Som vyčerpaná z kolobehu počas materskej. Ako to mám riešiť?

Zodpovedané
24. jún 2019

Dobrý deň,

som na materskej a cítim sa na všetko sama. Som unavená, podráždená, trpím nedostatkom spánku.

Máme dve deti a veľký dom. Manžel veľa pracuje, ja sa starám o deti a o domácnosť. Stále to isté dokola - deti, upratovanie, varenie. Nemám pomoc okolo domácnosti a ani okolo detičiek. Manžel hovorí, že on tu na to nie je. On zabezpečuje rodinu. Po materiálnej stránke nám nič nechýba.
Manžel je vyťažený, má toho veľa a ja to akceptujem.

Čaká ho operácia, má zdravotný problém. Ale ja som už vyčerpaná z toho kolobehu.

Rodinu mám ďaleko, vidíme sa trikrát do roka. V meste kamarátky nemám. Manžel si to neželá. Vraj načo sú mi kamarátky, keď nemáme čas na seba. Ja sa však potrebujem s niekym porozprávať. Cítim sa sama a izolovaná. On tvrdí, že jeho mama nikdy nikoho nepotrebovala a starala sa len o deti a o domácnosť.

Na deti zlá nie som, veľmi ich ľúbim. Záleží mi aj na manželovi. S ním sa rozprávať však nedá. Tvrdí si svoje, je unavený. Ale kde som ja?

Necítim žiadne pochopenie a ani vďaku.

Ako to mám riešiť?

Rozmýšľam, že si u Vás objednám osobné stretnutie.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,
Ak ste vyčerpaná v prvom rade si potrebujete nájsť spôsob ako „dobiť energiu“. A bez ohľadu na to, čo si želá alebo neželá váš manžel. Pri všetkej úcte k Vám aj nemu, pre všetkých doma je lepšie, keď je mama v pohode ako nervózna, ukričaná a vyhorená.
Odpoveďou na vašu otázku ako to mám riešiť je: Robte to, čo cítite, že potrebujete!
Či už je to káva niekde vonku, prechádzka, čokoľvek, čo Vám len trošku pomôže. Neumytý riad (obrazne) Vám určite nikam neutečie.
Prajem veľa energie a domácej pohody.

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com