Manžel sa chce sťahovať, ja nie. Ako ďalej?

Zodpovedané
24. sep 2019

Dobrý deň,

som 6 rokov vydatá a máme štvorročného syna. Bývame v rodinnom dome u mojich rodičov. Manžel by sa chcel odsťahovať do vlastného.

Problém je, že ja nechcem opustiť rodičov. Moja sestra je vážne psychicky chorá. Zatiaľ sa o ňu starajú moji rodičia. Ale keď prídu choroby, tak nechcem, aby boli rodičia sami. A ani keď ostane na nich aj starostlivosť o moju chorú sestru.

Dom zostane mne, tak nevidím zmysel sťahovania sa.

Ako ďalej?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

s manželom sa pozhovárajte a spýtajte sa na jeho pohľad, prečo má potrebu sa sťahovať?

A skúste hľadať kompromis.

Tak, aby ste boli spokojní obaja.

S pozdravom

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com