Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
lola777
27. okt 2017
160 

Prekvapenie rozbaliť!

    Už dlhšiu dobu sme mala sľúbený ,po základnom baristickom kurze, od TOP kávovej značky na Slovensku Popradské kávy a čaje KÁVOVAR . No nevedela som o aký typ pôjde. A tak sme netrpezlivo čakali uja kuriéra a tešili sa na veľké prekvapenie.

Prekvapenie odhalené ! Profesionálny pákový kávovar CATLER !

Pákové espresso Catler ES 8013 v červenej farbe s integrovaným kónickým mlynčekom na kávu. Výhodou zabudovaného kónického mlynčeka na kávu sú nerezové mlecie kamene, ktoré umožňujú mlieť len potrebné množstvo kávy priamo do držiaka. 

A tešíííííí sa celá rodinka a hlavne skáče od radosti moje baristické srdce.

Tak takúto skvelú kávičku bude robiť !

Už vidíme prvé príslušnstvo: páka a tamper. 

Čítanie na večer. 

Bibi: Tik tak ?

Samko: Nieeee, to nie sú hodiny, to bude asi tachometer, ako v aute, vieeeš ?

Na čo toto môže len byť ????

Óóó, obsahuje aj parnú trysku a konvičku na spenenie mlieka!

Myslela som si, že kým zistím ako sa celý stroj správne používa, bude mi to trvať hodiny čítania a rozmýšľania , ale vďaka stručnému sprievodcovi na rýchle použitie bola mašina do pol hodinky nachystaná na prvé Espresso. 

Súčasťou balenia sú portafiltre s jednoduchým, alebo dvojitým dnom. 

Ešte raz veľkééééé Ď A K U J E ME Popradské kávy a čaje za tento TOP domáci kávovar. 

Možno tento jednoduchý fotografický článok ,a aj ďalšie naše kávičkovanie s týmto profi kávovarom pomôže niekomu pri výbere toho svojho domáceho kávového pomocníka. 

V sérii ďalších článkov a príspevkov na mojom blogu môžete sledovať, ako si spolu rozumieme. Alebo ak ste kávomilci aj Vy, tak sa pridajte do našej malej skupinky Popradské kávy a čaje, kde spolu s dievčatami v skupinke stále niečo vymýšľame, súťažime a testujeme. Pridajte sa k našej kávičkovej partičke na Modrom koníku!

Link na skupinku: https://www.modrykonik.sk/group/9607/detail/

Prípadne, ak Vás zaujíma, ako vyzerá taký základný baristický kurz, prečítajte si tu: https://www.modrykonik.sk/blog/lola777/article/ak-si-myslis-ze-vies-vsetko-tak-si-p-8iqxa5/

Krásny deň s #popradske