Manžel mi zatajuje informácie. Ide o demenciu?

Zodpovedané
10. aug 2019

Dobrý deň,

mám 40 ročného manžela, ktorý je tichá povaha. Kontakt s cudzími ľuďmi je pre neho postačujúci v práci. Ja som spoločenská a mne to nestačí. Volám ho do spoločnosti.

Problém nastal však v poslednej dobe. Zatajuje mi informácie. Niečo sa udeje a on mi nedá úplne informácie. Zamlčí aj dosť podstatné veci. Teraz prerábame byt a stále sa opakujú situácie, že on mi nepovie všetko čo má a ja sa dostávam do zlých situácií. Niečo dá prerobiť a ani ma o tom neinformuje. Potom povie, že on mi o tom hovoril, alebo mi posúva úplne zlé informácie od ľudí. Ja už fakt nevládzem.

Rozprávala som sa s ním o tom, ale on všetko popiera.

Môže ísť už o demenciu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

určiť diagnózu len tak hajbuj, určite nie je ok. A to, že Vám nepovie všetko neznamená, že má demenciu.

Možno má manžel len toho veľa, alebo je vyčerpaný, alebo má na to iné dôvody.

Skúste si ísť niekam spolu oddýchnuť, pripadne sa o všetkom bez výčitiek pozhovárať.

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com