Vzťah so svokrou mi komplikuje vzťah s manželom. Ako to vyriešiť?

Zodpovedané
14. sep 2019

Dobrý deň,

s manželom máme dobrý vzťah. Nehádame sa a nemáme žiadne problémy. Až na problém so svokrou, ktorá sa začala ku mne správať arogantne a zatiaľ sme neprišli na príčinu prečo.

Pár mesiacov dozadu na mňa bez príčiny vybehla. Začala po mne kričať pred mojím synom, ktorého som mala na rukách. Po nejakom čase kedy manžel povedal, že by bolo vhodné, aby sa mi ospravedlnila, pretože som tam prestala chodiť a nikto si to od nich ani nevšimol. Prišla za mnou, poklepkala ma po pleci a povedala "Prepáč, ja som už raz taká". A odišla.

Odmietam tam chodiť na návštevy, pretože sa so mnou aj tak nikto nebaví. Chodím si to tam iba odsedieť a od toho momentu ako po mne kričala a takto ľahko sa mi ospravedlnila, tak nemám už záujem sa snažiť konverzovať s nimi. Z ich strany nikdy nebola žiadna snaha. Od začiatku ma neberú ako člena rodiny.

Manžel vie, že to tak je, ale napriek tomu tvrdí, že to je jeho rodina a jednoducho chodiť tam budeme čokoľvek sa bude diať. Stále to nadľahčuje, že sa v podstate nič také nestalo. Keď jeho mama prevracia očami, alebo mi niečo odvrkne, tak to vidím iba ja. Ona to tak určite nemyslela.

Ja tam chodiť nechcem, ale ani nechcem, aby tam chodil môj dvojročný syn s mojím mužom.

Ako to mám vyriešiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,
mám dojem, že čo sa týka kontaktu s manželovou rodinou, vy ste sa už rozhodli.
Ja však vždy vravím, že nech su svokrovci aký sú, treba im byt vďačný minimálne za to, že vdaka ním máte svoju milovanu osobu. Nie je nutne mat dokonale vztahy, je však dôležité ich aspoň rešpektovať ako partnerovych rodičov.
Predpokladám že vášmu manželovi na kontakte s rodičmi záleží, su to predsa jeho rodičia bezohladu nato aký sú.
Sama zvážte či je pre vás dôležitejšie vlastne presvedčenie alebo pokojne vztahy. Každý to má inak.
Čo sa týka vášho syna a manžela a kontaktu zo svokrou- to je na vašom manželovi. Syn je rovnako jeho ako vás a ak s ním chce navštíviť vlastnú matku má na to plne právo.
Prajem Vám úspešne uvažovanie na celou situáciou.
S pozdravom

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com