebovala by som radu ako zotrvať vo vzťahu bez sexu. Manžel sa so mnou dlhšiu dobu nemiluje, mimomanželský vzťah nemá. Vraj je len unavený a rozmýšľa nad dôležitejšími vecami ako je sex.

Odkedy máme 2,5 ročné dieťa, tak sme sa milovali možno 5x. Už som zúfalá, vyhrážam sa rozvodom a aj milencom. On mi asi neverí, že som toho schopná. Ale ja mám 36 rokov a chcem sex v živote. On má 37 rokov. Potrebujem k životu aj sex a nie len byť ženou v domácnosti. Keď sa aj snažím zvádzať ho, tak má výhovorky. Už ma nebaví ponižovať sa ako nejakú maniačku bažiacu po milovaní.

Muž si nedá vysvetliť, že v zdravom vzťahu sa milujú minimálne 3x do týždňa.

Má naše trojročné manželstvo zmysel?

Ďakujem

Dobrý deň,

sex je veľmi dôležitou súčasťou vzťahu bez ohľadu či máte 20, 35, 50 alebo 70 rokov. To koľkokrát je vhodné mať sex máte načítané dobre.

Určite nie je ok, že spolu intímne nežijete. Ak bol váš milostný život pred narodením dieťaťa ok, znamená to, že sa niekde niečo pokazilo. Určite sa treba s manželom vážne porozprávať a riešiť to. Možno ide len o zdravotný problém na jeho strane, s ktorým sa vám hanbí priznať.

Ak bol pri pôrode, mnoho mužov máva akúsi „traumu“. Alebo sa možno zmenilo vaše telo. Sú to však len dohady. Určite treba zistiť, čo je za tým. A riešiť to.

To, či má zmysel vaše manželstvo si musíte odpovedať sama. Partnerský vzťah bez sexu určite nemožno nazvať zdravým vzťahom. Je to veľmi dôležitá súčasť rovnako ako láska, opora, úcta.

Prajem skoré vyriešenie vášho vzťahového problému.

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com