Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
dominika_sv16
Včera o 21:49 Čítané 125x
Čítaj celý článok
dominika_sv16
Správa bola zmenená 19. aug 2019
Stavím sa, že aj tu na MK je množstvo šikovných mamičiek, ktoré robia deťom jedlo viac atraktívne.

Nuž, moje vlohy sa evidentne ubrali iným smerom. :sweat_smile: Každopádne sa teším, že prvorodený rozoznal tvár a väčšinu z nej aj zjedol. Zvyšok - uši - dotlačila babka, ktorá inak pečivo neje. Tak asi som to ozaj zatraktívnila, či? Tak sa vlastne nesťažujem, ale chválim... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
16. aug 2019
Moje deti majú rady vodu... Ja mám rada moje deti... A tak...
Zobraz celú správu
dominika_sv16
14. aug 2019
Boli sme v Tatrách a niečo tam vyšlo najavo!

Naša druhorodená je zrejme reinkarnáciou Mikuláša. Jej obľubená činnosť hneď po jedení omrviniek zo zeme, bola dávanie rôznych "podarunkov" do topánok. Jeden deň sme hľadali kľúč od izby. Ďalší mužove hodinky. Oba predmety sme našli v mojich topánkach... Vidno, že moja dcéra už teraz vie, kto si toho najviac zaslúži :wink: (na fotke práve dáva pinzetu na vyťahovanie kliešťov do bratovej gumáky, čo je príznačné, lebo už jedného kliešťa asi pred 2 rokmi mal! Náhoda? Nemyslim si :sweat_smile:slight_smile:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
13. aug 2019
Pozrite na tú kozu!

Ako sa smeje až jej ani oči nevidno. A tá ďalšia koza, menovite Sofka, na ňu skáče (doslova) ako koza. Okrem toho by som dala do pozornosti, že to je jedna z mála dovolenkových fotiek, na ktorých nie som rozbalené Kinder Surprise a.k.a Nosiaca matka (-ak sa niektorej matke teraz dostal na jazyk pojem nosnica, nech ho rovno prehltne, lebo neviem kto onen pojem vymyslel, ale rozhodne to nemohol myslieť vážne :person_facepalming::female_sign:️) a vidno tak napríklad aj predok mikiny, ktorú raz - o takých 15 kíl neskôr - plánujem nosiť ako oversize :fingers_crossed:.

Čo myslíte, je táto fotka dosť cool? Je to ten záber, ktorý zbúra moje srdiečkové a iné štatistiky? Hlavne úprimne. :wink:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
2. aug 2019
Akože viem, že táto fekálna téma je už otrepaná, ale ozaj... Som rada, že máme záchod dosť veľký na to, aby sa tam okrem mňa zmestili aj šamlík pre potreby prvorodeného, nejaké hračky pre potreby druhorodenej a tiež obe deti... Ach, prečo sa mi ešte nenastavili potreby na čas, keď aspoň jedno z nich spí:see_no_evil:#dajtemamamchvilku(aspon na hajzli!!!)
Zobraz celú správu
dominika_sv16
30. júl 2019
Tá večná dilema... Vieš, že tvoje 10-mesačné decko má v ruke niečo, čo by nemalo mať, lebo by to ozaj nemuselo jesť (rôzne typy celulózy, štetinky zo štetca). Prípadne vieš, že tým spôsobí škody na majetku (nájdený kelímok z jogurtu s lyžičkou- lebo aj v prázdnom kelímku je dosť jogurtu na natretie podlahy a gauča!). ALE aj tak ho necháš konať, lebo je jednak chvíľu ticho a druhak chvíľu nechce visieť na žiadnej časti tvojho tela :sweat_smile::see_no_evil:#dilemymatky
Zobraz celú správu
dominika_sv16
28. júl 2019
Niekedy asi napíšem viac o mojich materstvom nadobudnutých superschopnostiach, ale nateraz mi dovoľte iba podotknúť, že pri druhom dieťati som obsadenosť jednej ruky nahradila nohou! Netreba zabúdať na tieto ritné výrastky (-toto si raz patentujem, tak použivať iba so správnym zdrojovanim), pretože vedia byť veľmi nápomocné, keď vám niečo spadne a vás už nebaví robiť drepy s desaťkilovou činkou, ktorá sa ešte aj vkuse hmýri...
Zobraz celú správu
dominika_sv16
24. júl 2019
Keď sa ti narodí dieťa, je to neopísateľný pocit. Ani to tu nebudem rozoberať. Rovnako čarovné je slovo "mama", na ktoré čakáš a máš slzy na krajíčku, keď to príde...

