Mám ostať vo vzťahu, v ktorom nastala kríza a neplní sa moja túžba po dieťati?

Zodpovedané
10. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som Vás požiadať o radu. S priateľom sme mali veľmi pekný vzťah. Bývame spolu, nikdy sme sa nehádali a ani sme si nikdy neboli neverní.

Problém nastal vtedy, keď po troch rokoch vzťahu vyšlo najavo, že mi klamal vo viacerých veciach. Nastala medzi nami dosť zlá kríza, ktorá vyvŕšila rozchodom z mojej strany.

Môj priateľ sa však neprestal snažiť, stále sa mi doprosoval a po dlhom prehováraní ma zaskočil tým, že si môžme založiť rodinu. To ma veľmi obmäkčilo, nakoľko sme mali predtým veľmi pekný vzťah bez konfliktov. Po dlhom prehováraní som sa rozhodla súhlasiť a vrátiť sa k nemu.

Problém nastal práve, keď som súhlasila. Priateľ si zrazu z ničoho nič dieťa rozmyslel. Začal ma naťahovať. Vo mne táto naša "dohoda" vytvorila obrovskú túžbu po dieťati. Nedokážem myslieť na nič iné ako na deti, sústavne sa preto trápim, obzerám detské veci, strašne závidím tehotným kamarátkam a mám pocit ako keby mi z toho načisto preskočilo.

K tomu sa pridalo veľa hormonálnych ženských problémov, myslím že boli spôsobené týmto. On má dokonca z predošlého vzťahu malého syna, ktorého začínam úplne nenávidieť, aj keď sa snažím vnútorne s tým bojovať. On toto všetko ale úplne ignoruje, dokonca po pár mesiacoch z neho vypadlo, že si ma tou dohodou chcel iba udržať.

Sústavne sa o to hádame, stále mu to vyčítam, nedokážem sa s tým zmieriť pre mňa je to obrovský podraz. Cítim sa ako handra a neverím mu.

Dieťa stále chcem, ale jemu už neverím a nechcem ho mať "vyprosené" z mojej strany. On si stále myslí, že ten vzťah môže byť ako predtým.

Ako by som mala riešiť túto situáciu?

Má zmysel pokračovať v takomto vzťahu?

Ako sa môžem zbaviť tejto veľmi silnej túžby po dieťati?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

túžbu po dieťati nepotlačíte. Ak prišlo obdobie ako sa vraví tikajucich biologických hodín, tak proste prišlo.

Čo sa týka vzťahu sama ste napísali:
Dieťa stále chcem, ale jemu neverím a nechcem ho mať vyprosené.

Skúste si sama odpovedať, či je tento muž ten, komu veríte, na koho sa môžete spoľahnúť, koho milujete, kto Vám bude dobrým partnerom a otcom pre vaše deti. Či váš vzťah bude dobrým zázemím a príkladom pre vaše deti. A hlavne, či vy ako osoba budete v takomto vzťahu spokojná a šťastná.

Skúste si na toto odpovedať.

Ak by ste mali na mna ešte nejaké otázky, pokojne má kontaktuje.

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com