Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
janinah
Včera o 09:05
Kde sa dá pozrieť seriál Bez vědomí? dakujem
Zobraz celú správu
janinah
8. júl 2020
Toto poznáte? Správna odpoveď-názov- za 10 srdiečok:wink:Vypestovala som to zo semienka za 2,5 roka a myslím,že som asi prvá na Sk,komu sa toto podarilo.
Zobraz celú správu
janinah
8. júl 2020
#praca
Keby ste si hľadali prácu sestričky v ambulancii vo vašom meste,na akú stránku by ste klikali?Ďakujem.
Zobraz celú správu
janinah
2. júl 2020
Druhý deň prázdnin a už zlomená ruka a sadra.V našej nemocnici dnes 8 podobných úrazov vravela sestrička.Tak dávajte si pozor,nech si tie prázdniny užijete ako treba.
Zobraz celú správu
janinah
1. júl 2020
#dochodok
Starobný dôchodok sa vypočítava zo mzdy posledných rokov alebo z najlepších rokov? googlim,ale dáko múdra nie som....resp. ne/oplatí sa 5-6 rokov pred dôchodkom ísť do menej platenej práce? Ďakujem.
Zobraz celú správu
janinah
21. jún 2020
#druha_vlna
Epidemiológovia Bražinová a Pavelka upozorňujú, že takzvané reprodukčné číslo, ktoré hovorí o rýchlosti šírenia infekcie, dosiahlo hodnotu 3,39 a „zrýchľujeme nekontrolovaným spôsobom“. Len na pripomenutie: ak je toto číslo väčšie ako 1, vírus sa v populácii šíri, menšie ako 1, šírenie sa zastavuje.

„Reprodukčné číslo 3,39 je doposiaľ najvyššie od začiatku sledovania priebehu pandémie na Slovensku,“ píše Bražinová s Pavelkom.

Nevidíme do hlavy Igora Matoviča a jeho tímu, ale pravdepodobne si po vecnej kritike pre porušovanie práv pri karanténe povedali, že nechávajú veci voľný priebeh. Možno uverili, že sme hnusobu naozaj porazili a nič už nehrozí. Lenže to nie je pravda.

Ak sú otvorené hranice, logicky je nutné testovať omnoho viac ako v čase, keď je krajina uzatvorená a funguje systém karantény, inak sa nákazu nedá mať pod kontrolou. Posledných desať dní, od otvorenia hraničných priechodov a zrušenia karantény, Matovičova vláda túto kontrolu stratila. Nepochopiteľne málo testov to podčiarkuje.

Aký je plán. Otázka preto nie je, či príde druhá vlna, tá ak ešte nezačala (podľa Bražinovej a Pavelku sa už rozbehla), máme ju tu čochvíľa. Je preto potrebné pýtať sa premiéra, aký má krajina plán.

Kto vôbec povie, že už je tu druhá vlna? Bude boj s koronou vyzerať ako pri prvej vlne, všetko sa opäť zo dňa na deň zavrie? Je to vôbec možné pri tom katastrofálnom stave ekonomiky, o ktorom vravia všetci, ktorí tomu rozumejú? Ak nie, čo sa bude diať deň po dni, kto o tom bude rozhodovať, je vôbec taký plán na stole? Sme zdravotnícky pripravení na nápor, ktorý môže byť pri súčasnom voľnom režime ďaleko väčší ako na začiatku roka?

Nevieme odpoveď na žiadnu z týchto otázok, a to nie sú všetky.