A potom príde deň, keď si povieš: "Bodaj by to slovo na moment zase zabudli..." :see_no_evil::hear_no_evil::speak_no_evil:

Priznajte sa, ktorá to tak už mala?
Zobraz celú správu
dominika_sv16
24. júl 2019
Ten pocit, keď máš také brucho (po 2 detoch), že keď si položíš nezamknutý mobil do lona, aby si si spravila cop, tvoje brucho píše:" m - m m" :sweat_smile:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
21. júl 2019
Keď si chceš natrieť pred spaním nohy masťou, ale miesto natierania iba zaspíš s tou masťou v ruke... (Nieee, ja nie som unavená - prvé nie čítaj ako Prochazka)
Zobraz celú správu
dominika_sv16
20. júl 2019
Je vtipné, ako sa menia okolnosti, ale situácie zostávajú... Vysvetlím.

Kedysi som večer utekala domov, lebo som meškala a končila mi vychádzka a nechcela som zaracha. Dnes večer som utekala domov z vínka s kamoškou, lebo moja druhorodená sa zobudila a nikto ju nevedel utíšiť a nechcela som, aby dlho plakala. #mamabeziajvsukniasrozviazanousnurkou:sweat_smile:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
15. júl 2019
Keď sa dieťa hrá na vlastnú verziu "Sedím si na konári a je mi dobre".

...Sedím si na zemi a tvárim sa ako kôpka nešťastia a sledujem, či ma mama čaká...:see_no_evil:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
13. júl 2019
Je fascinujúce, ako z dieťaťa, ktoré si strhávalo všetky čiapky z hlavy, vyrastie jedinec, ktorý nosí šiltovku aj doma... :astonished::sweat_smile:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
12. júl 2019 Čítané 1241x
Čítaj celý článok
dominika_sv16
11. júl 2019
Akože, byť mamou niektorého z chuligánov, čo rozmlatili v Bratislave nabytok na terasách, tak dostane svoju vlastnú medicínku... Roztrhala by som mu všetky tričká, šáliky, plagáty a kartičky s jeho futbalovým timom a jedno materinské po papuľi k tomu...
Ale vážne, kde majú tito chuligáni rodičov... alebo kde ich mali pred 10 rokmi? #kktizmus
Zobraz celú správu
dominika_sv16
10. júl 2019
Ehm. Toto bola dnes jej prvá večera... Darmo, bude to gurmánka.

A čo, mimo bežného jedálneho lístka, chutí/lo vašim bzdochám (pardon za výraz, neberte to osobne, ale mne sa to na tie decká tak nejako hodí:innocent:slight_smile:.
Zobraz celú správu
dominika_sv16
8. júl 2019
Dávam dnes cikať prvorodeného a keďže sme na návšteve, pre istotu mu ho pridržím, lebo veď, hasiča nech si robí doma. A zrazu vraví: "Ako pekne máš nalakované nechty."

Áno, môj syn si všimol, že som si večer lakovala nechty! Thats my boy... Už teraz viem, že si ho žiadna nezaslúži :grinning::sunglasses:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
7. júl 2019
Nové porekadlo na nedeľu: Nekop cicík, čo ťa kŕmi!
Zobraz celú správu
dominika_sv16
5. júl 2019
So synom sme pravidelnými poslucháčmi audio rozprávok. Preto mám už napočúvané všeličo a viem sa k jednotlivým kúskom erudovane vyjadriť :sweat_smile:

Akurát sme dopočúvali Škaredé káčatko a tak mi napadlo... Odkedy sú labute ako kukučky, že znášajú vajcia do iných hniezd?!?:astonished: A to ozaj dovtedy nikto iný na svete nevidel mláďa labute???:thinking::sweat_smile:
Ďalšia v poradí je Šipová Ruženka a tam poviem len jedno... cca 80-ročný vekový rozdiel je akože ok? :rolling_eyes:
A takýchto postrehov mám viac! :stuck_out_tongue_closed_eyes: https://kari-matka.blog/2019/01/07/ach-tie-rozp...
Zobraz celú správu
dominika_sv16
4. júl 2019
Ako zistíš, že ti je ozaj pod psa?

