Nechcem prijať manželove podmienky. Ako mám ďalej žiť?

Zodpovedané
10. sep 2019

Dobrý deň,

som vydatá a máme ročné dievčatko. Manžel má z prvého vzťahu 6 ročné dieťa. Vždy som s jeho dieťaťom vychádzala nadpriemerne ale od doby ako máme spoločné dieťa, tak pociťujem z manželovej strany nezáujem o mňa a naše spoločné dieťa.

Neustále od nás uteká k prvému dieťaťu. Veľakrát nás už cez víkend nechal o samote a odišiel za prvým dieťaťom a asi svojou matkou. Nikdy sa nám ani neozval, ako sa má dcérka. Vždy tomu predchádzala hádka, kedy je pre neho najjednoduchšie odísť a neriešiť problém.

Vždy to riešim s ním len cez email a je mi to proti srsti. Naposledy som mu povedala svoje pred prvým dieťaťom, lebo ho všade berie a my sme vzduch. Po tomto sa opäť na 4 dni zdekoval a odišiel.

Poslal mi len email, ktorý je dosť rozporuplný. Najprv v ňom píše, že sa ide so mnou rozviesť a následne na to, že mám splniť jeho podmienky a popremýšľať nad všetkým.

Podmienky sú, že mu mám vrátit jeho peniaze a ospravedlniť jeho prvému dieťaťu. Mám nosiť prvé dieťa jeho matke a máme predať byt, kde teraz bývame a odísť žiť bližšie k jeho prvému dieťaťu. A až potom navrhol manželskú poradňu.

Ja už neviem ako mám reagovať. Uvedomujem si, že to budem sama ťažšie. Ale odmietam plniť jeho podmienky. Navrhla som mu manželskú poradňu, ale odmietol. Vraj mám najskôr splniť jeho podmienky.

Manžel sa so mnou nerozpráva a ani ma nepozdraví. Už som sa objednala k psychológovi.

Ako mám ďalej žiť?

Ako postupovať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

aj v manželskej poradni budete hľadať kompromisy ako spolu žiť.

Vzťah je vždy o hľadaní spoločnej cesty kedy aj jeden aj druhý musia trošku uhnúť, aby ten druhý bol vo vzťahu šťastný.

Sama musíte zhodnotiť nakoľko ste ochotná prispôsobiť sa kvôli láske, rodine a partnerovi.

Ak ste objednaná psychológovi, určite Vám pomôže nájsť tu správnu cestu pre vás.

Prajem Vám všetko dobré.
S pozdravom

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com