Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
janinah
10. aug 2020
#platba
Objednala som pobyt v penzione,písala som priamo im,navrhli mi cenu,vzápätí som našla tento penzion na zľavovom portáli s približne rovnakou cenou a k cene patrili aj dáke zľavy na masáž,welness a nedalaké kúpalisko.Po telefonáte mi sľúbili aj tie zľavy,bez problémov.Poslali mi však číslo účtu,aby som pobyt teraz zaplatila,že faktúru mi dajú,keď tam prídeme,čo bude o 17 dní.Toto sa mi vôbec nepáči,neviem za čo idem konkretne platiť a neviem ani čo v prípade,že sa pobyt neuskutoční,je to cez 600 eur,vždy sme platili po príchode na ubytovanie,nikdy tak skoro dopredu,čo si o tom myslíte?
Zobraz celú správu
janinah
8. aug 2020
Často odšťavujem jablká,nemáte dáku fintu ako sa jednoducho a dôkladne ak sa dá zbaviť tej peny,ak už potom prelievam šťavu do fliaš?
Zobraz celú správu
janinah
6. aug 2020
#rodinne_pridavky
Ak sme v júli dostali rod. prídavky na dcéru,ktorá v júni mala štátnice a teda skončila vš a od 1.júla pracuje,je to ok,či treba niečo niekam hlásiť?Ďakujem.
Zobraz celú správu
janinah
6. aug 2020
#pomoc trpiacej cirkvi
Možno nepoznáte a chceli/mohli by ste prispieť
https://acnslovensko.sk/kto-sme/
teraz akútne potrebná pomoc Libanonu po výbuchu v Bejrúte
https://acn-slovensko.darujme.sk/3849/
Zobraz celú správu
janinah
1. aug 2020
#zeleny_caj
Potrebujem kúpiť ozaj kvalitný zelený čaj,aký a kde?Ďakujem.
Zobraz celú správu
janinah
27. júl 2020
Keď na svojom mobilnom telefóne (pokým ho ešte máte) vyťukáte (hviezdička,mriežka, 06,mriežka)

*#06#

na displeji sa zobrazí výrobné číslo vášho aparátu (IMEI) - pätnásťmiestne.

Niekam si ho poznačte a zapamätajte. V prípade straty alebo odcudzenia telefónu nahláste toto číslo vášmu operátorovi. Ten dokáže váš prístroj zablokovať a aj po výmene SIM karty bude telefón nepoužitežný.

Pravdepodobne už svoj telefon zrejme
neuvidíte, ale ktokoľvek ho medzitým nadobudol, nemôže ho použiť, ani poctivo predať.

Ak sa to naučíme robiť všetci, nebude nikto mať dôvod telefóny kradnúť.

