Manželka so mnou spí raz do mesiaca. Čo mám robiť?

Zodpovedané
3. máj 2019

Dobrý deň,

chcel by som sa poradiť ohľadom môjho problému. S manželkou sme mali menšiu krízu a bola preč 2,5 mesiaca. Vrátila sa a je ako zmenená. Akokoľvek sa snažím, tak sex odmieta. Má iba výhovorky - bolí ju hlava, inokedy je unavená. Raz chcela so mnou spať s kondómom. Sme spolu 15 rokov a nikdy sme to tak nerobili. Máme s tým zlú skúsenosť. Ja už ďalej takto nevládzem. Som chlap a každý chlap to potrebuje viac než raz do mesiaca.

Keď sa jej na to pýtam, tak mi odpovie, že ja len na to myslím.

Máme 5 ročného syna a nechcem si hľadať milenku. Nehovorím, že sex je všetko. Myslím si, že je dôležitý tak ako objatie, ktoré dostanem vtedy, keď si ho pýtam.

Čo mám robiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

sex je rovnako dôležitý ako úcta, láska, porozumenie. Zdravý sexuálny život je aspoň dvakrát do týždňa- tak tvrdia sexuológovia a potvrdzuje to prax.

Skúste sa s manželkou pozhovárať o vašej kríze, odchode a návrate. Čo bolo za tým všetkým.

A čo bolo skutočnou príčinou jej návratu? Bola to láska k Vám? To, že ste jej chýbali ako partner alebo...

Myslím, že aj pre vás je dôležité mať zdravý vzťah a byť v ňom šťastný s osobou, ktorá vás miluje a vy milujete ju.
Je možné, že váš vzťah je poznačený mnohými nevypovedanými vecami, ktoré len treba vyčistiť a upraviť to, čo nefungovalo. Možno by bolo fajn navštíviť aj poradňu.

Prajem zdravý vzťah zo všetkým, čo k tomu patrí.

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com