Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
marsiee
27. jún 2017
4 

Domáca kozmetika 2: Ílová pleťová maska

Každá žena má niekedy chuť si spraviť doma wellness, sadnúť si do vane s maskou na tvári a čakať, aký zázrak na pleti vykúzli. Som veľký milovník masiek a rada skúšam rôzne druhy a keď som našla recepty na to, ako si ich vyrobiť doma, musela som to vyskúšať!

Mojou obľúbenou maskou hlavne kvôli jej účinku je ílová maska, ktorá sa vyrába najčastejšie z kaolínu, ktorý môžete nájsť aj pod názvom biely íl. V kozmetike sa s ním stretávame v jeho práškovej forme, ktorá po zmiešaní s vodou či olejom vytvorí kašičku.

Používanie ílu na pleť má dlhú históriu vďaka jeho benefitom. Využíva sa hlavne na čistenie a starostlivosť o pleť. Obsahuje veľa minerálnych látok, napomáha odstraňovaniu odumretých buniek, regeneruje pleť a redukuje mastnotu.

Mimo bieleho ílu sú známe ja iné, ako je napríklad ružový či zelený íl, ktorý budem používať ja. Zelený íl je vhodný hlavne na aknóznu pleť, pretože redukuje zápal, začervenanie a napomáha hojeniu. Absorbuje z pokožky nežiaduce látky a znižuje mastenie pleti.

A ako si masku vyrobiť?

Ja som si cez internet kúpila zelený íl v prášku, aby som si mohla masku vyrobiť tak, ako ju sama potrebujem.

Do asi 1,5 čajovej lyžičky ílu som pridala ½ lyžičky vody a ½ lyžičky mandľového oleja. Pridala som pár kvapiek čajovníkového a grepového esenciálneho oleja, pretože oba majú hojivé účinky a tiež predchádzajú vzniku akné. Na fotke už vidíte hotovú masku. 

Ak chcete masku zamerať skôr na omladenie pleti, pridajte ricínový olej a 2 kvapky „Myrhového“ a kadidlového esenciálneho oleja. Tieto pôsobia pri redukcii vrások a napomáhajú mladšiemu výzoru tváre tým, že zlepšujú elasticitu a pevnosť pleti.

Do masky si mimo iné môžete pridať aj iné zložky, na ktoré ste zvyknuté. Často sa do domácich masiek pridáva zelený čaj či káva (kvôli obsahu kofeínu), med, aloe vera alebo citrón.

#kozmetika #maska #diy #urob_si_sam #plet

Zdroje: 
http://durablehealth.net/kaolin-clay/kaolin-clay-benefits-side-effects-properties/

https://www.usikovnychruk.sk/usikovnychruk/6-RECEPTY-KOZMETIKA/32-PLETOVE-MASKY

https://www.svetbylin.sk/francuzsky-zeleny-il-saloos/