Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
kmk11
11. feb 2018
5 

Vločky

V nedeľu som opäť žehlila pri TV. Pravidelne sa pri tejto činnosti nechávam inšpirovať  prerábkami ruín, dúfajúc, že raz sa sama na niečo podobné podujmem. V momente keď skončila "moja" relácia, vrátil sa z bicyklovej túry muž. Zarozprávali sme sa, a tak som si sprvu ani neuvedomila, že začal nasledujúci bod nedeľného programu. Práve som sa chystala vypnúť hru na city, keď som predsa len spozornela na smutný príbeh z obrazovky.

V prvom okamihu som si nesprávne myslela, že mi niečím pripomína moju susedu, ktorá mi už pár dní behá po rozume. No tentokrát sa príbeh zvrtol inak.

Z obrazovky sa rozplakala 40-ročná žena. Matka dvoch chlapcov. Pred pár rokmi jej zistili rakovinu prsníka. Jednu z tých zhubných foriem, ktorá postupovala nečakane rýchlo. Zákrok, pre ktorý sa lekári vtedy rozhodli, sa podaril. Bez záruky na trvalé vyzdravenie do budúcnosti.

No osud zaúradoval nepekne po druhýkrát. Pred tromi mesiacmi zomrel na následky chrípky jej 39-ročný muž. Ešte teraz sa mi tlačia slzy do očí, keď si spomeniem ako. Ona bola práve v robote, keď jej zavolal mladší syn. Otec mu skonával pred očami na dlážke v kuchyni.