Vybraté z komentára Filipa Odradoviča Denník N a mne nedá nedodať- krásnu zahraničnú dovolenku všetkým....stihnite ju čím skôr,dlho toto voľno na hraniciach už zrejme trvať nebude....bárs by som sa mýlila,ale....:frowning2:
Zobraz celú správu
janinah
20. jún 2020
#druha_vlna
špičkový slovenský infektológ Vladimír Krčméry. „Nechcem nikoho strašiť, ale nedalo sa to už dlhšie zvládnuť. Otváranie hraníc je podľa mňa prirýchle, tlaky sú aj zvnútra, občania chcú cestovať a ostatné krajiny, ktoré majú horšie scenáre, sa chcú otvárať krajinám, ktoré majú dobré scenáre. To je celkom logické, ale toto sa už zvládnuť nedá,“ myslí si profesor Krčméry.
Prosím nekomentovať,lebo sa tu začnete hádať,len napíšte miesto svojej dovolenky,dík.Moja rodina SK jednoznačne,momentálne vyhráva liptov.
Zobraz celú správu
janinah
19. jún 2020
#liptov
Leje nonstop...ale bozsky klud
Zobraz celú správu
janinah
16. jún 2020
#promocie
Nosia sa teraz šaty dlhé spoločenské alebo stačia dáke pod kolená? myslím študentky preberajúce diplom...či kto čo oblečie to má?
Zobraz celú správu
janinah
30. máj 2020
#modlitba
V sobotu 30. mája o 17.30 bude vo Vatikáne mariánska modlitba za účasti Svätého Otca Františka. Ako je zvykom v závere mesiaca máj, modlitba ruženca sa bude konať pred Lurdskou jaskynkou vo Vatikánskych záhradách a bude prebiehať v spojení s najväčšími mariánskymi svätyňami piatich kontinentov. V priamom prenose vatikánskych médií ju prinesie aj slovenské katolícka televízia LUX.

