Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
matrix87
3. nov 2017
87 

Už je z neho veľký chlap!

Áno, áno! Jakubko má už 4 roky! Už je z neho "veľkáč"!

Máme za sebou rok noviniek a zábavy 🙂 Ale o tom vám viac povie Jakub sám.

Kde mám začať? Hmmmmmmm...

Už viem, vlani som mal narodeniny, tri roky, pamätáte si to? Ja áno, dostal som veeeeeeľa nových hračiek. 

V decembri som mal prvé ozajstné vystúpenie v škôlke, prišiel aj Mikuláš s anjelom a čertom. Zatancovali sme im aj s pani učiteľkami a dostali sme od Mikuláša balíček sladkostí. Dúfam, že príde aj tento rok a zase nám niečo donesie. 

V zime ma chcela mama naučiť lyžovať, ale moc sa mi nechcelo, tak to nechala na jar :D Zaplatila mi dovolenku v Roháčoch (je tam super) a dva dni som sa s ňou lyžoval, najviac sa mi páčil ten super vlek, čo tam majú 🙂 Ak ste tam ešte neboli, tak túto zimu vás tam zoberiem so mnou ;) Pripravte si lyže a čakajte!

V lete som bol na svadbe, zobral som aj rodičov, aby im nebolo smutno. Skoro som to ale nestihol... Že prečo? Bol som predtým v nemocnici s mononukleózou, neviem síce, čo alebo kto to je, lebo tam bola len mama a tá sa nevolá mononukleóza, ale bola tam vraj s nami. Asi to bolo vážne, lebo som mal aj infúziu a nemohol som vyjsť z izby von (ani sa mi moc nechcelo popravde). Keď sme konečne šli domov, do škôlky som tiež nešiel, oddychoval som doma s maminou. 

A prišla Emma s jej maminou z Ameriky. Ale bola tu krátko :( Dúfam, že tam dakedy pôjdem za ňou, neviete ktorým smerom sa mám vybrať? Bolo to super, chodili sme vonku, k nim domov, u nás sme sa hrali, do škôlky prišla po mňa. A bavili sme sa spolu na tej skoro nestihnutej svadbe 🙂 

Cez leto sme boli s rodičmi v Tatrách na dovolenke, zase. Tentokrát tam bola dosť zima, tak sme moc po kopcoch nechodili, len sem tam a kde tu 🙂 Ale boli sme na Rainerovej chate, na Bilíkovej chate, aj na Skalnatej chate. Zobrali ma aj do jaskyne! Hľadal som tam netopiere a pavúky, ale nenašiel som, asi neboli doma. Skusím budúci rok 🙂

A po prázdninách som zase šiel do škôlky, ale už nie do "malkáčskej" triedy, už som "stredniak" a mám aj nových kamošov 🙂 Robíme vylomeniny, ale aj sa učíme niečo nové. Myslíte, že sa dočkám aj toho Mikuláša??? 

No, ale teraz nechodím do škôlky a nie som ani chorý. Dovolenkujem s mamou v Tatrách. Zobrala ma do Lučivnej do kúpeľov. Už sme tu dva týždne. Chodíme plávať, saunovať sa, dýcham čerstvý aj slaný vzduch a naučil som sa dokonca aj preplachovať si nos. Mamina ma na moje narodeniny zobrala do obchodu a ja som si kúpil veľkú lokomotívu. Boli sme aj na výlete, šli sme zubačkou na Štrbské pleso, vlakom do Popradu... Ešte tu budeme týždeň a pôjdeme domov k tatinovi a zajačikovi (mám nového kamoša, je to zajačik a volá sa Kamoš, to som vám asi nešte nevravel). A potom na mňa čaká oslava, netopierovská torta a určite dostanem nejaké nové hračky. Už sa na to veeeeeľmi teším!