Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
acernas AMBASÁDORKA
Včera o 18:51
Na Instagrame som spomenula môj postreh z nedeľnej vychádzky, že v priemere každé druhé-tretie dieťa na kolobežke, odrážadle alebo bicykli nemalo prilbu. Nasledovala lavína reakcií a správ. Nedá sa zverejňovať všetko, ale zopár Vám ich pridávam aj sem.
Chcem na vás len v dobrom apelovať, ak vás to vôbec nenapadlo alebo si často hovoríte, že veď načo prilbu sú len niekde pred domom, prehodnoťte to. Prilba nie je len záležitosť svahu a lyžovačky. Deti musia mať hlavu chránenú aj pri iných športoch a kolesových prostriedkoch. A odrážadlo či kolobežka nie sú výnimka.:point_up_tone1:
Správna prilba počas pádu, znižuje frekvenciu vážnych zranení hlavy až o 85%!!!
Zobraz celú správu
(10 fotiek)
acernas AMBASÁDORKA
Včera o 12:18
Túto školu u našich českých susedov musím zdieľať a vysloviť veľkú pochvalu a rešpekt.
Učebné pomôcky zakomponovali do priestorov budovy školy. Je to úžasný nápad a verím, že pôjdu príkladom aj iným školám.
Zobraz celú správu
(11 fotiek)
acernas AMBASÁDORKA
21. mar 2019 Čítané 67x

Vedeli ste, že značka Lindex vznikla už roku 1954 vo Švédsku? Zameriavala sa na spodnú bielizeň a dámske oblečenie. Od roku 1985 sa venuje aj výrobe detských odevov. Lindex neustále rozširuje svoj sortiment a plní tak priania zákazníkov po celom svete. Oblečenie pre deti je prevažne vyrobené z organickej bavlny s certifikátom GOTS, príjemné na dotyk a veľmi mäkké, ideálne už pre novorodencov. 

Nemám s  touto značkou jedinú negatívnu skúsenosť.  Kvalita vs. cena sú priamo úmerné, výber naozaj pestrý a najviac si nakupovanie vychutnávam práve v detskom oddelení. Vecičky pre novorodencov, batoľatá, škôlkarov aj školákov sú prekrásne. 

Príjemné a nevtieravé farby a vzory pre dievčatká i chlapcov vás upútajú na prvý pohľad. 

Vždy krásne kolekcie  kúskov, ktoré dokážete kombinovať a prepojiť ich od  čiapky, cez tričko alebo svetrík až po tepláčiky. 

Už, ako tehuľka som chcela pre svoje dieťatko príjemné a mäkké materiály a prvé dupačky či pyžamko som si do výbavy zakúpila práve v Lindexe. 

Mám v živej pamäti kolekciu les a jej úžasné prenesenie vzoru na rôzne druhy oblečenia. Sentimentálne sem dávam spomienku moju Natalinku v prvých kúskoch z Lindexu. 

Výhody, na ktoré by som rada upriamila pozornosť: 

- široký výber motívov, farieb a druhov oblečenia 

- naozaj nadštandardne dobrá kvalita oblečenia /z organickej bavlny s certifikátom GOTS/

- dostupné ceny, úplne najlepšie sú pravidelné výpredaje a zľavy :slight_smile: 

- na  predajni, ktorú navštevujem v našom meste sú veci  vždy pekne rozmiestnené a       prehľadne navešané či poukladané 

- príjemný a ochotný personál 

- veci vo veľkosti 164 cm bez problémov oblečie aj dospelá žena s konfekčnou veľkosťou XS-S, čo znamená, že sa so svojou dcérou dokáže  zladiť rovnakými kusmi oblečenia 

- jednodielne detské pyžamká sú v ponuke až po veľkosť 98 

Nevýhody:  

- veľkosti nesedia podľa našeho číslovania. Nakoľko ide o Švédsku značku veľkosti sú oproti našemu číslovaniu o jedno až dve čísla väčšie. 

Príklad by som uviedla priamo na Natálke. Meria 94 cm a má 3 roky . Momentálne jej kupujem všade oblečenie 98/104,  ale pri tejto značke by jej veľkosť 98/104 bola ešte veľká. 