Podľa IMEI môže polícia nájsť nového používateľa a telefón zhabať a vrátiť pôvodnému majiteľovi.
Zobraz celú správu
janinah
19. júl 2020
#rodina
Veľa som mala včera roboty,okrem bežnej variť,prať....aj uhorky zavárať,výživu trojakú vyrábať...taký deň,že nevieš,čo skôr....a tak som s tým v polovici sekla,zbalila polievku,ovocie a deti a šli sme k našim,len tak,neplánovane.Majú cez 80-siat.Došli sme,obaja v posteliach,jeden ubolenejší ako druhý,aj počasie im dodalo.Akosi sa vymotkali na terasu s nami kávu vypiť a otec začal spomínať...na svoju skvelú svokru,ktorá na ich svadbe doma robenej svine opila,aby nekvičali...na tetku susedu,ktorá na počkanie pesničky skladala a hned spievala...ako susedom dom horel a dedina pomáhala,dom zachránila,kým domáci v lese huby zbierali...nasmiali sme sa ako už dávno nie,zať z veľkomesta z ameriky sa len čudoval čo tu tu vieme zažiť,naši pookriali a aj zabudli na bolesti aspon na chvíľku...síce som potom do polnoci v kuchyni trčala,ale stálo to za to,ísť,potešiť starkých,seba odreagovať....a prečo toto píšem? ...choďte domov,kým máte kam a ku komu,aj keď máte veľa roboty a tisíc iných miest,kam sa dá ísť na výlety.
Zobraz celú správu
janinah
14. júl 2020
Mám pocit.že sa len nedávno narodila a dnes jej ideme na promocie...dcéra Lucia....tešîm sa...
Zobraz celú správu
janinah
10. júl 2020
Kde sa dá pozrieť seriál Bez vědomí? dakujem
Zobraz celú správu
janinah
8. júl 2020
Toto poznáte? Správna odpoveď-názov- za 10 srdiečok:wink:Vypestovala som to zo semienka za 2,5 roka a myslím,že som asi prvá na Sk,komu sa toto podarilo.
Zobraz celú správu
janinah
2. júl 2020
Druhý deň prázdnin a už zlomená ruka a sadra.V našej nemocnici dnes 8 podobných úrazov vravela sestrička.Tak dávajte si pozor,nech si tie prázdniny užijete ako treba.
Zobraz celú správu
janinah
1. júl 2020
#dochodok
Starobný dôchodok sa vypočítava zo mzdy posledných rokov alebo z najlepších rokov? googlim,ale dáko múdra nie som....resp. ne/oplatí sa 5-6 rokov pred dôchodkom ísť do menej platenej práce? Ďakujem.
Zobraz celú správu
janinah
21. jún 2020
#druha_vlna
Epidemiológovia Bražinová a Pavelka upozorňujú, že takzvané reprodukčné číslo, ktoré hovorí o rýchlosti šírenia infekcie, dosiahlo hodnotu 3,39 a „zrýchľujeme nekontrolovaným spôsobom“. Len na pripomenutie: ak je toto číslo väčšie ako 1, vírus sa v populácii šíri, menšie ako 1, šírenie sa zastavuje.

„Reprodukčné číslo 3,39 je doposiaľ najvyššie od začiatku sledovania priebehu pandémie na Slovensku,“ píše Bražinová s Pavelkom.

Nevidíme do hlavy Igora Matoviča a jeho tímu, ale pravdepodobne si po vecnej kritike pre porušovanie práv pri karanténe povedali, že nechávajú veci voľný priebeh. Možno uverili, že sme hnusobu naozaj porazili a nič už nehrozí. Lenže to nie je pravda.

Ak sú otvorené hranice, logicky je nutné testovať omnoho viac ako v čase, keď je krajina uzatvorená a funguje systém karantény, inak sa nákazu nedá mať pod kontrolou. Posledných desať dní, od otvorenia hraničných priechodov a zrušenia karantény, Matovičova vláda túto kontrolu stratila. Nepochopiteľne málo testov to podčiarkuje.

Aký je plán. Otázka preto nie je, či príde druhá vlna, tá ak ešte nezačala (podľa Bražinovej a Pavelku sa už rozbehla), máme ju tu čochvíľa. Je preto potrebné pýtať sa premiéra, aký má krajina plán.

Kto vôbec povie, že už je tu druhá vlna? Bude boj s koronou vyzerať ako pri prvej vlne, všetko sa opäť zo dňa na deň zavrie? Je to vôbec možné pri tom katastrofálnom stave ekonomiky, o ktorom vravia všetci, ktorí tomu rozumejú? Ak nie, čo sa bude diať deň po dni, kto o tom bude rozhodovať, je vôbec taký plán na stole? Sme zdravotnícky pripravení na nápor, ktorý môže byť pri súčasnom voľnom režime ďaleko väčší ako na začiatku roka?

Nevieme odpoveď na žiadnu z týchto otázok, a to nie sú všetky.