viac na:
https://www.vaticannews.va/sk/vatikan/news/2020...
Zobraz celú správu
janinah
27. máj 2020
#prikryvka
Prosím info v akom type obchodu a pod akým nazvom mám hľadať prikrývku.Manžel kúpil malý traktor a treba ho niečim prikrývať,ked prší,niečím,čo neodfúkne a čo vydrží a nepotrhá sa tak ľahko.Ďakujem.
Zobraz celú správu
janinah
24. máj 2020
Prof.Krčméry o dovolenke v zahraničí....
"- Prvé dva mesiace, teda jún a júl, by som bol určite na Slovensku. Koncom augusta, prípadne začiatkom septembra možno už bude bezpečná dovolenka v Chorvátsku, Čiernej Hore, Albánsku, Bulharsku, Rumunsku."
Kto okrem mojej rodiny ostáva doma? Ak nie,čo vás ženie k moru za relat. vysokú cenu /nemyslím eurá/ a s obmedzeniami? Syn je alergik,more mu pomáha,ale jedno /dúfam jedno /leto doma vydržíme,podporíme slov. ubytovávateľov a neriskujeme chorobu.
Zobraz celú správu
janinah
23. máj 2020
#dom
prosím,aký odborník a kde ho hľadať mi posúdi stav 60 ročného domu príp. aj vyčísli kolko by stála rekonštrukcia a čo presne treba robiť? Potrebujem hlavne posúdiť statiku a vlhkosť múrov.Ďakujem.
Zobraz celú správu
janinah
18. máj 2020
100 rokov od narodenia
spomíname:heart::pray:
Zobraz celú správu
janinah
8. máj 2020
#koncesionarske_poplatky
Má ich platiť pracujúci dôchodca v dome,kde je nahlásený sám a je tam len cez víkendy? Inak platí plnú sumu v byte,kde býva s rodinou.Ak nie,ako to potom vybaviť?Ďakujem.
Zobraz celú správu
janinah
5. máj 2020
Najpravdivejšia a najrozumnejšia včerajšia veta epidemiologičky ,ktorú by mali uverejňovať všade a dookola ....bolo to v zmysle,že Chorvátsko má dobré čísla,ale v lete sa v Chorvátsku stretne celá Europa,a preto dovolenkujme doma.
Zobraz celú správu
janinah
2. máj 2020
#sporenie
Kde by ste si otvorili účet bežný príp. aj sporiaci,ak by ste boli
1. 25r. pracujúci človek,úspory má doma "v ponožke",chce časom riešiť bývanie,rodinu....
2. 15.r teeneger,ktorému mamka ide založiť účet,aby už mal kartu a dáka suma sa mu sporila na štúdium
bola som požiadaná o radu a veru neviem,tak s a spýtam v tomto múdrejších,ďakujem
Zobraz celú správu
janinah
29. jan 2020
Po ukončení vš kedy sa už ten človek ráta nie už za dieťa,stop rodinné prídavky,daňový bonus ...v deň,kedy nastúpi pracovať či kedy?prázdniny júl,august sa už asi nepočítajú,či....Ďakujem
Zobraz celú správu
janinah
19. jan 2020
Môj 14r. pubertiak....Mamíííí,zajtra kúpim mleté mäso,ryžu máme a uvarím jedlo....Ty sa teraz radšej uč,nech to vysvečko dáko vyzerá.....ale ,mamííí,čo z toho,že budem mať jednotky a zomriem od hladu,variť sa mi treba učiť nie geografiu.....
Tak moja budúca nevesta sa bude mať super....:wink:
Zobraz celú správu
janinah
13. jan 2020
#spanie
Čo máte odskúšané na spanie pre návštevy,ak je v byte málo miesta?Niečo ako nafukovací matrac,skladacia posteľ,rozkladacie kreslo.....konkretna vec ma zaujíma,nemusí to byť lacné,ale aby sa na tom dalo vyspať a potom kdesi odpratať resp. zložiť na máličko miesta,Ďakujem.
Zobraz celú správu
janinah
12. jan 2020
#nazor_ucitelky
Zaujíma ma názor učiteliek 2.st.....žiak inteligentný,vyniká v predmetoch,kde treba rozmýšľať,matematika,fyzika,chémia,biologia....ale katastrofa,kde sa treba veci len "nabifliť" - geografia,dejepis....jeho názor-nebude sa bifliť niečo,čo v prípade potreby vygoogli za pol minúty a čo mu nikdy v živote v práci nebude treba..čo by ste robili ako učiteľ a čo ako rodič?....nechať tak...tlačiť naň ...argumentovať ako....nedajbože trestať?...Ďakujem
Zobraz celú správu
janinah
7. jan 2020
Je ešte na SK taká nemožná mater ako ja,ktorá dnes poslala dieťa do školy?:astonished: Až pred školskou bránou mu došlo,že asi dáky problém,že tam ide sám.....má 14násť,tak mu volám,či to už akože všetko na mamkinej hlave,či nevie,kedy má ísť do školy.....Ja ti predsa dôverujem,mamka:frowning2:.....ach,jaj,toto si dlho neodpustím:joy::grinning:
Zobraz celú správu
janinah
30. dec 2019
#rodina
Deti patria všetkým. Len nie vám, ó, rodičia 21. storočia! Patria dojke, vychovávateľke, internátu, ak ste bohatí. Patria kamarátom, ulici, školám, ak ste chudobní. Ale nie vám. Vy, matky, ich porodíte, a to je všetko. Vy, otcovia, robíte to isté. Ale dieťa nie je len telo. Má aj myseľ, srdce a ducha. Verte, že nikto nemá väčšiu povinnosť a právo formovať ich myseľ, srdce a ducha, ako ich otec a matka.
Rodina jestvuje a musí jestvovať. Ani teória, ani pokrok nemajú moc zničiť túto pravdu bez toho, žeby nespôsobili skazu.
Z rozbitej inštitúcie rodiny môžu vzísť len budúci muži a budúce ženy stále väčšmi mravne skazení, takí, čo sa stanú príčinou stále väčších pohrôm.
Zobraz celú správu
janinah
26. dec 2019
Svätý Štefan
Meno Štefan znamená koruna. Štefan bol prvým Ježišovým učeníkom , ktorý podstúpil za neho mučenícku smrť. Bol diakonom prvej Cirkvi, bol ustanovený, aby sa staral o vdovy a o chudobných. O jeho živote sa v krátkosti píše v Skutkoch apoštolov. Štefan neohrozene vyznával svoju vieru, hovoril vo veľkej múdrosti a mnohí sa na jeho kázanie obrátili. Nepriateľom Cirkvi sa to však nepáčilo. Pri jeho múdrosti však strácali argumenty, a tak našli mužov, ktorí krivo svedčili, že hovoril proti Bohu. Štefan však neohrozene stál pred svojimi nepriateľmi. Biblia hovorí, že jeho tvár bola ako tvár anjela. Hovoril o Ježišovi ako o prisľúbenom Mesiášovi. Vyčítal svojim nepriateľom, že mu neuverili. Vtedy ich pochytil veľký hnev a začali kričať. Štefan sa však uprene díval do neba a povedal: „Vidím nebo otvorené a Ježiša stáť po pravici Boha“.

