Mám zostať s manželom?

Zodpovedané
8. okt 2019

Dobrý deň,

som psychicky v koncoch. Neviem či chcem zostať s manželom, alebo sa radšej rozviesť. Máme množstvo nezhôd a postupom času som prišla na to, že nemáme žiadne spoločné záujmy a ani plány do budúcnosti.

Obaja máme 36 rokov, máme 10 a 7 ročné dieťa. S nimi problém nie je.

Problém je v tom, že väčšina povinností v rodine je na mne. Celé dni sa naháňam, pracujem v ambulancii ako sestra do 15 - 16tej. Potom musím vyzdvihnúť dcéru v družine. Každý deň nakupujem, večne sa vláčim s taškami, starám sa o domácnosť.

Potom domáce úlohy a starostlivosť o deti. Môj manžel doma povysáva každý deň tyčovým vysávačom podlahy, čo považuje za nadľudský výkon a ja doma vraj nič nerobím. Niekedy povešia prádlo, alebo ho pozbiera z balkóna, ale neposkladá. Sám s deťmi je málokedy, von s nimi sám ide tak raz za 3 mesiace.

On je predavač vo vlastnej predajni, viac finančne prispieva do rodiny, aj viac peňazí ušetrí.

Ale problém je ten, že keď som mu vo vlastnom voľne (počas dovolenky) opakovane vypomáhala v jeho práci, čím sa navýšili ušetrené peniaze, nemôžem rozhodovať o tom ako sa minú.

Bývame v trojizbovom byte, ktorý nám je už pritesný a hľadali sme skoro tri roky dom. On bol vždy na vážkach, nechcel všetky ušetrené peniaze investovať do nového bývania a teraz cúvol úplne.

Ja aj deti po živote v dome túžime, máme radi zvieratká. Aj on deťom sľuboval, že zvieratko bude vtedy, keď budeme mať dom. On je pohodlný. Na prvé miesto stavia svoje pohodlie, až potom je rodina. To, že ja som niekedy vyčerpaná ho nezaujíma. On si ide svoje.

Po intímnej stránke sa náš život týmto pádom tiež zhoršil. Vytáča ma maličkosťami, že niečo sľúbi a potom to kvôli svojmu pohodliu nedodrží. Ja už proste nevládzem, mám nenaplnené sny.

Myslím si, že robím pre rodinu maximum. Viem, že vždy sa dá niečo zlepšiť, ale snažím sa. Kvôli deťom by som najradšej v manželstve zotrvala, lebo neviem ako by na rozvod reagovali a aká by bola rozdelená výchova.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vidím, že toho máte dosť na riešenie. Myslím, že najlepšie pre vás by bolo absolvovanie párového poradenstva.

Myslím si, že vo vašom vzťahu je problém najmä to, že jeden neuznávate dôležitosť toho druhého a zabúdate sa oceňovať a byť vďační za bežne veci.

Je toho dosť. Skutočne uvažujte o poradcovi.

S pozdravom

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com