Vybraté z komentára Filipa Odradoviča Denník N a mne nedá nedodať- krásnu zahraničnú dovolenku všetkým....stihnite ju čím skôr,dlho toto voľno na hraniciach už zrejme trvať nebude....bárs by som sa mýlila,ale....:frowning2:
Zobraz celú správu
janinah
20. jún 2020
#druha_vlna
špičkový slovenský infektológ Vladimír Krčméry. „Nechcem nikoho strašiť, ale nedalo sa to už dlhšie zvládnuť. Otváranie hraníc je podľa mňa prirýchle, tlaky sú aj zvnútra, občania chcú cestovať a ostatné krajiny, ktoré majú horšie scenáre, sa chcú otvárať krajinám, ktoré majú dobré scenáre. To je celkom logické, ale toto sa už zvládnuť nedá,“ myslí si profesor Krčméry.
Prosím nekomentovať,lebo sa tu začnete hádať,len napíšte miesto svojej dovolenky,dík.Moja rodina SK jednoznačne,momentálne vyhráva liptov.
Zobraz celú správu
janinah
19. jún 2020
#liptov
Leje nonstop...ale bozsky klud
Zobraz celú správu
janinah
16. jún 2020
#promocie
Nosia sa teraz šaty dlhé spoločenské alebo stačia dáke pod kolená? myslím študentky preberajúce diplom...či kto čo oblečie to má?
Zobraz celú správu
janinah
30. máj 2020
#modlitba
V sobotu 30. mája o 17.30 bude vo Vatikáne mariánska modlitba za účasti Svätého Otca Františka. Ako je zvykom v závere mesiaca máj, modlitba ruženca sa bude konať pred Lurdskou jaskynkou vo Vatikánskych záhradách a bude prebiehať v spojení s najväčšími mariánskymi svätyňami piatich kontinentov. V priamom prenose vatikánskych médií ju prinesie aj slovenské katolícka televízia LUX.

