Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
lizatko1009
15. okt 2018 Čítané 138x

Ahojte :slight_smile:

v prvom rade sa chcem veľmi pekne poďakovať, že som mala možnosť testovať so svojou rodinkou nové čaje Mistral v troch príchutiach a to: Marhuľa&Levanduľa, Slivka&Jazmín, Čerešňa&Ruža.Táto značka čajov nebola u nás prvýkrát. Máme ich v domácnosti celoročne. Taký týždeň pred testovaním, keď ešte to nebolo na Modrom koníku, boli sme na nákup a tento čaj sme zazreli, popravde nevedeli sme si vybrať jeden na skúšku, moje oči pohladilo ako prvé ich balenie. Musím uznať, že obal sa im vydaril, hlavne pre ženské oči: Praktické, štýlové farebné balenie (vhodné aj ako darček). Keď som zbadala na koníku, že prebieha testovanie všetkých druhov, hneď som sa zapojila. Jedno ráno došla správa, že som bola vybratá na testovanie. Veľmi ma to potešilo, ale viac synátora. Každý deň sa pýtal, kedy už prídu :grinning: Aj keby správa neprišla, aj tak by som ich postupne kúpila, jasné... Zvedavosť ma neopúšťa na prepojenie chuti ovocie+kvety. Veľký balík mi prišiel do práce, hovorím si fuuu: Koľko tam toho je? Rýchlo som ho otvorila a z každého druhu rovno 3 ks s milým venovaním :slight_smile:. Jednu várku som si nechala v práci, lebo tam si zalievam čaj každé ráno a ponúkam zákazníčkam a zvyšok som odniesla domov, kde si čaj "už kľudne " najviac vychutnávame. Poviem vám, to bola u nás vôňa! Po otvorení balíčka vnútri čaká ešte jedno balenie, kde sa nachádza 18 pyramídpvých vrecúšok, na moj vkus, veľmi silno je prilepená na nich tá šnúrka a musíte ju opatrne ťahať, asi 2 x sa mi vrecúško rozrhlo. Nebudem už písať litánie, lebo nikoho nebude baviť toľko čítať, tak šup poďte sa so mnou ponoriť do nášho domáceho testovania :slight_smile:


1. Marhuľa & Levanduľa

Tento čaj mi pripomína leto, ktoré milujem najviac, ako to už o mne väčšina na koníku vie, po otvorení je menej aromatický. Chuť je pekne vyvážená, povedala by som, že ja som v tom čaji cítila viac chuť a vônu marhúľ a v pozadí jemnú levanduľu. Celkový dojem: príjemná a jemná chuť nepotrebuje žiadne sladidlá, najmenšiemu ho chystám skoro každý deň do školy a dávam mu trocha medu, ale kto nemá rád kyslé ovocné čaje tak tento odporúčam a ešte lepšie chutí vychladený. Najviac chutil synátorovi. Práve som sa ho opýtala: "Ktorý ti chutil najviac?" Povedal, že tento a moja druhá otázka bola a čo si v tom čaji cítil? Odpovedal, že harmóniu. Aj sme sa pobavili, ale čo už... Deti sú predsa najúprimnejšie :slight_smile:

P.S. Marhuľa je ovocie zdravia a levanduľa na chuť a krásu :slight_smile:


2. Slivka & Jazmín Tento môj jesenný a zimný voňavý favorit, trocha pripomína ich čaj Magic time, ktorý kupujem práve v tomto období. Bez tejto vône v byte si neviem predstaviť chladné a tmavé dni + na oblohe tie škaredé ťažké mraky. Vôňa vianočných trhov a slivkoveho lekvára. Po otvorení je viac aromatickejší ako predchádzajúci čaj. Prvý nádych: ja osobne cítim sušené slivky a polovička, ktorý je degustátor síce na alkohol, ale je aj dobrý ovoniavač povedal, že cíti jemný kvet a šupku z jablka. Zato najmenší ochutnávač v ňom cíti PEDRO žuvačky a trdelník :grinning: Farba je výrazná červená, pri lúhovaní preráža krásna voňa jazmínu. Práve som skoro odpadla, najmenšiemu ten čaj až tak zavoňal... prišla som do kúpelne skontrolovať situáciu, čo je u nás také ticho, počuť len moje ťukanie do klávesnce ako píšem túto recenziu, prevaril si vodu a poctivo nanosil do vane a tam si lúhuje asi 5 sáčkov naraz, lebo sa chce v tom vykúpať :grinning:

P.S Slivka odburáva stres, má dobré účinky na črevo, posilňuje imunitu, pomáhajú pri chudnutí a kvety jazmínu rozhodne neslúžia len na dekoratívne účely, ale sú veľmi aromatické a preto ich naši predkovia už od staroveku pridávali do rozličných parfémo, čo sa potvrdilo aj pri tomto čaji, že prerazil v chuti.


