Mám bojovať za manželstvo?

Zodpovedané
13. júl 2019

Dobrý deň,

v manželstve som 8 rokov a máme 2 deti. Posledných 6 mesiacov sa veľa hádame. Manžel bol vždy veľmi náladový. Ako rýchlo sa rozčúli, tak rýchlo sa aj ukľudní.

Prvýkrát v decembri pri hádke mi dal facku a zostala som v šoku. Myslím, že jemu to ľúto nebolo a potom v júni mi dal ďalšiu. Cítila som, že by ma najradšej zabil. Videla som to v jeho očiach a nebolo to len v afekte. O pár dní som ho vyprovokovala a dal mi ďalšiu facku, no už nemal ten hnusný výraz.

Odvtedy sa vo mne niečo zmenilo a už to nie je môj muž, aj keď ho ľúbim. Cítim, že si ma neváži.

Zoznámil sa s inou ženou a tvrdí, že s ňou nič nemá. Mal jej fotky v telefóne a aj nejaké sms, ktoré jej písal. Komplimenty o jej kráse.

Som o dosť od neho mladšia a som atraktívna. O domácnosť, o deti a muža som sa vždy 100% starala. Nikdy som mu nebola neverná a ani nebudem.

Ako mám ďalej s ním žiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

základom každého dobrého vzťahu je komunikácia, samozrejme okrem iného.

V prvom rade sa treba o probléme porozprávať. A následne problém riešiť spoločne. Fyzické napádanie nie je vo vzťahu na mieste.

Ak ste však v štádiu, že miesto pokojného rozhovoru dokážete po sebe len kričať odporúčam vyhľadať odbornú pomoc.

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com