Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
  hipsterka
  26. mar 2020    
  Rovnako ako väčšina z vás som uviazla medzi stenami svojho obydlia. Skúsila som z nudy otvoriť apku a čuduj sa svete apka fungovala. Tak som tu a pýtam sa ako sa máte???
  U nás od dnes platí zákaz vzdialenia sa viac ako 100 metrov od chatrče, jedine ak by som išla pre nejaké jedlo alebo aspirín, tak môžem nejaký metrík pridať. Ináč spravila som včera takú kvázi reportáž o tom ako sa tu stále nenosia rúška, dokonca sa mi ešte včera zopár dobrodruhov vysmievalo. Cez 2500 nakazených. Dúfam, že som neporušila týmto príspevkom nejaké právidlá, ak áno hoďte prosím na mňa nejaký súhrn, sľubujem, že sa polepším. Nebola som tu dva roky, tak majte zľutovania.

  https://youtu.be/RMj7Ky94KM4

   Však oni sa čoskoro dosmejú 😂🙊

   26. mar 2020

   @tiumen no však to. Ministerstvo zdravotnictva odporúča nenosiť rúška len preto aby sa to nevykúpilo. Čistý alibizmus bez štipky logiky....

   26. mar 2020

   @hipsterka ale možno lepšie ako u nás, keď ľudia vykúpili, aké nosiť si ich veľmi nevidela a lekári nemali základné pomôcky 🤦🤷‍♀️
   Neviem čo je lepšie alebo horšie

   26. mar 2020

   @ljzozv co je na tom lepšie, keď nenosia rúška, vykupili, všade sú návody ako si ich urobiť, kto nevie šiť, tak nakrcnik, sal, hocičo. Určite lepšie ako bez a toľko ľudí v obchode. Lekári to mali mat zabezpečené už dávno, vždy majú predpokladať, že niečo takéto príde. Teda nie samotny lekári, ale ministerstvo. Vykupili len sprostý a hlavne v lekárni mali dat opatrenia, koľko členov rodiny, toľko rusok dostanete a nie vykupili taky, čo na tom teraz zarábajú.

   26. mar 2020

   @myj v prvom rade musia mať jednorazové aspoň zdravotníci. Oni si to asi sami nenakupujú. A takúto situáciu sme tu ešte nemali, takže veľmi sa na to pripraviť nedalo.
   A vykúpili.v čase, keď ešte nikto asi nepredpokladal, že.sa to už nebude dať objednať.
   A áno my sa vieme aspoň trochu ochrániť doma šitými alebo šatkami.
   A prečo vykúpili sprostý? Kupovali aj tí čo sa báli už skôr a väčšina aj tu na mk sa im vysmievala , že panikária.
   A jednoducho takýchto tovarov nemáme pre každého obyvateľa nášho štátu. Je to nereálne...

   26. mar 2020

   @ljzozv myslím sprostý co brali aj po 70ks a teraz predávajú za 5eur+posta.Vzdy môže nejaká situácia prísť. Vedeli, že to sem príde, tak nemali im zdravotné pomôcky posielať do Číny a teraz bedakat že nemajú. Jasne ak nemáme my obyčajný, dajú sa vyrobiť a veľa je co šiju a darujú, tak také nereálne to nieje.

   26. mar 2020

   @ljzozv a čítaj, píšem, že nie lekári ale ministerstvo malo byt pripravené.

   26. mar 2020

   @hipsterka tak vitaj spat🙂 ale teda karantena sa berie u vas vazne, videla som ta v telke, dufam teda, ze si to bola ty a netrepem teraz😁

   26. mar 2020

   @lucyliu hej bola som to ja. Tu karantenu sme ale brali vážne, lebo to až väzenie hrozí. Ak by som nakazila niekoho ďalšieho alebo by ma prišli skontrolovať a nebola by som doma, tak až 7 rokov. Bol jeden chlapík, čo sa vrátil z Talianska, otvoril svoj obchod s hračkami a nakazil ďalších troch ľudí a tí ďalších a už to nevedeli zastaviť. Vyzerá to že keď vyzdravie, tak pôjde do väzenia.