3. Čerešňa & Ruža


Vrátme sa do úžasného mesiaca v roku a to je MÁJ. Ten moment keď všetko kvitne, vonia a vy sedíte vonku na lavičke pod rozkvitnutou čerešňou. Zatvorím na chvílku oči, ovoňiam pyramídku čaju a cítim vôňu rozkvitnutých ruží. Znova polovička k tomu ešte pridala, ze cíti mätu a trocha šípky, taká punčová chuť a vôňa, ale fakt prvý moment moje vylúhované lupene z ruží z detských čias, keď som chcela vyrobiť parfém. Už keď sa dostane do kontaktu s vodou, ruže sa vytratia a preráža chuť a voňa čeresní, farba je sýto červená, skôr by som povedala, ze chuť je višňová, je jemne kyslejší ako ostatné testované čaje. Ja osobne už potrebujem aj med. Je to najaromatickejší čaj zo všetkých testovaných čajov. 

P.S Čerešne sú univerzálnou vitamínovou bombou + Ruža je právom označovaná za kráľovnú kvetov.

Na záver nášho testovania, ďakujem aj ľudom za trpezlivosť, že si prečítali túto recenziu do konca. Urćite si tieto čaje našli u nás miesto. Napríklad synov veľmi obľúbený je Jahoda+Malina, Rakytník, Jablko+škorica.

Potom moje obľúbené ako Kamilka+med, žihľava+citrón, materina dúška a všetky zelené čaje. Ahojte a aj vám ďakujem za možnosť testovania.

