Je môj muž lakomec?

Zodpovedané
28. apr 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. S mužom máme 5 a 3 ročného syna.

Je normálne, keď muž kúpi obom deťom len jednu vec a povie im, nech sa podelia?

Minule im kúpil makovú lúpačku, že si ju majú dať na polovicu. Potom plavky a tie si majú tiež striedať. Alebo mladší ich dostane na budúci rok, keď už budú staršiemu malé. Mám pocit, že ešte im nič nekúpil každému svoje, vždy len spoločné. On má dvoch súrodencov a v minulosti netrpeli biedou. S peniazmi problém nemá, zarobí veľmi dobre.

Ako sa mám ja zachovať v takýchto situáciách?

Mám veci dokúpiť aj druhému?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

skúste sa manžela spýtať, čo tým vlastne sleduje.

Nemyslím, že to nie je o lakomosti, ale skôr o tom, že ich chce naučiť deliť sa. Treba to však robiť v rozumnej miere. Môžu sa deliť o cukríky a podobné veci. O plavky už asi nie, keďže ich predpokladám potrebujú súčasne.

V každom prípade sa skúste s manželom porozprávať, čo tým vlastne sleduje a uvidíte ako sa vám k tomu vyjadrí.

Čo sa týka dokúpenia vecí, kúpte nevyhnutné. Dôležité je, aby ste boli vo výchove jednotní.

Takže skúste manžela trošku usmerniť, aby ste mu nemuseli zbytočne podrývať autoritu u detí.

Prajem efektívny rozhovor.

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com