Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
matrix87
17. jan 2015

Mama je len jedna

Mama, to slovo, na ktoré matky naozaj často netrpezlivo čakajú. A priznajme si aj to, že keď už to počujeme 100x za dve hodiny, tak nám to ide aj na nervy, ale...!

Mama je len jedna!!! Ocko byť doma až tak nemusí, ale mama MUSÍ!!! 

Mama je len jedna! A aj napriek tomu má veľa rôznych povolaní. Kam sa hrabe taký Štúr alebo Matej Bel? Mama je najPolyglot na svete 🙂 

1. Mama - kuchárka - Mama musí zvládať rôzne spôsoby prípravy jedál. Niekto sa to učí roky na strednej škole alebo niekde na vysokej škole, ale mama to musí vedieť hneď, aj bez toho, aby o tom dakedy počula. Ale čo by ste nespravili pre svoje dieťa, no nie?!

2. Mama - psychologička- Aj bez titulu z vysokej školy mama musí zvládať zmeny nálad svojich ratolestí (prípadne aj manžela), musí vedieť ako k nim pritupovať v konkrétnej situácii a samozrejme, že musí vedieť, čo na deti platí.

3. Mama - lekárka - Počas krátkeho života svojho syna som už musela riešiť veľa rôznych chôrob, od soplíkov až po zápal obličiek... Všetky príznaky musí mama rozpoznať, zhodnotiť návštevu u lekára a správne musí zvoliť a podávať lieky. 

4. Mama - učiteľka - Už teraz sa teším, keď moje dieťa bude školopovinné a konečne si budem môcť zopakovať, čo som sa kedysi učila, ale samozrejme musím to vedieť skôr ako s tým príde zo školy a povie: Mami, poď sa so mnou učiť, lebo to neviem.  Je predsa jasné, že mama vie matiku, slovenčinu, jazyky, fyziku a všetko, čo sa v škole učia deti. 

5. Mama - vedkyňa - Mami, a prečo sa zem točí? Mami, a prečo to tak funguje? Mami, a prečo...? Kto z vás to nepozná, nech mi dá vedieť, stavím sa s vami, že to ešte len príde 😉 

6. Mama - znalec nerastov, rastlín a živočíchov - Na prechádzke mestom, lesom, lúkou, horou, proste kdekoľvek, sa vás určite vaše dieťa pýta (alebo bude pýtať), čo je to za strom, čo to tam šuchoce, čo je to za skalu, ktorú si potrebujeme niesť až domov?

7. Mama - trénerka - Do dnes si pamätám ako sme s mamou hrávali na ulici hokej. Neviem síce, čo bude chcieť robiť môj syn, ale viem, že mu budem musieť asistovať pri tréningu doma. 

8. Mama - osobná šoférka - Mami, odvez ma do školy! Mami, odvez ma na krúžok! Mami, odvez ma...! A mamina odvezie, či? 

9. Mama - rodinná manažérka - Mama musí zorganizovať celú rodinu, od najstaršieho po najmladšieho člena rodiny, všetky krúžky, povinnosti, návštevy a voľný čas. A väčšinou to naozaj funguje. 

10. Mama - "deduško Večerníček" - Mami, poď ma uspať! Mami, povedz mi rozprávku! Mami, ja chcem ísť spať s tebou! A mamina namiesto seriálu alebo filmu ide a uspáva svoje ratolesti. Veď priznajme si, čo je krajšie na svete ako spiace dieťa, ktoré vás drží a sladko odfukuje?! 🙂 

Mama je len jedna, a aj napriek tomu má tak veľa iných povolaní, ktoré postupne odkrýva a ohuruje nimi svoje okolie. A aj keď sa môže zdať, že je to naozaj náročné povolanie,

BYŤ MAMOU JE ÚŽASNÉ!!! (veď posúďte samé 😉 ) 

Začni písať komentár...

Odošli