17alisha
5. jún 2019
46 

Mami, ja chcem byť herečka...

Dobre, porozprávame sa o tom neskôr...A hlavou ti bežia otázky...Super a ako ti v tom mám asi tak pomôcť? Zaplatím ti kurz a nakoniec ťa to ani nebude baviť. Návšteva zušky je zase časovo náročná. Navyše treba zabezpečiť odvoz tam aj domov. Čo ak sa jej zhorší prospech alebo dlhodobo ochorie? Prídem doslova o peniaze.

Ako to teda vyriešiť?

V prvom rade odporúčam úprimný rozhovor. Nechoď do toho s tým, že aj tak jej to zakážem, ale buď otvorená aj tejto možnosti. Možno ťa nakoniec prekvapí, ako to má všetko dobre premyslené. 

Prvé otázky zameraj na motiváciu. Prečo sa chce stať herečkou. Ak to budú odpovede typu, lebo ma to baví...lebo aj spolužiačka chce byť...lebo chcem byť slávna a aby ma mali ľudia radi... Tak si môžeš vydýchnuť, s najväčšou pravdepodobnosťou ju to čoskoro prejde. Ak sú ale odpovede premyslené, zbystri pozornosť.

Druhú vlnu otázok zameraj na spôsob, akým to chce dosiahnuť. A samozrejme aj záložný plán, čo ak to nevyjde. Deti si nie vždy uvedomujú, že nie každý sa živí tým, čo vyštuduje. A tiež je jedna vec sa na umeleckú školu dostať a druhá aj ju dokončiť. Ak nevie odpovedať, daj jej čas a v rozhovore pokračujte, až keď bude mať odpovede.

Ak ste sa dostali až sem, je pravdepodobné, že už si to tak rýchlo nerozmyslí. V takom prípade je fajn, ak ju budeš podporovať. A vôbec tým nemyslím hneď zaplatiť súkromného učiteľa herectva. Urobte kompromis. Vyskúšajte jeden skúšobný rok v zuške alebo ochotníckom súbore. Ak ju to prestane baviť, nič sa nedeje, tak ju odhlásiš. Vždy lepšie ak na to prídete teraz, než ak by sa náhodou na umeleckú školu dostala a rozmyslela by si to v treťom ročníku. 

Ak to myslí s herectvom naozaj vážne, je fajn zaobstrarať jej k problematike literatúru, takže šup do knižnice vypožičať knihy s divadlenou tematikou. 

Ďalším krokom môže byť vzdelávanie sa na workshopoch alebo aj prostredníctvom môjho youtube kanála, kde dávam rady a tipy zdarma ako vylepšiť svoj herecký prejav. Možností ako sa dozvedieť, kde sa čo deje, je dnes naozaj neobmedzené množstvo.

A rada na záver. Čaká vás obe veľmi dlhá cesta. Herectvo je celoživotná práca na sebe a neustále vzdelávanie sa. Preto sa obrňte veľkou dávkou odhodlania. Odmenou tvojej dcére bude splnený sen a tvojou odmenou, že si jej tento sen pomohla splniť 🙂

Ak máš akékoľvek otázky k téme, píš dole do komentárov 🙂

    Vyberáme z magazínu

    O plavárňach
    24.5.2019 • 2860x • 13
    Akú máš dnes náladu?
    20.5.2019 • 822x • 7