Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
marielik78
22. jan 2017
74 

Naše dm testovanie = týždeň očakávaní a radosti

Ahojte mamičky, žienky, dámy,

nestáva sa často, že človek niečo "vyhrá". Vlastne sa to väčšinou nestáva vôbec :D Ale tu na koníkovi sa na mňa usmialo šťastie a aj ja som bola tá - úprimne - naradostená, keď som dostala správu, že sa zúčastním testovania dm produktov. Na balíček sme sa doma tešili všetci traja, teda ja, manžel i dcérka.

Balíček prišiel po hektickom dni až večer, no ani vyčerpanosť nás neodradila od jeho rozbaľovania a skúmania, čo nám drogistický dm - Ježiško nadelil (priznám sa, že som si celý zoznam už nepamätala). 

Vecičky v balíku spolu s praktickou a ekologickou papierovou taškou potešili každého z nás - praktické, chutné a voňavé. 🙂

A naše testovanie sa začalo prakticky okamžite, ako som vecičky rozmiestnila v našom príbytku:

1) Hygienické vreckovky Soft & Sicher - 15 balíčkov až 4-vrstvových vreckoviek nás potešilo. Niežeby sa nehodili celoročne, ale v zimnom chrípkovom období boli priam ideálnym darčekom. Atraktívny dizajn poteší nielen dámy, čo je ale najväčšie plus, je jemnosť vreckoviek. Netrhajú sa a balíčky sa tiež ľahko otvárajú bez poškodenia obalu.

Naše hodnotie: veľmi dobré *****

2) Das Gesunde Plus pastilky s ovocným punčom - malé vreckové balenie v pevnej plechovke s dômyselným uzáverom. Síce nie sme štandardní kupujúci podobných cukríkov, ale tieto nás komplet všetkých prekvapili - čím nemyslím len nás troch, ale oveľa širšie osadenstvo testovateľov. Keďže som ich nosila v kabelke, kdekoľvek sa naskytla príležitosť, ponúkla som a chutnalo sa. Cukríky majú kvalitné zloženie a ovocný punč im dodáva sladko-kyslú osviežujúcu chuť. Chutili doradu všetkým, rozplývajú sa pomaličky na jazyku a sú skutočne malým sladkým (a nie vyslovene nezdravým) potešením. 

Naše hodnotenie: veľmi dobré *****

3) Denk mit prostriedok na umývanie riadu - čo nás dostalo, aj keď ako hlavnú umývačku u nás doma, najmä mňa - bola úžasná vôňa rozmarínu a mäty. A tá bola tak príjemná, že mi samotné umývanie neprišlo tak otravné ako niekedy inokedy :D Prostriedok nemá úplne hustú konzistenciu (pri porovnaní s konkurenciou), ale na umytie riadu po klasickej teplej večeri ho stačí maličké množstvo. Vyhovovala nám jeho penivosť, tiež 450 ml balenie, uzáver fľašky a tiež fakt, že prostriedok obsahuje ochrannú látku Bitrex, ktorá chutí v ústach veľmi horko, čo odradí všetkých malých ochutnávačov. S manželom sme sa zhodli, že tento prostriedok si rozhodne zakúpime aj nabudúce.

Naše hodnotenie: veľmi dobré *****

4) Denk mit ošetrujúci sprej na nábytok s antistatickou ochranou - sľubuje čistejší, lesklejší nábytok a menej usadeného prachu. Súhlasím, aj keď priznávam, že toto testovanie som si nechala prakticky úplne nakoniec. Od detstva nemám rada utieranie prachu, ale ešte menej rada mám, keď ho  vidím si hovieť na poličkách. A najmä ho neznášam za to, že to je vždy márny boj. Človek utrie a prach je čoskoro tam, kde bol... S týmto sprejom to však bolo o čosi lepšie, nábytok sa leskol a nebol na ňom usadený prach, ako sa mi to stáva bežne, už na druhý deň. Nie sme však zástanci zbytočnej chémie ešte aj na nábytku a tak sme ho po odtestovaní posunuli ďalej.

Naše hodnotenie: výborný ****

5) Soľ do kúpeľa Balea - lotosový sen: soľná zmes veľkých kryštálikov so sušenými lupienkami ruží, s vôňou jasmínu, ylang-ylang a výťažkom z lotosu. Balenie zaujímavé, no to bolo asi všetko, čím tento produkt našu rodinu zaujal. Potom nasledovalo už len sklamanie. Soli je len 80 g, čo na kúpel, ktorý má mať ozdravný účinok, rozhodne nestačí. Lupienky ruží boli hnedé a na pohľad nie práve estetické (plávajúc po vodnej hladine). Čo by som vyzdvihla, je vôňa, no ani tá ma nepresvedčila si tento výrobok niekedy opakovane zadovážiť.

Naše hodnotenie: slabé **

6) Balea tekuté mydlo Sweat Wonderland - ako som u týcho mydiel zvyknutá, ani toto nesklamalo. Vôňa ruží a vanilky je skutočne príjemná, krémové zloženie hladí ruky. Keďže však máme v práci na umývadle aj druhé mydlo tejto značky s papayou a cmarom, vedeli sme to o to lepšie porovnať. A testované mydlo zaostalo ako pocitom na rukách po umytí, tak aj vytrvalosťou vône.

