Má manžel právo brať naše deti k Jehovistom?

Zodpovedané
23. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Sme manželia už 13 rokov a máme 4 a 7 ročné dieťa.

Manžel začal chodiť k Jehovistom a už je rozhodnutý dať sa pokrstiť. V čase, keď som v práci začal aj deti brať so sebou aj napriek tomu, že ja s tým nesúhlasím. Doma im číta, púšťa ich jehovistické videá. Veľa sa kvôli tomu hádame.

Mám nejakú možnosť ako tomu zabrániť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

obávam sa, že viera je len na dohode partnerov.

Ak vy mate iné vierovyznanie a manžel aktuálne iné, treba hľadať kompromis. Zväčša to partneri riešia tak, že deti netlačia do žiadnej viery a nechajú ich v dospelosti samých rozhodnúť.

Prajem všetko dobré.
S pozdravom

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com