Keď počujes pod barakom, ako sa susedia hádajú, ale zostaneš ležať v posteli! :sweat_smile::confounded::dizzy_face:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
2. júl 2019
Taká večerná úvaha k rannej téme... Otázka na viacnásobné matky. Ak vaše deti spia s vami v posteli (lebo sa rano proste presunú, pri kojení zadrichmete aj s deckom na posteli atď.), kde potom spíte vy? Ja si totiž myslím, že sme dvomi deťmi dosiahli maximálnu kapacitu našej postele, aby sme sa s mužom ešte ako tak dokázali vyspať :sweat_smile::see_no_evil::stuck_out_tongue_closed_eyes:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
2. júl 2019 Čítané 2199x
Čítaj celý článok
dominika_sv16
29. jún 2019
Čo poviete, pristane im ružová? Podľa mňa nepochybne. Vynikne im v nej ich osobnosť. :smiling_imp: A viete čo im zaručene ešte pristane? L E T O!
Myslím, že už teraz v jeho úvode, môžem konštatovať, že to bude jediné leto svojho druhu. Tenkrát poprvé budem mať dve deti, z ktorých jedno sa hrá, že je McQueen, Spiderman, včielka Vilko, prípadne pes Bobbi. Okrem toho je to trochu krutý starší brat, ktorý sa nerád delí o svoje veci či matku. K nemu mi vlani v auguste pribudla malá meňavka, ktora zo dňa na deň rastie a rozvíja svoje malé chápadlá. Škoda, že nie priamo úmerne s pudom sebazáchovy (-inak hrozné slovo, keď ho človek napíše. Trikrát som si ho musela povedať, či nepíšem chujovinu). Zato sa intenzívne venuje degustácii, ideálne veciam, ktoré tabuľky pre deti jej vekovej kategórie zatracujú, prípadne takým, ktoré sa neodporúčajú jesť vôbec... Takže slovami niekdajšej ožieracej akcie na Štrande v Nových Zámkoch: VITAJ LETO! :metal::stuck_out_tongue_closed_eyes:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
25. jún 2019 Čítané 360x
Čítaj celý článok
dominika_sv16
23. jún 2019
Asi na tom niečo bude, že druhé dieťa má úplne iné stravovacie začiatky ako prvé. Alebo je to len tým, že prvé leto prišlo neskôr ako u jej brata??? :thinking::blush:

Vokurky od profesora Róna z Bubenče přece nemúžou být kyselé! :joy:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
22. jún 2019
Ten pocit, keď si pri večernom uspávaní robíš smelé plány, ako pôjdeš cvičiť, dáš si healthy večeru a ešte si aj nechty prelakuješ... Aj sa vytešuješ, ako ti decko č.1 rýchlo zaspalo (dieťa č.2 odpadlo ešte skôr), pozeráš sa naňho ako spinká a preberieš sa o pól jednej nechápajúc, ako je možné, že si zaspala, lebo veď si už bola na odchode z izby...
Tak miesto všetkých spomenutých bodov programu si aspoň odmaľuješ ksicht (lebo už ti není lásko 25) a popritom napíšeš o svojej príhode a skúsenosti na modrého koníka. Aby si si overila, že je vás takých expertiek viac:wink::stuck_out_tongue_closed_eyes:
A jaj, jasné že aj sprchu si dám, veď to bol najdlhší deň predsa, tak som aj o toľko dlhšie spotená, či? #smelamatkasplanmi
PS: Až vďaka selfie som si všimla, že som si zabudla dať dole obočie :see_no_evil: a tie nechty... nekomentujem...
Zobraz celú správu
dominika_sv16
18. jún 2019
3 dôvody prečo nie som fashion (=módna) blogerka...

1. Obmedzený šatník - Nie, nemám obmedzený šatník, lebo som už prešla na ten moderný, eko a instafriendly KAPSULOVÝ šatník. Dôvod je jednoduchší. Takmer polovica vecí mi je po pôrode ešte malá alebo príliš tesná v nemenovaných partiách a ďalšia časť nie je kojeniefriendly. Takže otáčam pár zaručenych kúskov, medzi ktorými nechýbajú ani tepláky, ani tehotenské kraťasy (ako dobre, že som ich v popôrodnom afekte neposunula ďalej).