Svetrík s krajkou je číslovanie na 2-4 roky a ona, ako trojročná ho má stále voľnejší. Ja to beriem s nadhľadom, keďže rastie naozaj rýchlo a viem, že do leta jej bude sedieť. Vždy kupujem trošku väčšie veci, pretože  v jej veku je rast stále veľmi rýchly a som rada, keď veci vynosí aspoň pár mesiacov. 

- Osobne by som prijala možnosť zakúpenia darčekových kariet, pretože výber oblečenia podľa vlastného výberu ako darček je veľmi praktická záležitosť. Predsa si vždy najlepšie vyberie obdarovaný :slight_smile: 

Čo mne pri výbere a kúpe Lindex vecí najviac vyhovuje je investícia do oblečenia, ktoré aj po desiatkach praní, ostáva v nezmenej kvalite a tvare a je možné ho ďalej predať. Nežmolkuje sa, nevyťaháva a farby nezašednú. Tak sa mi časť financií vráti a ja môžem kúpiť dcérke väčšie veľkosti. 

V čom je značka Lindex výnimočná? Osobne si myslím, že si vo výbere príde na svoje každá mamička. Páči sa mi, že majú jednofarebné "basic" kúsky, nevtieravé a veľmi milé vzory, ako napríklad les a zvieratká,  ale aj obrázkové motívy zo známych rozprávok. 

Okrem toho, že je Lindex značkou, ktorú reprezentujú kreatívne strihy módneho oblečenia, je táto značka známa aj svojou zodpovednosťou voči životnému prostrediu. 

Môj tip:

Lindex zákaznícka karta "More at Lindex"

Členstvo je bezplatné a zákaznícka karta cestou k získaniu skvelých ponúk a výhod. 

Členovia programu More at Lindex dostávajú na mieru prispôsobené ponuky a výhody.

Najideálnejšie je mať kartu zavidovanú cez aplikáciu vo svojom mobile. Tak sa vám nestane, že na zľavu nemáte nárok, ak kartu zabudnete. 

Značka Lindex ponúka aj online obchod, čo je veľká výhoda pre zákazníkov, ktorí nemajú  vo svojej blízkosti kamennú predajňu. Ja osobne nakupujem online len ak nezoženiem niečo na predajni, ktorú mám v meste. 

Škandinávsky módny dizajn sa stal na Slovensku veľmi populárnym a vyhľadávaným. Značka Lindex perfektne prerezentuje vycibrený vkus s dôrazom na kvalitu, čím sú Švédi velmi známi. 

Lindex je jedna z mála značiek, kde by som nemala problém vybrať oblečenie aj pre chlapčeka. Vždy mnou lomcuje pocit, že pre dievčatká je výber väčší a ponuka krajšia. Ale Lindex ma nikdy nesklame ani pri výbere oblečenia pre chlapčekov našich známych a kamarátov. 

Na záver pripájam aj veľkostné tabuľky, ktoré by mohli pomôcť práve pri online nákupoch. 

Bábätká 

Chlapec/Dievča  86-128 cm

#test_lindex  #recenzia

Čítaj celý článok
acernas AMBASÁDORKA
Správa bola zmenená 20. mar 2019
#tip_ambasadorky
dmBio Červená repa v octovom náleve:ok_hand_tone1:

Cvikla posilňuje imunitný systém, takže dokáže bojovať proti vírusovým a bakteriálnym ochoreniam. Môže byť užitočná pri tráviacich ťažkostiach, pretože zmierňuje tvorbu žalúdočnej kyseliny, urýchľuje látkovú výmenu a vyplavovanie stolice (takže aj toxínov) z črevného traktu. Cvikla je vynikajúcim vitalizátorom, jej konzumáciou sa podstatne zvýši hladina energie organizmu.
Maté radi cviklu ? Napíšte mi odmením sa :blue_heart::blue_heart::blue_heart:
#dm
Zobraz celú správu
acernas AMBASÁDORKA
19. mar 2019
Info !!! V skupine dm prebieha rýchla súťaž o boxík!
https://www.modrykonik.sk/group/8547/sutaz-dava...
#dm
Zobraz celú správu
acernas AMBASÁDORKA
16. mar 2019
Na oslavu :balloon::confetti_ball::fallen_leaf:
Natálka mi pri obliekaní hovorí: “Mami to je krásny svetrík, kto mi taký urobil?” :relaxed:

#test_lindex
Zobraz celú správu
acernas AMBASÁDORKA
15. mar 2019
Začnite od seba a choďte zajtra voliť!!! Nezvyknem sa vyjadrovať na politické témy ani nič podobné, ale teraz chcem využiť, že vás tu mám viac a napísať pár viet.
S myšlienkou, že politika je panským šaškovaním , ktoré sa bežného človeka vlastne netýka a nič sa s tým nedá robiť, sa žije pomerne ľahko.
Ponadávať si doma, v krčme, na sociálnej sieti a v diskusiách, v lepšom prípade pod vlastným menom, je veľmi jednoduché.
Žiadna zodpovednosť, príjemná a pohodlná manipulácia s faktami, ktoré sa ohýbajú tak, ako sa práve páči. A či je zroditeľom myšlienky neznalosť alebo vedomá a účelová lož, nie je v týchto debatách naozaj dôležité.
Okolnosti, ktoré za uplynulý rok pohli Slovenskom nás uviedli vo svete do neskutočnej hanby. Hanby a potupy, že za pravdu sa zabíja, že odhodlanosť mladých ľudí bojovať za lepší a spravodlivejší svet sa končí popravou a smrťou. Žijeme v roku 2019 a v naivnej predstave, že sme slobodná krajina. Pritom nami dokáže manipulovať pár dosadených ľudí v politike, ktorí nás okrádajú a púšťajú do krajiny mafiánov a vrahov !
Nič viac si neželám pre túto krajinu, len aby sme nemali strach povedať našim deťom: “Rob, čo ťa baví a slobodne sa rozhoduj. Nebudeš za to vydieraný, súdený ani popravený.” Deti sú naša budúcnosť a je v našich rukách, spraviť im svet lepším miestom. :hearts:
—- Za slušné Slovensko—— :flag_sk:
Zobraz celú správu
acernas AMBASÁDORKA
15. mar 2019
Tento nápad a myšlienku veľmi kvitujem a prajem si, aby bolo takých viac a hlavne vo všetkých mestách na SR.
Viem že v Trenčíne v oc Laugaricio taktiež Curaprox zbiera použité kefky a recykluje.

V spolupráci s Curaprox Slovensko vám prinášame projekt zameraný na recykláciu zubných kefiek a redukovanie odpadu. Vedeli ste, že hoci použité zubné kefky hodíte do kontajnerov určených pre plast, väčšinou aj tak skončia v spaľovni či na skládke?

Keďže nám v dm nie je ľahostajné naše konanie a jeho dopad na životné prostredie, pridali sme sa v spolupráci so spoločnosťou Curaprox k existujúcemu projektu Eko Alarm, vďaka ktorému bude použitým zubným kefkám vdýchnutý nový život.

Projekt Eko Alarm je zameraný na zber použitých zubných kefiek rôznych výrobcov, ktoré následné vytriedi a zrecykluje. Z podrvených rúčok sa vyrobia plastové koše na triedený zber odpadu, ktoré sa zasielajú do vybraných škôl. Záleží nám na tom, aby sa už mladšie generácie naučili správne separovať a pochopili, prečo je recyklácia a minimalizovanie odpadu v domácnosti každého jednotlivca také potrebné.

Zároveň si však uvedomujeme, že samotné koše bez správnej osvety nestačia. Preto sa projekt Eko Alarm venuje aj osvete a edukácii škôl v tejto oblasti.
Viac info :
https://www.mojadm.sk/zber-kefiek-c1309626.html
#dm
Zobraz celú správu
acernas AMBASÁDORKA
14. mar 2019
Boxik zo súťaže k MDŽ :hearts:
#dm
Zobraz celú správu
acernas AMBASÁDORKA
Správa bola zmenená 13. mar 2019
Nemá všetko rúžové aj keď to veľakrát tak vyzerá :wink:toto pyžamko si vyberala sama. Veľmi praktická vec je dvojitý zips, tak môže ísť na wc bez toho, aby sa musela celá vyzliecť. A keď sa v noci aj stokrát odkope, kríže ma stále v teple :blue_heart:
Kupujete detičkám 2-dielne pyžamká alebo celé?

