Partner nie je dobrý milenec. Ako riešiť nevyriešiteľný problém v sexe?

Zodpovedané
13. júl 2019

Dobrý deň,

už mi došli nervy aj trpezlivosť vo vzťahu s partnerom ohľadom nevyriešeného, nekonečného, toho istého problému, čo sa týka pohlavného styku.

Sme spolu s partnerom rok a pól. Žijeme s mojou 4 ročnou dcérou a čakáme svoje dieťa.

Som momentálne v 6. mesiaci, vzťah máme už teraz o niečo lepší, len čo sa týka financií, mohlo by to byť trošku lepšie. Kadečím sme si prešli a už pól roka bývame vo svojom byte.

Náš (väčšinou len môj) nekonečný problém je ten, že milujem sex, ale partner až tak nie. Aj keď tvrdí, že ho má rád, pripadá mi to, že opak je pravdou.

Už pri prvom sexe som ostala trošku sklamaná, že nebol nič moc. Má 32 rokov a dá sa povedať, že je neskúsený, čo aj mal priateľky, tak väčšinou mal tú istú jednu polohu, na misionára. Ja mám 27 a môžem povedať, že som skúsená.

Rozprávala som mu samozrejme čo mám rada, čo ma vzrušuje, atď. Ale aj napriek tomu mi to nerobí, akoby len čakal, kým budem hotová, aby sa mohol spraviť on.

Najväčší jeho problém je ten, že sa urobí pri sexe do minúty a už potom mu nestojí, pri fajke ani nehovorím, to je hneď, ja sa najlepšie spravím tak, keď som hore a akonáhle máme inú polohu, nestihem sa. On samozrejme je skoro hneď a nemá ani snahu ma po sexe dorobiť napr. jazykom.

Možno raz čo si pamätám, ale to už nie je pre mňa ono. Keď sme sa o tom rozprávali, že mohli by sme mať častejšie sex, aby dlhšie vydržal, súhlasil. Ale to dlho nevydržalo, mali sme 5 dní po sebe, potom nič pár dní, potom zase a stále to isté.

Nebaví nás už sa o tom neustále rozprávať, lebo on hneď všetko zahodí za hlavu a nejako bolo, nejako bude. Keď mu aj naznačím, že mám chuť, niekedy máme, niekedy nie. Keď máme, tak je to stále o tom istom, pár bozkov, potom ide dole jazykom a keď to na mňa ide, musím na neho rýchlo "skočiť", aby som sa stihla urobiť skôr, ako on. Čiže aj ten krátky sex čo máme si vôbec neužijem.

V živote som bola zvyknutá na úplne niečo iné, horšieho chlapa (priateľa) v posteli som ešte nemala. Musím sa robiť pri porne, ako nejaký zúfalec. Vedel párkrát, že si to idem spraviť vedľa do izby a neprišiel za mnou, radšej sedel pri telke.

Tvrdí, že mu na tom záleží, že to chce napraviť, ale nevie ako! Kúpili sme raz sprej na znecitlivenie penisu, ten použil asi 5x a keď si myslel, že mu to nepomáha (ja som malý rozdiel videla), povedal, že načo mu to je, keď je to o ničom a zase problém "vyriešený".

Môžem behať pred ním nahá, s ním to ani nepohne. Pri porne alebo onanii má problém sa spraviť, ale akonáhle mu ho chytím ja do ruky, záležitosť dvoch minút.

Ja už neviem, ako mám toto s ním vyriešiť. Sexuológ mi poradí možno to isté, čo si myslím ja a čo som sa dočítala v pár článkoch, že častejší sex pomáha napríklad. Ale keďže o 4 mesiace rodím, snažiť sa o to tak často nebudeme, ako by som chcela.

Keď mám chuť, on je v podstate nepoužiteľný a keď aj sex je, je to o ničom. Už ani pri tom porne ma to nebaví. Toto som nikdy nemala, len s ním. Už neviem ako ďalej, nič pre to nerobí, aby sa to zlepšilo a keďže mi chýba sex, som z toho nervózna. A ak aj nie som a spomeniem si na to, že sex je o ničom, chytám nervy.

Ja už som v koncoch, pre mňa je sex vo vzťahu dôležitý, musí fungovať. Pre neho je to len "sprostý" sex, čo je na ňom také...

Partner nie je dobrý milenec. Ako riešiť nevyriešiteľný problém v sexe?

Ďakujem

Dobrý deň,

sex je vo vzťahu určite dôležitý. Mám dojem, že máte toho v kontexte s vašim problémom načítaného a zisteného dosť.

Častejší pohlavný styk by mal pomôcť. Ak nie určite by som Vám odporučila vyhľadať sexuológa, prip. psychologa zaoberajúceho sa sexuológiou.

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com