17alisha
12. jún 2019
28 

Prekonaj hanbu...

Kolená sa mi trasú, dlane potia..Hlavou mi bežia myšlienky, čo ak zabudnem text... Čo ak sa mi budú smiať...Čaká ma vystúpenie. Každý hovorí, uži si to, veď na toto si čakala. Ale ja sa v tej chvíli chcem zahrabať niekam pod perinu. Tréma dokáže zabiť všetky nádeje na umeleckú kariéru. Ako to ale urobiť? Ako ju poraziť? 

V praxi je toto najčastejšia obava mojich žiakov. Hanbia sa a boja sa toho, že to nebude dosť dobré a diváci sa im budú smiať.

A to je v poriadku. Aj ja sama sa hanbím. Ak robím niečo prvý raz a nie som si istá výsledkom, je prirodzené, že mám obavy, ako to dopadne.

ALE!  Ak to neskúsim, tak sa to nedozviem. Preto je len na tebe, či sa budeš trápiť, či je to dosť dobré a čo ak sa to nebude páčiť alebo to vyskúšaš a dozvieš sa odpoveď.

Vieš čo je najväčšia škoda? Veľmi veľa ľudí takto premárni podstatnú časť svojho života...Namiesto toho, aby si išli za svojim snomm, len doma polemyzujú, čo mohlo byť, ak by som to urobil...Nebuď ako oni...Choď si za svojim snom.

Ja sa riadim heslom a čo najhoršie sa môže stať? Umrie kvôli tomu niekto? Ak nie, nič sa nedeje. Lebo, kým nejde o život, nejde o nič. Ak to nevyjde, svet sa neprestane točiť.

Ale ak sa ti to podarí, splní sa ti sen. A to je niečo, čo sa oplatí risknúť, nemyslíš?

Preto vôbec nevadí, ak sa na začiatku hanbíš. Každý jeden úspešný človek sa v začiatku svojej kariéry hanbil a pochyboval, či je to dosť dobré...Ale ak by to vzdal skôr, ako to vyskúša, nič by nedosiahol.

Verím, že som ti dodala trochu motivácie. Ak máš postrehy k téme, píš do komentárov. Ak sa ti článok páčil, poteší ma like alebo ho zazdieľaj. A ak chceš vidieť viac, navštív môj youtube kanál, na ktorom nájdeš tipy a rady zdarma z oblasti herectva