Vtedy si nepriatelia zapchávali uši, schytili ho, vyviedli von z Jeruzalema a tam ho kameňovali až na smrť. Kým ho kameňovali, on sa modlil: „Pane Ježišu, nezapočítaj im tento hriech.“ Po týchto slovách zomrel. Pri jeho smrti bol prítomný aj Šavol, budúci veľký apoštol Pavol.
Zobraz celú správu
janinah
14. dec 2019
#zamyslenie #vianoce
Po minulé roky som stále až do Vianoc čo to dokupovala pre členov rodiny,o to viac,že sa nám v decembri vyskytujú aj narodeniny,meniny u syna,dcéry aj manžela.Tohto roku som s tým doznáňaním darčekov prestala 6.decembra,asi tušíte prečo.Jedno nešťastie v našom meste a človek si uvedomí ,čo je podstatné a čo nie.Ale minula som už viac ako po iné roky,akoby nie,veď v tej bytovke bývali učitelia zo synovej školy aj zamestnanci z našej nemocnice,chorý chlapček,ktorého roky podporujem 2%tami z daní.....vôbec toto nepíšem ako moju samochválu,len možno niekoho budem inšpirovať...nedokupujte donekonečna,darujte tam,kde to ozaj je potrebné.:slight_smile::heart:
Zobraz celú správu
janinah
13. dec 2019
Pred chvíľou som došla z divadla,Manžel na vianočnom večierku s kolegami a doma 14.r. syn sám..Čakala som oči vyočené od pc a tv a teenegerský neporiadok,pohodenú aktovku,riady všade,len ni ev umývačke..Našla som vyupratovaný byt,pozametané,pozmývaná dlážka.Ďakujem Bohu,že u nás puberta prebieha takto netypicky.Tak kto sa hlási,že ho chce za zaťa? :wink:
Zobraz celú správu
janinah
4. dec 2019
#medovniky
Prosím má niekto recept ,kde cesto nemusí odstáť,upečú sa a sú mäkké?Nemusia to byť klasické medovníky,niečo podobné vianočné....syn teraz prikvitol,že potrebuje zajtra nejaký vianočný koláčik do školy na spoločné raňajky v triede.
Ďakujem.
Zobraz celú správu
janinah
9. nov 2019
#vonne_sviecky
Rada by som počula názor chemika,ak sa tu nájde...ďakujem.
Po rafinácii surovej ropy na výrobu benzínu zostáva na dne barel

špinavý kal, ktorý ropný priemysel už nepotrebuje. Tento
znečistený parafín sa vybieli dioxínom, ktorý poškodzuje imunitný
a reprodukčný systém a je označený za karcinogén.