#test_lindex
Zobraz celú správu
acernas AMBASÁDORKA
12. mar 2019
Moja výbava na pracovnom stole .
#balea #dm
Zobraz celú správu
acernas AMBASÁDORKA
8. mar 2019
Ženy verím, že ste mali pekný deň :yellow_heart: ja by som Vám ho rada ešte spríjemnila malou várkou srdiečok :blue_heart:
Tak mi napíšte, ako ste strávili dnešný sviatok MDŽ
Zobraz celú správu
acernas AMBASÁDORKA
5. mar 2019
Montessori aktivity - inšpirácie 12 fotiek
acernas AMBASÁDORKA
Správa bola zmenená 5. mar 2019
Jar už klope na dvere :cherry_blossom::blossom::tulip: neviem sa dočkať :relaxed:
Nežná, romantická a elegantná - taká je krajka na každom kúsku oblečenia :pray_tone1:
Kupujete deťom jednofarebné kúsky oblečenia s jemnými motívmi alebo obrázkové a farebné kúsky ?

#test_lindex
Zobraz celú správu
acernas AMBASÁDORKA
4. mar 2019
Kuchyňa - Srdce domu :hearts:️ A naše najobľúbenejšie miesto u nás :hearts:️ Máte aj vy svoje naj miesto ? Som zvedavá, koľko odpovedí bude posteľ, lebo to je moje úplne naj :grin::grin::grin:
Zobraz celú správu
acernas AMBASÁDORKA
27. feb 2019
Pozor, pozor!:blush: Dnes hľadá dm 250 dm skautov, ktorí by radi vyskúšali :point_up:️novinku tekutý odstraňovač škvŕn Feel Eco Baby:baby::herb:, ktorý u nás nájdete exkluzívne online.:green_heart: Je vhodný pre pranie detskej bielizne, ako aj bielizne pre osoby s citlivou pokožkou. Prihlásiť sa a dozvedieť sa viac môžete tu:point_right: www.mojadm.sk/dmskaut-feeleco-baby . Na prihlásenie máte 24 hodín!:wink:
#dm
Zobraz celú správu
acernas AMBASÁDORKA
26. feb 2019
Nedávno sme si písali o suchých šampónoch. Dnes som išla doplniť zásoby. Vybrala som si tropický kokos 🥥🥥🥥
Vyskúšam a dám Vám vedieť ako poslúžil.
#dm
Zobraz celú správu
acernas AMBASÁDORKA
Správa bola zmenená 25. feb 2019
Veľmi sa mi páči, že dm podporuje aj lokálnych výrobcov kozmetiky:hearts:
Ďalším takýmto výrobcom prírodnej kozmetiky, ktorého produkty nájdete na predajniach v dm je 🧡BOTANICA SLAVICA:green_heart:. Ich produkty sú plné lásky, liečivých rastlín, plodov prírody a vzácnych olejov.:blossom::carrot::herb::hibiscus: Zistite viac o značke s príbehom, do ktorej sa určite zamilujete.:blush::point_down:
https://www.mojadm.sk/nove/lokalni-vyrobcovia/b...
#dm
Zobraz celú správu
acernas AMBASÁDORKA
22. feb 2019
V Magazíne Evita :hearts:
Zobraz celú správu
acernas AMBASÁDORKA
19. feb 2019
Valentín v Barcelone :hearts::flag_es::hearts::sunny:
Zobraz celú správu
(8 fotiek)
acernas AMBASÁDORKA
19. feb 2019
Suchý šampón je podľa mňa TOP produkt pre všetky ženy, ktoré jednoducho nestíhajú a majú mastiace sa vlasy. Mňa vždy zachráni :raised_hands_tone1:
200ml suchý šampón BALEA 2,49€
#dm
Zobraz celú správu
acernas AMBASÁDORKA
8. feb 2019
Javorový sirup, arašidové maslo, kokosový olej a džem všetky tieto mňamky v našej kuchyni nesmú chýbať :ok_hand_tone1:
Aký je váš naj dmBio produkt ?
Napíšte mi rada sa inšpirujem a vás odmením :blue_heart::blue_heart::blue_heart:
#dm
Zobraz celú správu
acernas AMBASÁDORKA
5. feb 2019
Najviac používaný produkt u nás doma. Hlavne v týchto mesiacoch. Vitamin C v prášku
Napíšte mi ak používate :blue_heart::blue_heart::blue_heart::blue_heart:
#dm
Zobraz celú správu
acernas AMBASÁDORKA
9. okt 2018 Čítané 4075x

Dm drogéria priniesla v mesiaci september možnosť získať  dm box plný produktov venovaných našim najmenším. 

