Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

  Ahojte maminky, potrebujem radu 😉
  Riešili ste prestup z gymnázia na žiadanú SŠ?
  Ako ste postupovali?
  Všade nám podali iné informácie tak sa potrebujem trocha zorientovať ako to vlastne funguje?
  Ďakujem pekne

  Treba kontaktovať vedenie školy, kam chcete prestúpiť. Tí vám povedia podmienky a ak vás príjmu, oni pošlú všetky potrebné papiere bývalej škole? Vy už nemusíte nič. Nová škola má pri prestupe svoje pravidlá. Niekde bez problémov, niekde žiadajú test napr z matiky, slovenčiny, cudzieho jazyka. Oni vám musia podať info.

  25. jan 2020

  My sme to mali opačne... dcéra so SŠ chcela prestúpiť na gymnázium...tam riaditeľka povedala, že ju vezmú, keď úspešne ukonči 1.ročnik na SŠ, ale bude musieť na gympel nastúpiť odznovu ako prváčka...nakoniec sa pred rokmi dcéra rozhodla dokončiť SŠ /veľmi úspešne/ a teraz je už na VŠ s tým, že má odbor, prax, skúsenosť...

  25. jan 2020

  Ja som prestupovala ale nie z gympla. No škola mi neuznala nejake predmety a musela som skladať skúšky. Nič zložité. Kontaktujte vedenie školy a oni vam povedia čo viac treba. Papiere si poposielaju sami medzi sebou. Ak Vam uznaju vsetky predmety, tak super. 🙂

  25. jan 2020

  Dcera tak prestupovala. Muz isiel na sš, dohodol prestup, len musela spravit rozdielovky z odbornych predmetov. Bola prvacka a prestupovala od pol roka. Prisli tam dalsi raz spolu sa ukazat, porozpravali sa s dcerou, dali jej ucebnice co sa ma doucit. Mala na to tyzden. Urobila testy a nastupila tam. Na gympel sme len oznamili prestup.

  25. jan 2020

  Tiež dcéra prestupovala s gympla na SŠ. My sme prestup riešili až v máji. Ja som si telefonicky informovala co a ako. Na SŠ nám oznámili, že musí dokončiť prvý ročník na gymnáziu a v septembri nastúpila na SŠ zas do prvého ročníka kvôli odborným predmetom. Na gympel sa oznámil prestup tuším ešte v júni.

  25. jan 2020
  Autor komentár zmazal

  Ďakujem veľmi pekne

  30. jan 2020