Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
jane001
24. okt 2017
3 

I to sa stava...

Túžba po babátku je u žien prirodzená. A v poslednom čase až pričasto nenaplnená. 

K tomúto článku ma inšpieovalo to že som počula o ďalšej žene, ktorá 2x potratila i keď po dieťati tak túži.... 

Ale tento článok nebude o nej. Bude o mne ;)

Pred "mohimi" rokmi som sa vidala a 3 dni po svadbe otehotnela. Neplanovali sme to. Aj ked do istej miery vedieť, že máš plodné dni a i tak si nedávate pozor, hovorí za seba. A tak sme sa tešili na naše prve bábo. Pracovný nazov "bobo". 9 mesiavov po svadve sa nám narodil krásny zdravý syn Jakub. 

I keď ja som túžila mať deti po sebe. Naša bytová a finančná situácia to neumozňovali. A tak keď už ma presla tpezlivosť keď mal syn 3 roky povedala som si dosť a zavelila som, že sa ideme snažiť.  A tak sme začali. Pomaly. Raz, dva krat za mesiac. Na vianoce sme si povedali už obaja že ideme na to a tak sme sa do toho pustili naplno.... prvé čakania na mršku boli ťažké. Veď prvý krát mam to vyšlo takpovediac na šup. Prešlo 5 mesiacov a kazdý komu sa nedarilo si to vie živo predstaviť. Hadky. Stres. Panika. Úplna nepohoda. Sestra mala v tom čase malé bábo a čudovala sa, že sa chcem vratiť k plienkam.

V lete sme sa skľudnili a i keď sme po bábu túžili hadky ustali. Kúpila som si ovu testy lebo som sa bala, že je problem v tom. Dr povedal, že ak mame doma dieťa netreba stresovať, ze to potrebuje čas.