Do vybielenej masy sa pridá akrylon, aby sa vytvorila pevná hmota.
Akonáhle začne akrylon horieť, uvoľňuje do ovzdušia karcinogénne
toxíny ako toluén a benzén. Ak telo vystavíme benzénu,
poškodzujeme si imunitný systém tým, že kostná dreň neprodukuje
toľko červených krviniek, koľko by mala, menia sa hladiny protilátok
v krvi a strácame biele krvinky. Toluén zasa ovplyvňuje centrálny
nervový systém, človek je po vdýchnutí unavený, ospalý,
s bolesťami hlavy či nevoľnosťou.

Po akryléne sa do tejto hmoty pridávajú ďalšie chemikálie - akoby
toho bolo málo - aby parafín dlhšie horel (styrén, trichloretán,
etylbenzén, acetón...)

Takto pripravený produkt je predávaný výrobcom voňavých sviečok,
ktoré doň pridávajú farbivá a syntetické vône. KAŽDÁ voňavá
sviečka obsahuje takéto kacinogénne toxíny. Ak si ju zapálite,
ako keby ste dýchali priamo z výfuku auta. Parafínové sadze
prenikajú hlboko do pľúcnych alveol.Veľkým oblúkom sa preto
vyhýbajte predajniam s voňavými sviečkami, či regálmi ponúkajúce
zvlášť pred Vianocami vonné sviečky s vôňou ihličia, vanilky a
pod...

JEDINÁ zdravá alternatíva sú sviečky zo včelieho vosku!! Nielenže
sú netoxické, ale fungujú ako čistička vzduchu, zmierňujú alergie
a astmu. Keď horí včelí vosk, vytvára negatívne ióny, ktoré pri
vdýchnutí priaznivo pôsobia na priedušnicu, stimulujú tak tvorbu
sliznice a pomáhajú telu očistiť sa od sadzí a usadených častí.
Pre astmatikov a detičky s dýchacími problémami sú ako balzam na
pľúca!
Zobraz celú správu
janinah
1. nov 2019
1.november Sviatok Všetkých svätých
Začiatky slávenia sviatku Všetkých svätých nás vedú až do 4. storočia po Kristovi. Svätý Efrém Sýrsky (306 - 373) a sv. Ján Zlatoústy (354 - 407) už poznajú sviatok všetkých svätých mučeníkov. Ešte aj v dnešnom gréckom kalendári sa táto nedeľa volá Nedeľa svätých. Slávnosť všetkých svätých sa prvýkrát slávil v Ríme 13. mája 609, keď pápež Bonifác IV. prebral od cisára Fokasa pohanský chrám všetkých bohov, tzv. Pantheon a zasvätil ho Preblahoslavenej Panne Márii, vždy Panne a všetkým svätým mučeníkov. Pápež Gregor III. (731-741) zmenil slávenie Všetkých svätých z 13. mája na 1. novembra, keď v Bazilike sv. Petra slávnostne posvätil kaplnku k úcte všetkých svätých.
Prvého novembra sa sviatok Všetkých svätých (už nielen mučeníkov) začal sláviť v 8. storočí, najprv v Írsku, potom v Anglicku. Pápež Gregor IV. (827-844) rozšíril sviatok na celú cirkev. Veriaci si v tento deň pripomínajú aj svätých, ktorí nemajú miesto v kalendári alebo nie sú oficiálne vyhlásení za svätých.
Zobraz celú správu
janinah
Správa bola zmenená 13. okt 2019
Rýchlo čítam nadpisy v diskusných príspevkoch a potom to vyjde tak,že koniec jedného spájam so začiatkom druhého...celkom sranda mi vychádza...
- po vysadení antikoncepcie Strata vodičského preukazu....
- pri depresii Karlova univerzita
- na uspávanie 6t. babetka Krémy dr. Sandra
- alkohol Pomoc sociálnej rodine
- k chudnutiu Jasnovidka Eva
a topka....môjho priateľa Máte aj vy doma
:slight_smile:
Zobraz celú správu
Strana
z 3
Predošlá Strana
z 3
Ďalšia