#test_mistral #recenzia

Čítaj celý článok
lizatko1009
3. sep 2018
Znova :zap::thunder_cloud_rain:
Zobraz celú správu
lizatko1009
1. sep 2018
Z Rakúska to už prichádza :zap::fog::zap:
Zobraz celú správu
lizatko1009
29. aug 2018
Koľko x sme na tom mieste v lipote, toľko x zakaždým vidíme rodiča čo každé dieťaťu sa vycikat do kvetín a wc o 5 metrov ďalej, teraz znova lezime a vedľa nás Slovenské mamičky( možno sa aj tu najde) hneď vedľa nás stiahne možno 3 ročnému kraťasy a hneď naproti nám prúd mocu, moj sa otočil a mamičke vraví: aj doma ho dávate curat do kvetináčov? Panička sa otočila a drzá odpoved Noa čo to neni chlapsky moc 35 ročného a môže curat kde chce aj hneď vedľa nás a keď budeme mat deti potom nech sa rozdrapujeme. ( no Sorka jedno 9 ročne sme mali v bazéne aj s kamosom) nikdy by sa takto nevycikal, ani by sme to nedovolili. Ja som sa neudržala a tak isto som jej potom sprosto odpovedala. Pardon ale nám tie stanky vadia, je mi to jedno či to je moc 3 alebo 35 ročného chlapa. to čo je za výchovu od mala ?
Zobraz celú správu
lizatko1009
27. aug 2018
Už chystáte? Nakupujete? Naša už je naložená, dieťa sa do školy teší, ale ja nie, znova ranné vstávanie a všetko okolo :see_no_evil::sob:
Zobraz celú správu
lizatko1009
12. aug 2018
Nádherná vcerajsia Vienna :sunny:
Zobraz celú správu
lizatko1009
8. aug 2018
:birthday::heart_eyes:8.8 pre mna najkrajší deň a mamin dnešný narodeninový oslávenec (cecek) vykúpany už aj odpadol, ešte ho čaká darček, tak nech sa po ceste domov vyspí :birthday::heart_eyes:
Zobraz celú správu
lizatko1009
4. aug 2018
Odporúčam :thumbsup: 13 hektárov aj keď veľa ľudí všetko sa stratí , 27 bazénov a ceny polovica ako u nás
Zobraz celú správu
lizatko1009
29. júl 2018
Dočkala som sa :heart_eyes::sun_with_face::sun_with_face::sun_with_face:
Zobraz celú správu
lizatko1009
2. júl 2018
Nebrať vztahovacne, mna to pobavilo :D
Zobraz celú správu
lizatko1009
1. júl 2018
Pokračovanie :slight_smile:
Zobraz celú správu
lizatko1009
30. jún 2018
Psychohygiena u babky :hugging:
Zobraz celú správu
lizatko1009
29. jún 2018
Mama ty si nenormalna, už zvooonilo:joy: to nič synu nech cenga koľko chce aaaa tak som čakala na tento deň a konečne pre mna dni bez školských povinnosti :joy::joy::pray: ruka horeee
Zobraz celú správu
lizatko1009
28. jún 2018
Na zajtrajšok ! :slight_smile: ale je to pravda. Zajtra to tu bude samé vysvedčenie, len nezabudnite schovať meno a školu dieťaťa :pray:
Zobraz celú správu
lizatko1009
26. jún 2018
Viete prosím poradiť nejakú firmu/Cku na top kuchynskú linku na mieru plus nabytok ? Naj zapadne Slovensko pripadne aj iný kraj, ale s tým že prídu namontujú plus nejaká vizualizacia
Zobraz celú správu
lizatko1009
14. jún 2018
Kto sa teší na 29.6 tak ako ja ? :joy::pray:
Zobraz celú správu
lizatko1009
4. jún 2018
Cítim sa ako keď ho odo mna vzali v pôrodnici :see_no_evil::cry: na tyzdnovku škola v prírode :pray:
Zobraz celú správu
lizatko1009
3. jún 2018
Vikendy sú top, ináč aké počasie je na Orave ? Synátor zajtra odchádza na týždeň do školy v prírode tak neviem čo baliť
Zobraz celú správu
lizatko1009
2. jún 2018
:hugging:
Zobraz celú správu
lizatko1009
12. apr 2018
Prvý x tento rok vidím blesky a počujem prijemne hrmenie a ta vôňa jemného dažďa je očarujúca, :zap::droplet::umbrella:️len dúfam, že zajtra bude cez deň slniečko, ale budem sa aj báť lebo dnes som s malým sama :joy:
Zobraz celú správu
lizatko1009
8. apr 2018
Včera Valticky a Lednicky areál dnes zoo:lion_face: milujem slnečné vikendy :sun_with_face:
Zobraz celú správu
lizatko1009
23. jan 2018
Ako dnes sme piekli s najmenším jogurtove rýchle šišky, robili sme z polovičnej dávky, keďže u nás sa toľko nopreje, pôvodne s úmyslom “akože” zajtra na obed, ale najmensiemu tak zachutili, že môžem chystať na obed niečo iné :scream: recept : len ja som dala polovicu, 500 g polohrubej preosiatej muky, 1 prášok do peciva, 1-2 vajicka, 225 g bieleho jogurtu ( preferujem Holandiu) 70 g práškový cukor, citrónová kôra a trocha vanilkovej pasty, robot všetko spracoval, schovať pod utierku a na teplejšom mieste nechať 30 min. Nakrajali sme obdĺžnicky, nožom do stredu zarez a na záver posypať praskovym cukrom zmiešaným s vanilkovym k tomu sme urobili skaramelizovane jablka :apple::green_apple::apple:
Zobraz celú správu
lizatko1009
22. jan 2018
Možno niekomu s varením leziem na nervy, ale radšej to sem budem dávať ako čo mame, čo robíme, ako sa mame a či náhodou sa nám niečo nestalo ( česť neprajnickam) snáď niekoho inšpirujem. Kto miluje vonu a chuť citrónovej travy a koriandra odporúčam Tom Ka:spaghetti:
Zobraz celú správu
lizatko1009
20. jan 2018
Sobota je moj deň :joy::thumbsup:
Zobraz celú správu
lizatko1009
14. jan 2018
Zistila som, že milujem kuchynský robot:smiley: aj som vyfasovala cokoladky za obed :heart_eyes:takze moja bublanina, 4cele vajíčka, 1 pohár (250) Mk cukru (dala som kokosový) vyslahat do peny, pridať hrnček mlieka 1 hrnček polohrubej a hrnček hrubej muky, 1 prášok do peciva, 1 vanilka (použila som aj trocha vanilkovej pasty) , 130ml oleja( ja som rozpustila kokosové maslo), plech natrieť olejom (znova som použila kokosak) hrubá múka, trištvrte cesta vyliať do zvyšného pridať kakao (nie granko) vyliať ho, naukladat čerešne (mozte použiť ľubovoľne ovocie) na vrch som použila mleté orechy a piect, ešte horúci som natrela čerešňovým džemom, zo stavy z čerešní z vody, vanilky, cukru uvariť čokoládový puding na vrch ( ja som dala cokoladu a vanilku) zaliat a nechať vychladnúť
Zobraz celú správu
lizatko1009
13. jan 2018
Hádajte What is this, kto uhádne leti :blue_heart:
Zobraz celú správu
lizatko1009
11. jan 2018
:joy:
Zobraz celú správu
lizatko1009
10. jan 2018
Dnes cestou zo školy: mami? A to tricko čo som mal od Jeziska viem odkiaľ je. Ja: a odkiaľ? Synátor: zo zary a ty si ho tam niekedy videla nakupovať? Ja: eeeehm nie, ale nakupuje online :joy:
Zobraz celú správu
lizatko1009
9. jan 2018
Dnes sme piekli so synatorom desiatu do školy, ale vyzerá to ako pre celu triedu :see_no_evil:
Zobraz celú správu
lizatko1009
7. jan 2018
Po 16 tich dňoch ničnerobenia desiata nachystana, ja neviem ako u vás, ale desí ma predstava zajtrajška, najviac ranné vstávanie a všetky povinnosti :(
Zobraz celú správu
Strana
z 3
Predošlá Strana
z 3
Ďalšia