Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
1katkas
27. júl 2017
203 

Ďakujem za rodinu

Dnes bol u nás bežný deň. Áno, bol neporiadok.

Rozhádzané hračky po izbe,

omrvinky z jedla,

vyliata voda a mlieko,

rozbitý pohár,

ušpinené oblečenie,

zjedené keksíkove oplátky aj keď som povedala, že až po obede.

Aj som ich vyhrešila, aj zvýšila hlas.

No napriek tomu som šťastná. Za neporiadok. Áno, za neporiadok. Kto by rozhádzal hračky? Koho by som prezliekla? Koho by som vyhrešila, že hračiek máme dosť a netreba sa o ne biť. Po kom by som utrela a umyla podlahu od rozliatej vody?
Čo by som bez nich vlastne robila?
Som matka. Štvornásobná. Je to obrovský dar, veľké požehnanie. Mám veselo, síce dosť starosti, ale o to väčšej radosti.
Môj a manželov živý štvorlístok. Stretla som sa s nepeknými pohľadmi keď ma okoloidúci videli ísť po meste s deťmi. Niektorí si neodpustili uštipačné či ľútostivé poznámky (,,Ale ich máš!" ,,Taká mladá toľko detí"  ,,Ľutujem ťa"  ,,Nezávidím"   ,,Budeš mať ešte ďalšie?"). Nevadí, ja si vždy pomyslím svoje a usmejem sa. No stretávam sa aj s ľuďmi, ktorí majú dobré, povzbudivé slová. To ma veľmi poteší, dodá pozitívnu energiu.

Každý deň ďakujem za to, že s manželom máme štyri zdravé a krásne deti. Že nám boli dopriate, požehnané. Pretože rodina je pre mňa najväčšie bohatstvo, najväčšia nenahraditeľná hodnota v živote.
Nech rozhadzujú, keď aj nie vždy poslúchajú, hlavne, že ich mám 🙂

  Krásne napísané 🙂

  27. júl 2017

  Krásne Katka, si skvelá mama ❤

  8. aug 2017

  Úžasné! Dojalo ma to...ja mám tri deti, dve a prvým manželom, už veľké 18 a 13 ročne a teraz s druhým manželom mám 2rocneho...a tak strašne túžim ešte po jednom, ale odrádza ma moje okolie, názory a reči ľudí..ešte aj doktorka ma odbila "to chces fakt ešte rodiť?zabudni na to a užívaj si život" a práve od nej som cakala povzbudenie...no uvidíme.. 😉

  20. sep 2017
  1katkas
  autor

  @suzitok drzim Ti palce 🙂 dvojrocne dietatko by malo partaka, je dobry mensi vekovy rozdiel... a ci uz tri deti alebo styri to uz nie je taky velky rozdiel, kde sa najedia tri naje sa aj stvrte 🙂 na okolie a nazory druhych sa treba vykaslat (ked som sla minule do mesta tak tie blbe pohlady a poznamky reci..tomu sa nevyhnem, ale nevadi)

  20. sep 2017

  @1katkas mne sa strašne páčia veľké rodiny...pokiaľ je teda riadne sociálne zázemie, tak som za to, aby bolo viac detí v rodine...ďakujem za povzbudenie.. 😉 , máš úžasnú rodinku a krásne deti ... môžeš byť na ne právom hrdá...

  20. sep 2017