Keď si manžel vypije, tak je agresívny a pije niekoľko dní. Ako sa mám k nemu správať?

Zodpovedané
24. jún 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. S manželom som 7 rokov a máme spolu synčeka a dcérku. Som tehotná, čakám tretie dieťa. Problém je, že keď si môj manžel vypije, tak dokáže piť pár dní nonstop bez toho, aby sa čo i len najedol. Je veľmi agresívny. Niekoľkokrát som na neho zavolala policajtov, pretože ma fyzicky napadol. On to samozrejme popieral. Potom som s deťmi odišla k mame a čakala som na jeho vytriezvenie.

Sľuboval mi hory doly, že sa zmení a vraj sa to už nikdy nestane. No opak bol pravdou. Teraz znova prisieľ z práce zo zahraničia a ani sa doma neohrial a už utekal do krčmy.

Už na druhý deň začal piť, nadával mi, napadol ma pred mojou mamou. Dcérka stála pri mne, spadla a buchla si hlavičku. Plakala. Predvčerom ma začal škrtiť a dal mi päsťou do tváre, mám z toho modrinu.

Včera som bola pozrieť čo robí. Na stole v obývačke same fľaše vodky, v pohároch cigaretové špaky a on celý dočúraný, keďže netrafil na záchod.

Keď je triezvy, tak je normálny. Je dobrý, pomôže mi v domácnosti a hrá sa s deťmi. Vo chvíli, keď si vypije, tak je ako vymenený.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

to, že Váš manžel pije je jedna vec, to, že je agresívny a napáda vás to je druhá. Je to trestný čin.

Ideálnym riešením by bolo keby Váš manžel prestal úplne piť.
Zostávať pri ňom v stave opitosti a riskovať život a zdravie vaše a vašich detí je viac než nezodpovedné.

Sama si premyslite, čo je pre vás v živote dôležité, či sú podobné scény dobrým vzorom a prostredím pre vaše deti.

Bol by váš manžel ochotný úplne prestať s alkoholom? Ak áno, super. Ak nie - je to na vás, aký život si vyberiete.

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com