Osobne si myslím, že každý, kto boxík obdržal sa musel potešiť a špeciálne detičky. Obsahoval rôzne produkty od hygienických potrieb až po maškrty na jedenie :slight_smile: A čo všetko sa teda v boxíku ukrývalo vám ukážem a rozpíšem v tomto článku. 

Babylove jahodové čipsy - cena 1,49 eur 

Chutná maškrta. Mrazom sušené jahody, ideálny snack na desiatu alebo olovrant, či na cesty. 

Detské zubné kefky Signal 2+1  - cena 3,99 eur 

Tvrdosť kefky mäkká.  Kefky sú v troch farbách rúžová, zelená a žltá. Tieto kefky sa Natálke páčili z celého boxíka najviac. Postarali sa o to prísavky na konci kefky, vďaka ktorým môžete kefku pripevniť na každú rovnú plochu. 

Detská zubná pasta Zendium Kids - cena 1,99 eur 

Tejto paste som sa zase potešila ja, pretože značku Zendium na ústnu hygienu používame a milo ma prekvapilo, že myslia aj na deti a pastu vyrábajú aj pre ne. Pasta je určená pre deti vo veku od 1-6 rokov. Obsahuje prírodné enzýmy, fluorid a mliečny proteín, naopak neobsauje parabeny. Obsah 50ml

Palmolive detské tekuté mydlo - cena 1,95 eur 

Deti určite poteší motív obľubených rozprávkových postavičiek Mimoni. Obsah mydla 300ml. 

Hipp Hippis - cena 1,19 eur 

Detská ovocná výživka v taštičke, príchuť JABLKO-BANÁN-JAHODA Hipp Bio 100% ovocie. Tu by som rada rozpísala aj obsah : 60% jablká, 20% jahody a 20% banány. Všetko ovocie z ekologického poľnohospodárstva. 

Babylove Umývací gél od hlavy po päty s extraktom zo slezu a pantenolom- cena 2,39 eur 

5ooml balenie poslúži na umytie celého telíčka i vláskov. Extrakt zo slezu a panthenol sa postarajú o zážitok z kúpania a popri tom nevysušujú pokožku. Vďaka jemnej textúre je umývací gél vhodný aj na starostlivosť o citlivú pokožku dospelých. Ja Natálke pravidelne kradnem sprchové gély a šampóny, preto jej aj toto balenie pomôžem spotrebovať :slight_smile: 

JOHNSON'S Sprej na rozčesávanie vláskov Shiny Drops - cena 2,99 eur 

Kondicionér som Natálke na vlásky ešte nedávala. Zatiaľ to nepovažujem za potrebné, nakoľko nemám problém jej vlasy rozčesať už po umytí šampónom. Tento kondicionér v spreji je obohatený o arganový olej a hodvábne proteíny, takže pre dlhovlasé slečny s nepoddajnými vláskami môže byť pomocníkom pri rozčesávaní. 

Buppi detské mydlo - cena 0,49 eur 

Mydlo s obsahom lanolínu pokožku zvláčňuje, hydratuje a zanecháva ju jemnú.

Tepe detská zubná kefka 3+  - cena 1,99 eur 

Tá si ešte pól roka počká v skrinke, veď sa predsa nepokazí. 

Malá trojuholníková hlavica ľahko dosiahne na všetky ťažko dostupné plochy, 2 760 veľmi mäkkých vlákien a lekármi odporúčané rovné zastrihnutie a ploché držadlo sú mimoriadne jemné voči citlivým ďasnám. Kefky TePe si môžete perfektne prispôsobiť podľa individuálnych potrieb pri čistení. Stačí pod prúdom horúcej vody ohnúť kŕčok do požadovanej polohy. 

dmBio Ovocná tyčinka Jablko Hrozno  - cena 0,59 eur 

Prvá zjedená po otvorení boxu :slight_smile: Tyčinka je vhodná pre deti od 1 roka 

Tyčinka Run-ní Ptáče kokos s kakaom - cena 0,69 eur 

Ešte som nechutnala, ale pridávam zloženie: datle, kokos 22%, OVSENÉ vločky, kakao so zníženým obsahom tuku 8%

SauBär Detské vlhčené utierky - cena 0,99 eur 

20ks v balení. Vhodné na rýchle utretie rúk všase tam, kde nie je ihneď po ruke čistá voda a mydlo. Ja uprednostňujem vodu, ale dám ich do kočíka a určite poslúžia mimo domu. Inak malinová vôňa je naoazj na zjedenie :slight_smile: 

Colgate detská zubná pasta Minoni 6+  - cena 2,29 eur bez dph 

Pasta so sviežou mätovou príchuťou čistí zuby detí vo veku od 6 rokov. Zloženie s obsahom fluoridu sodného posilňuje zubnú sklovinu a prispieva k prevencii zubného kazu. 

