Manžel je vorkoholik. Čo mám robiť?

Zodpovedané
8. okt 2019

Dobrý deň,

s manželom som 10 rokov a je veľký vorkoholik. Máme spolu trojročnú dcérku a dvojmesačného syna.

Mali sme krásny vzťah. Kúpili sme dom, začali ho prerábať súčasne žiť v ňom a začali sa kaziť veci. Stále som musela pochopiť ustúpiť, lebo on to robí pre nás.

Teraz neviem ako mám s ním tráviť čas. Neviem sa s ním ani zasmiať. Som v napätí, keď som s ním a čakám kedy zase vybuchne a začne kričať.

Keď som sa snažila dohovárať, tak mi povedal, že mu stále vyčítam. Mám ho rada a myslím si, že tam nie je priestor pre nás dvoch.

Čo mám robiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v období “malých deti” má mnoho vzťahov práve takýto problém. Muž na dojem, že je všetko na jeho hlave najmä čo sa týka financií. Žena má dojem, že je nedocenená a zanedbávaná.

Už ako som tu veľakrát spomínala, tak treba hľadať a oceňovať to dobré, napĺňať si svoje potreby navzájom čo už je to pozornosť, ocenenie, láska.

Skúste rozhovor na tému čo by sme jeden od druhého potrebovali, aby sme sa vo vzťahu cítili dobre a následne si to snažiť napĺňať.

Ak Vám to nepôjde, tak existuje párové poradenstvo.

S pozdravom

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com