viac na:
https://www.vaticannews.va/sk/vatikan/news/2020...
Zobraz celú správu
janinah
27. máj 2020
#prikryvka
Prosím info v akom type obchodu a pod akým nazvom mám hľadať prikrývku.Manžel kúpil malý traktor a treba ho niečim prikrývať,ked prší,niečím,čo neodfúkne a čo vydrží a nepotrhá sa tak ľahko.Ďakujem.
Zobraz celú správu
janinah
24. máj 2020
Prof.Krčméry o dovolenke v zahraničí....
"- Prvé dva mesiace, teda jún a júl, by som bol určite na Slovensku. Koncom augusta, prípadne začiatkom septembra možno už bude bezpečná dovolenka v Chorvátsku, Čiernej Hore, Albánsku, Bulharsku, Rumunsku."
Kto okrem mojej rodiny ostáva doma? Ak nie,čo vás ženie k moru za relat. vysokú cenu /nemyslím eurá/ a s obmedzeniami? Syn je alergik,more mu pomáha,ale jedno /dúfam jedno /leto doma vydržíme,podporíme slov. ubytovávateľov a neriskujeme chorobu.
Zobraz celú správu
janinah
23. máj 2020
#dom
prosím,aký odborník a kde ho hľadať mi posúdi stav 60 ročného domu príp. aj vyčísli kolko by stála rekonštrukcia a čo presne treba robiť? Potrebujem hlavne posúdiť statiku a vlhkosť múrov.Ďakujem.
Zobraz celú správu
janinah
18. máj 2020
100 rokov od narodenia
spomíname:heart::pray:
Zobraz celú správu
janinah
8. máj 2020
#koncesionarske_poplatky
Má ich platiť pracujúci dôchodca v dome,kde je nahlásený sám a je tam len cez víkendy? Inak platí plnú sumu v byte,kde býva s rodinou.Ak nie,ako to potom vybaviť?Ďakujem.
Zobraz celú správu
janinah
5. máj 2020
Najpravdivejšia a najrozumnejšia včerajšia veta epidemiologičky ,ktorú by mali uverejňovať všade a dookola ....bolo to v zmysle,že Chorvátsko má dobré čísla,ale v lete sa v Chorvátsku stretne celá Europa,a preto dovolenkujme doma.
Zobraz celú správu
janinah
2. máj 2020
#sporenie
Kde by ste si otvorili účet bežný príp. aj sporiaci,ak by ste boli
1. 25r. pracujúci človek,úspory má doma "v ponožke",chce časom riešiť bývanie,rodinu....
2. 15.r teeneger,ktorému mamka ide založiť účet,aby už mal kartu a dáka suma sa mu sporila na štúdium
bola som požiadaná o radu a veru neviem,tak s a spýtam v tomto múdrejších,ďakujem
Zobraz celú správu
janinah
29. jan 2020
Po ukončení vš kedy sa už ten človek ráta nie už za dieťa,stop rodinné prídavky,daňový bonus ...v deň,kedy nastúpi pracovať či kedy?prázdniny júl,august sa už asi nepočítajú,či....Ďakujem
Zobraz celú správu
janinah
19. jan 2020
Môj 14r. pubertiak....Mamíííí,zajtra kúpim mleté mäso,ryžu máme a uvarím jedlo....Ty sa teraz radšej uč,nech to vysvečko dáko vyzerá.....ale ,mamííí,čo z toho,že budem mať jednotky a zomriem od hladu,variť sa mi treba učiť nie geografiu.....
Tak moja budúca nevesta sa bude mať super....:wink:
Zobraz celú správu
janinah
13. jan 2020
#spanie
Čo máte odskúšané na spanie pre návštevy,ak je v byte málo miesta?Niečo ako nafukovací matrac,skladacia posteľ,rozkladacie kreslo.....konkretna vec ma zaujíma,nemusí to byť lacné,ale aby sa na tom dalo vyspať a potom kdesi odpratať resp. zložiť na máličko miesta,Ďakujem.
Zobraz celú správu
janinah
12. jan 2020
#nazor_ucitelky
Zaujíma ma názor učiteliek 2.st.....žiak inteligentný,vyniká v predmetoch,kde treba rozmýšľať,matematika,fyzika,chémia,biologia....ale katastrofa,kde sa treba veci len "nabifliť" - geografia,dejepis....jeho názor-nebude sa bifliť niečo,čo v prípade potreby vygoogli za pol minúty a čo mu nikdy v živote v práci nebude treba..čo by ste robili ako učiteľ a čo ako rodič?....nechať tak...tlačiť naň ...argumentovať ako....nedajbože trestať?...Ďakujem
Zobraz celú správu
janinah
7. jan 2020
Je ešte na SK taká nemožná mater ako ja,ktorá dnes poslala dieťa do školy?:astonished: Až pred školskou bránou mu došlo,že asi dáky problém,že tam ide sám.....má 14násť,tak mu volám,či to už akože všetko na mamkinej hlave,či nevie,kedy má ísť do školy.....Ja ti predsa dôverujem,mamka:frowning2:.....ach,jaj,toto si dlho neodpustím:joy::grinning:
Zobraz celú správu
janinah
30. dec 2019
#rodina
Deti patria všetkým. Len nie vám, ó, rodičia 21. storočia! Patria dojke, vychovávateľke, internátu, ak ste bohatí. Patria kamarátom, ulici, školám, ak ste chudobní. Ale nie vám. Vy, matky, ich porodíte, a to je všetko. Vy, otcovia, robíte to isté. Ale dieťa nie je len telo. Má aj myseľ, srdce a ducha. Verte, že nikto nemá väčšiu povinnosť a právo formovať ich myseľ, srdce a ducha, ako ich otec a matka.
Rodina jestvuje a musí jestvovať. Ani teória, ani pokrok nemajú moc zničiť túto pravdu bez toho, žeby nespôsobili skazu.
Z rozbitej inštitúcie rodiny môžu vzísť len budúci muži a budúce ženy stále väčšmi mravne skazení, takí, čo sa stanú príčinou stále väčších pohrôm.
Zobraz celú správu
Strana
z 3
Predošlá Strana
z 3
Ďalšia