Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
gab
26. mar 2020
66 

Droždie - alebo ako upiecť z 1 kocky tri rôzne dobroty.

Droždie.  Zrazu nedostatkový tovar, Vypekáme, varíme, vypekáme a .... droždie sa míňa,  v obchode nemajú a my máme práve chuť na niečo výborné. 

V priemere má kocka čerstvého droždia 42 g, ktorá sa dá, ak je správny recept a dobrý postup rozdeliť na 3 časti a využiť  na 3 rôzne recepty. Finta je však v tom, že cesto z menšej dávky droždia sa musí pripraviť skôr a nechať pôsobiť počas noci (tak môže aj cez deň, záleží kedy sa rozhodneme piecť). A  ešte to má ďalšiu výhodu. Takto oddýchnuté cesto je ľahšie stráviteľné, necítiť ho po droždí, nemusíme sa báť, že prekysne a netreba ho stále sledovať, či je už hotové. 

Tak poďme na to. 

Chlieb - náš každodenný. 

1 kg múky, 640 - 660  g vody, 10 g droždie, 22-24 g soľ, 

Výhodou je, že droždie netreba dopredu nechať nadkysnúť. Zo všetkých surovín jednoducho vypracujeme cesto, buď ručne, alebo kto má, pomocou kuchynského robota. Potom stačí preložiť do plastovej nádoby, šup do chladničky, nech si pekne počas noci oddýchne a naberie na objeme. (Ale kľudne môže zostať na výlete aj 2 dni). Keď sa rozhodneme, že budeme piecť, cesto vybrať, necháme 20 min ohriať pri izbovej teplote, urobíme bochník, v strede narežeme, a šup do rúry, pri teplote 240°C  upiecť do chrumkava. 

Originál recept

https://www.franzoesischkochen.de/ein-einfaches-brot-rezept-mit-wenig-hefe/ 

Škoricové slimáky. 

Myslím,že tu preklad netreba. Za seba môžem len povedať, že sú výborné.  

https://www.kuchar č kaprodceru.cz/skoricove-sneky/ 

Langoše 

1 kg hladkej múky (môže byť aj miešaná, 500 g hladkej a 500 g polohrubej - mám to odskúšané), 500 ml vody, 250 ml pochúťkovej smotany (alebo jogurtu), 10 g droždia, 10 g soľ, 1 PL olej

Všetky uvedené suroviny zmiešame dohromady, v kuchynskom robote, alebo kto má silu, aj ručne.  Hotové  vypracované cesto dáme hneď  do uzatvorenej misky a šup s ním rovno do chladničky.  A tam si môže oddychovať aj 2-3 dni (ja obyčajne nechávam 2 dni). A potom už len vypražiť. A výborné sú, už hotové potreté pochúťkovou smotanou a posypané syrom. A nezabudnúť na cesnak. 

Pečiem aj z kvásku, aj z droždia, podľa toho, na čo máme práve chuť  a ako rýchlo to chcem pripraviť V základe  je možné pripraviť aj iné obľúbené jedlá, ak dávame menej droždia, len im musíme nechať dlhší čas pôsobenia v chlade, aby  sa správne prekvasilo cesto.

Dobrú chuť.  

    Začni písať komentár...

    Odošli