Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
matrix87
30. aug 2014

10. mesiac pozemského života

Ulala! Už len dva mesiace a mám jeden pozemský rok 😀 ale inak, som mal rok už dávno (vysvetlenie bolo pred mesiacom). 

Najskôr začneme tým, čo už všetko viem a aký som krásny 🙂 

Takže:

mám rovných 12kg a rovnejších 80cm, som na seba pre to hrdý. Dakedy sa rozhodnem držať diétu, tak vtedy nejem, aby som si udržal líniu.

chodím okolo nábytku, tam sme zatiaľ žiadne pokroky nezaznamenali s mamou, ale sem tam sa pustím a stojím a stojím a stojím... neviem, čo mám robiť ďalej.

chodím aj za odrážadlom, je to super vec, neviem síce, kde to rodičia splašili, ale bol to super lup 😀 

papám všetko, čo nespapá mňa, samozrejme okrem tých dní, kedy nechcem papať nič.

viem povedať: mama, tata, baba, Aďa, Eja, hojda, tra (skratka traktora), brrrr (auto, alebo všetko čo vrčí, aj kosačka sa tak označuje)

viem tancovať, keď hrá hudba, akákoľvek! 

mám 5 zubov, na ďalšie čakáme s napätím 

mám nový kočík (som si požičal od Bašky) a mám aj nové farebné podložky v kočíkoch.

nosím sa v nosiči, je to zábavnejšie ako v kočíku, viac vidím, a mama aspoň posiluje

viem hodiť loptu, ale nikdy nie tam, kam chcú iný 😀 

viem urobiť pápá, ťap ťap, tik tik tik tik, indiánov, aj traktor (ale tiež nie na požiadanie)

Bol som aj tetu doktorku pozrieť, stále je zo mňa nadšená 🙂 Neviem síce, načo tam chodíme, keď mi nič nie je, ale tvárim sa, že Dobre, tak ja sa tam teším! 

Tento mesiac som bol v Zázrivej, až dvakrát. To vám je taká dlhá dedina, že kým sme prišli do cieľa, tak sme prešli asi toľko, čo ani moje mesto toľko nemá ulíc a zákrut. A tam boli kone, morčatá, kačky, husy, divé svinky (malé aj veľká), hojdačky, trampolína, domček so zvončekom... Fakt sa mi tam páčilo, asi preto sme tam boli dvakrát.

Bol som aj akože na dovolenke u babky a dedka, ale oni tam neboli. Tak som si užíval pohodu s maminou na čerstvom vzduchu 🙂 Päť dní sme tam boli, a vrátili sme sa domov 🙂

Aj na jednom výlete sme boli. V Gaderskej doline. Ale ďaleko sme sa nedostali, lebo začalo hrmieť, tak sme sa vrátili a akurát sme to vystihli, že začalo pršať, keď sme sa schovali. Darmo, dospeláci to majú v oku! 

Tento mesiac nebol moc zážitkový, možno ten ďalší, to pôjdeme na hrad, do Ľubochne (neviete, čo mi tam budú robiť?), na jarmok... Tak potom toho napíšem isto viac.

Tak pekný mesiac vám prajem a všetkým, čo už pôjdu do škôlky a školy prajem veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeľa trpezlivosti s učiteľmi! 

#navrh#magazin

Začni písať komentár...

Odošli