Naše hodnotenie: dobré ***

7) Zubná pasta Dontodent s jahodovou príchuťou vhodná do 6 rokov - pastu sme odtestovali tiež, hoci máme zaužívanú inú značku a aj napriek tomu, že už nie je vhodná pre našu 7-ročnú bambuľku. Jej však pasta chutila, páčila sa jej penivosť, naozaj sladko jahodovo rozvoniavala. A ako zhodnotila naša najmenšia - vymyslená je asi pre deti, čo milujú sladkosti. Nesklamala, nie je to však pasta podľa nášho gusta.

Naše hodnotenie: dobrá ***

8) Vonný set Profissimo jablko - škorica - milé balenie, ratanové paličky v dostatočnom počte - to všetko zaujalo dizajnom, ale tiež vôňou. Príjemnou a nevtieravou. Osvedčila sa nám táto sada (stačilo použiť pät tyčiniek bez obracania, behom štyroch dní úplne celé nasiakli olejčekom) v kancelárii, v hale i v kúpelni. Voňalo to všade, hoci asi najviac vo veľkej kúpelni - predsa len uzavretý priestor v tomto prípade dosť zaváži. 

Naše hodnotenie: výborný ****

9) a 10) Sprchové gély Balea Men Natural Escape 3v1 a Balea Sweet wonderland - prvý pánsky, druhý dámsky. Nesklamali ani v jednom prípade. Manžel si pochvaľoval vôňu toho svojho, rovnako tak krémovitosť a penivosť. Vôňa však dlho nevydržala na pokožke. V prípade dámskeho gélu šlo o vôňu vanilky a ruží, príjemnú, nenásilnú. Tiež sa mi páčila penivosť a jemnosť prostriedku. To, že uprednostňujem iné vône, až tak na kvalite tohto produktu neubralo.

Naše hodnotenie: výborné ****

11) Balea telový sprej Magic Fairytale - deo sprej zabraňujúci poteniu s vôňou malín a magnólie sľubuje 24-hodinovú ochranu. Sprej ma však neoslovil práve spomínanou vôňou, prišla mi ťažká a presladená. Inému zase môže vyhovovať, nehádam sa. Ja osobne by som si však sprej nekúpila a bolo to pre mňa značné mínus.

Naše hodnotenie: dobrý ***

12) Balea nočné sérum Beauty effect s peelingovým efektom - s obsahom kyselín glykolovej a hyalurónovej. Jedná sa o gelové zloženie, priehľadné, žiadne čiastočky s peelingovým efektom som si nevšimla. Gél sa rýchlo vstrebáva a pokožka po ňom je príjemná. Má jemne sťahujúci efekt. Skutočný vplyv na zdravie pokožky by som však vedela posúdiť až po dlhšom používaní.

Naše hodnotenie: výborný ****

13) dmBio ďatlovo-ovoná tyčinka s kokosom, červeným pomarančom a chia semienkami - nesklamala. Som fanúšikom takýchto mlsnôt a sama si ich aj vyrábam. Tyčinka je chutná, plná ďatlí, kokosu už tam je pomenej a pomaranč je tiež slabší chuťovo. Inak ale veľmi chutný kúsok.

Naše hodnotenie: výborný ****

14) Baby love ovocný detský čaj - tento čajík sme odtestovali všetci traja, aj keď nie sme fanúšikmi ovocných čajov, sme skôr za tie bylinkové. No čajík predčil naše očakávania, je bez farbív, má vynikajúce zloženie, v ktorom nie je nič umelé a prídavné. No a chuť príjemná taktiež.

Naše hodnotenie: výborný ****

15) dmBiončaj žihľava s citrónovou trávou - vynikajúca chuť/zloženie. Tento čaj vyhral na plnej čiare a potešil ma úplne najviac. Môžem úprimne prehllásiť, že si ho budem pravidelne kupovať.

Naše hodnotenie: veľmi dobrý *****

16) Balea pena do kúpeľa "Perlový zázrak" - praktické balenie, krémové husté zloženie a veľmi príjemná vôňa ruží a fialiek vábili napustiť si vaňu 🙂 Peny stačí skutočne málo a napenená bola celá vaňa, pričom pena držala tvar. Zároven výrobca sľubuje aj starostlivosť o pokožku, ktorá nie je po kúpeli vysušená. Táto pena nás veľmi potešila a zaslúži si naše naj hodnotenia.

Naše hodnotenie: veľmi dobrá *****

Snažila som sa všetky produkty hodnotiť objektívne, ako nezaujatý spotrebiteľ a v celom súbore 16 výrobkov sa našli tie, ktoré boli pre nás nepoznané, ale aj také, ktoré sme poznali. Boli sme milo prekvapení, boli sme aj trochu sklamaní, no celkovo prevládala spokojnosť s kvalitou. Aj preto patrí naše veľké ďakujem nielen Modrému koníku, ale najmä dm drogérii, že sme sa mohli tohto testovania zúčastniť. Ako som už neraz písala, som pravidelnou zákazníčkou tohto predajcu a moja vernosť naďalej trvá 🙂

#test_dm8