Capri-Sun Ovocný nápoj Super Kids  - 0,49 eur 

Pre malých aj veľkých, v praktickom balení na cesty. Ja som jej ho vypila :D Natálka si stále ide na čistej vode a čajíku, takže mi ho dobrovoľne prenechala :slight_smile:

Mimoni detská vôňa - cena neuvedená 

Posledný pribalený produkt bola vrecková voňavka v tvare pera s obrázkom Mimonov. Prvá voňavka pre vašich drobcov :slight_smile: 

Celková hodnota tohto dm boxu bola 24,52 eur  získať ste ho mohli za symbolických 5 eur. 

Tak čo poviete  na výber ? Mne sa páči. Ako mamina som spokojná a všetky produkty veľmi potešili, takže verím, že aj vás a vaše detičky. Dajte mi kludne vedieť, čo sa vám najviac v boxe páčilo. 

Ak budete nakupovať online a niečo vás zaujme, po kliknutí na názov produktu vás presmeruje priamo do e-shopu dm na daný produkt. 

Silvia 

#dm 

Čítaj celý článok
acernas AMBASÁDORKA
15. máj 2018
Milé mamičky, čo tak potešiť svoje detičky?:blush: Stačí, ak nakúpite výrobky zn. babylove nad 24 € a pri pokladnici dostanete roztomilý vankúšik v tvare jednorožca.:unicorn::two_hearts:
Platí do 31. 05. 2018 alebo do rozdania zásob a nevzťahuje sa na počiatočné mlieka. PS: Od dnes taktiež nakupujete detský sortiment za 25-násobné body!
Natalinka už svojho jednorožca má :hearts::unicorn::unicorn::unicorn:
#dm
Zobraz celú správu
acernas AMBASÁDORKA
Správa bola zmenená 13. máj 2018
Tento šampon s vôňou kokosu a ananásu jednoducho zaváňa letom :sunny::palm_tree:
#dm
Zobraz celú správu
acernas AMBASÁDORKA
Správa bola zmenená 8. máj 2018
Prvý krát som zažila, že v Anglicku bolo krajšie a teplejšie ako u nás :hugging::hugging::hugging::sunny:️ A aha s kým sme boli :hugging::wink::flag_gb: @jinxixi23 #konikspaja :two_hearts::two_women_holding_hands:
Zobraz celú správu
(8 fotiek)
acernas AMBASÁDORKA
4. máj 2018
Tematické balíčky pre svoje mamičky vyhrávajú:
@siska20 @kristina345 @ivana2209 @miriskaz
@anna_jur
Srdečne gratulujem a poprosím vás zaslať mi adresy do správy :slight_smile: :tada::four_leaf_clover::gift:
#dm
Zobraz celú správu
acernas AMBASÁDORKA
4. máj 2018
Milé koničkarky v čase od 3.5-8.5 budem dovolenkovať preto nebudem promtne reagovať na vaše označenia,správy a otázky ako ambasádorka dm . Všetky potrebné informácie sú v príspevkoch nižšie ak predsa len nie kontaktujte zákaznícku linku 0800 111881 .
Ďakujem za pochopenie
Zobraz celú správu
acernas AMBASÁDORKA
3. máj 2018
Nie je to džús je to čaj bez pridaných cukrov a sladidiel a chuti super, iný nechce. Dobre to vymysleli s tou krabičkou, že je ako džúsikova vždy je to pre ňu zmena a atraktívne sa napiť no nepije sladké, na sladké vody som naozaj háklivá ani my ich nepijeme. Čistá voda a sem tam čaj a dlho to tak ostane :point_up_tone1:
#dm
Zobraz celú správu
Strana
z 24
Predošlá Strana
z 24
Ďalšia