Máme pred svadbou a niečo mi vo vzťahu chýba. Čo teraz?

Zodpovedané
24. sep 2019

Dobrý deň,

s priateľom sme spolu viac ako 8 rokov a o necelý rok sa berieme. Mám ho rada. Stál pri mne v najhorších chvíľach života ako jeden a obdivujem aký je skvelý človek. No i napriek tomu si teraz, keď chceme spojiť svoje životy uvedomujem rozdiely medzi nami.

Veci, ktoré ja milujem, tak on nemusí. Ide napríklad o cestovanie. Celé leto trávil tak, že sa venoval treťotriednemu futbalu a málokedy si našiel čas, aby šiel so mnou niekam. Celé leto som plánovala dovolenku a keď už išlo do tuhého, tak povedal, že ho neláka nikam ísť.

Ja som takto po lete sklamaná, že som ho celé strávila v práci a nevychutnala si možnosť cestovať. Mám pocit, že aj po citovej stránke to ide dole vodou. Už nie je medzi nami taká chémia.

Mám pocit, že má brzdí. Dávam bokom svoje záujmy a záľuby, lebo na nich nie je čas a ani chuť. Ja sa rada o veciach rozprávam, no on je stále ticho a nechce nič riešiť. Mám pocit akoby si žil v svojom začarovanom kruhu, ktorý sa skladá z práce, futbalu alebo iného športu. Ja som len taká samozrejmosť.

Som z tých žien, ktoré túžia po pozornosti. Naozaj si ho vážim a mám ho rada, ale niečo mi v tom vzťahu chýba.

Je dobrý nápad brať sa s takými pochybnosťami?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam vám navštíviť partnerskú poradňu.

Ak máte takéto myšlienky a emócie, tak určite to nie je ok. Pred tak vážnym rozhodnutím by bolo viac než vhodné ako sa vraví mať vo veciach jasno.

Z toho, čo píšete mám dojem, že váš vzťah podlieha stereotypu. Do svadby je času dosť. Skúste nájsť odborníka vo svojom okolí, alebo ma kontaktuje. Nie je to vec, ktorá by bola riešiteľná jednou odpoveďou.

V každom prípade Vám odporúčam riešiť to!

Prajem všetko dobré
S pozdravom

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com