2. Ne/cit pre fotografiu - Ono, ja si myslím, že mám pekné fotky, ale veru, kompozične, kvalitatívne aj objektívne je ešte čo doháňať. Napríklad by som si mohla zvyknúť používať ozajstný foťák, ktorý mám doma na stole. Ale keď idem zachytiť nejaký moment, akosi mi je ten mobil bližší. A nielen preto, že ho mám často v ruke :innocent:. Navyše, kým by som zapla foťák a nastavila nejaký režim, čaro okamihu by bolo fuč. Tým čarom tu konkrétme myslím dieťa č.2. Ako vidíte na mojej rádoby peknej fashion fotke s našimi novými Jeejdesign ponožkami, tretí ponožkový člen už takmer ušiel zo záberu. A to bol môj zámer takmer až poetický. Viete si predstaviť :sweat_smile:

3. Netrendy vkus - Fashionista by mal byť okrem iného otvorený aj novým fashion vychytávkam. Ehm. No a tu naráža kosa na kameň (to sa môže ešte takéto používať??:thinking:slight_smile: Ja mám dosť konzervatívny vkus. Až tak, že keď sme predvčerom išli zo zmrzliny a predbehol nás mladý muž = tinedžer celý v čiernom s kozmonautickými teniskami na nohách, musela som si dať pomyselnú facku. Už sa mi totiž dralo na pery, že čo to tí mladí dnes nosia! Lebo to ste mali vidieť v 15ich mňa, aké žehličky som si obúvala! :person_facepalming::female_sign:️ Takže hej, asi je to aj vekom, ale ak to niekto z vás na mňa vytiahne, všetko popriem! A ani nejdem začínať tému mušličkových naramkov, ktoré sa neviem odkiaľ znova vynorili. :metal: #skromne
Zobraz celú správu
dominika_sv16
15. jún 2019 Čítané 1083x
Čítaj celý článok
dominika_sv16
12. jún 2019
Samochvála, nesamochvála, občas to príde aj na mňa.

Takto, kto to o mne nevie, mal by si rozšíriť obzory. Nie som prototyp stravovaco-starostlivej matky, ktorá má nakúpené všetky suroviny v bio kvalite, v chladničke mi nespí zaslúženým spánkom kvások a ani nesledujem každý deň, "Čo jedia zdravé deti". Rada o sebe hovorím, že som šedý priemer, ktorý varí doma, ako najlepšie vie, ale pokojne spravím dieťaťu č.1 na večeru puding, krupicovú kašu pripadne biely rožok so šunkou (aj sebe a mužovi. Dieťa č.2 ešte musí počkať, ale slinky sa mu už zbiehajú). Sem-tam si pozriem recept v Bukovského detskej kuchárke (lebo inú doma nemám) a niekedy sa odhodlám aj k receptu od Mirky Luberdovej... A tu sa blížim k pointe...

To čo má moje mladšie dieťa na po bratovi podedenom slovenskom dizajnerskom bodyčku (zdravím značku Mile) nie je nič iné ako otlačok čerešňového pyré! Muž doniesol vlastnoručne natrhané nepostrekované čerešne (natíska sa mi napísať, že sú bio, ale netreba brať meno Bia nadarmo). Staršie dieťa si ich už konzumovalo len tak s vypľúvaním kôstky (bilancia je dobrá, iba jedna zjedená kôstka), ale mladšiemu som si netrúfla (kvôli neporiadku). Bukovský napísal, že už môže, dal aj recept, tak som sa do toho dala! A kým dieťa sedelo v stoličke a napchávalo sa kukuričnými chrumkami, kúskom kôrky či surovou mrkvou, kvôstkovala som, spravila si batiku na domácich šatách, rozmixovala - už s deckom na ruke, lebo animačné pomôcky sa medzičasom z jeho stolčeka minuli (rozumej boli všade okolo), 5 minút povarila - tiež s deckom na ruke, nechala vychladnúť - pyré, nie decko a upgrejdla ho o ovsené otruby, nech je hustejšie. A pozor dieťaťu č.2 chutilo! Foto ako dôkaz. A tu moje kulinárske chválenie sa nekončí!

Lebo nielen mladšie dieťa treba živiť (a po obžive hlavne šatiť. Inak tie fľaky z čerešne vyjdú, že??). A tu prichádza na rad Mirkina inšpirácia na ryžu z karfiola! Áno, čítate správne. Je to naozaj karfiol, ale iba akože ryža. Ale je to dobré a ešte aj fit. A hlavne to zvládnem aj ja. Takže si dávam pomyselnú pusu na biceps (lebo ešte nemám na aký) a môžem ísť spať. #skromne
Zobraz celú správu
Strana
z 3
Predošlá Strana
z 3
Ďalšia