   26. mar 2020

   @myj no... Vieš vtedy to súrne potrebovala Čína. Tak si myslím, že bolo dobré im pomôcť. Teraz to potrebujeme my, pozri, teraz posiela zase Čína vonku a aj nám.
   Taliansku idú pomáhať Číňania, aj Rusi.
   Takto by to mohlo fungovať .
   Nie. Ani ministerstvo nemalo šancu sa pripraviť. Aj tu na mk sa vysmievali panikárom však? vieš si predstaviť, že by na ministerstve chceli vo veľkom nakupovať do zásoby, keď tu ešte hrozba nebola reálna?
   Nevraživosť ale už teraz funguje... A to je smutné.

   26. mar 2020

   U nas v Norsku tiez neodporuca ministerstvo zdravotnicta nosit ruska. Lebo nie su 😂😂😂

   26. mar 2020

   U nas su zatvorene skolky, skoly a vsetci, co mozu, maju pracovat z domu. Ale obchody frcia, aj restauracie 🙄🙄🙄
   A vcera vcera jedna tam z tych hore zodpovednych sa vyjadrila, ze taketo opatrenia mozno este budu musiet byt min. 18 mesiacov - kym pride prva vakcina.. Hurra!!!

   26. mar 2020

   Problém s rúškami je ten, že ľudia vďaka ním nadobudnú dojem, že sú chránení a môžu s nimi normálne fungovať. Vidím to aj tu, dajú si rúško a prestanú dodržiavať väčšie vzdialenosti, obmedzovať nákupy, atd. Preto je z tohto pohľadu možno ozaj lepšie rúška neodporúčať, lebo ochránia len minimálne a ľudia to potom podceňujú.

   26. mar 2020

   @pallacinka toto presne nedáva zmysel, každý predsa vie, že rúško neochráni osobu, ktorá to rúško má, ale prinicíp Moje ruško chráni teba, tvoje ruško chráni mňa. Tu su štvrte s troška primitívnejšími obyvateľmi a tí sú presvedčení, že tí čo su nakazení, sú iba ľudia, ktorí boli v zahraničí. 🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️

   26. mar 2020

   @hipsterka Kiežby to každý vedel, keď tu vidím, aké rúška ľudia majú, ako s nimi narábajú a ako sa správajú, no mám o tom dosť silné pochybnosti 🙈

   26. mar 2020
   26. mar 2020

   @janano inak presne nad týmto som aj ja uvažovala, či iní nechcú zabrániť nie aby sme vôbec nechytili ten vírus , lebo to je nereálne, ale aby sme tým , že nám obmedzili kontakt, tak keď sa ak stretne človek s vírusom, tak v malom množstve a tým pádom s ním bojuje a zvládne to organizmus. Kým v Číne s tým bojovali v prvej línii, tak to nezvládali ani zdraví jedinci, ale dostali vírus zo všetkých strán vo veľkých množstvách a ktovie či už nemutoval postupne.

   26. mar 2020

   @ljzozv presne. Plus rusko spomali rozsirovanie virusu. Ide o to, aby neochoreli vsetci naraz. Lebo to by bol totalny kolaps zdravotnictva.

   26. mar 2020

   @janano tomu rozumiem.. no ktovie ako to všetko je... V podstate nikto nič nevie a len tipujú zatiaľ

   26. mar 2020

   @ljzozv kazdy stat to ma inac. Niektori maju uplny lock down, ini nie. Ale kedze ninto nevie, ktora cesta je ta spravna, jedno je iste. Vsetci sme pokusni kralici 😂🙌

   26. mar 2020

   @janano presne tak 🙁

   26. mar 2020

   U nás nič, tiež okolo 2500 nakazených, ale testujú len vážne stavy čiže určite je viac... Žiadne opatrenia, nada... Akurát od pondelka dali pásku okolo šoféra v MHD nech mu tam ľudia nepľujú... Lekári spisujú petíciu aby zaviedli opatrenia, ale politici vedia lepšie no... 🤷‍♀️🤦‍♂️

   26. mar 2020

   @tyelde a to v ktorom štáte?

   27. mar 2020

   @hipsterka Švédsko

   27. mar 2020