Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Muž mi vyčíta, že nemôžem mať deti. Ako mám riešiť náš problém?

Zodpovedané
23. máj 2019

Dobrý deň,

s manželom sme sa brali z lásky, ale s odstupom času sa to zmenilo. Sme spolu 4 roky a z toho 2 roky manželia. Pred 2 rokmi sme sa začali snažiť o bábätko a po všetkých vyšetreniach vyšlo, že muž je v poriadku a chyba je vo mne. Gynekológ mi odporúča umelé oplodnenie a tu je kameň úrazu.

Muž nechce na to pristúpiť, že máme čas. Stále všetko len odkladá, ale mám už 25 rokov a nechcem čakať ďalšie roky. Muž mi stále vyčíta, že som ja na vine a stále ma psychicky deptá. Vyčíta mi drobnosti a úplne banality a ja už nevládzem. Vždy skončíme pri financiách, že on na to nedá, ale dieťa chce a že si nájde druhú, ktorá mu to dieťa dá bez problémov.

Už som raz bola aj odsťahovaná, ale to pomohlo len na chvíľku. Vždy sa to vrátilo do starých koľají.

Navrhovala som mu aj poradňu, ale tú tiež odmieta.

Čo mám robiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Váš vzťah je ešte veľmi mladý na to, aby sa z neho vytratila láska, úcta a pochopenie.

Najmä v ťažkých situáciách by ste mali stáť pri sebe a byť si navzájom oporou. Ak toho nie je Váš manžel schopný teraz, myslíte, že toho bude schopný o 10, 20, 30 rokov.

A čo ak príde v živote iní závažnejší problém? Podrží Vás? Obviňovať Vás z toho, že nemôžete mať dieťa (zdravotný problém, ktorý neviete ovplyvniť) a ešte, aby nebolo málo sa Vám vyhrážať neverou, absolútne nie je na mieste.

Váš vzťah nemožno nazvať zdravým fungujúcim vzťahom.

Manželskú poradňu by ste potrebovali ako soľ. Ak s tým však Váš manžel nechce nič robiť, potom tu prichádza otázka či je pre vás prijateľné zostávať vo vzťahu, ktorý nie je funkčný.

Prajem veľa pre vás dobrých rozhodnutí v živote.


Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com