Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
mirkov
27. sep 2017
68 

Ako sa nám páčilo, testovať z BILLA pečivo!🍞🥐

Ahojte!

Moje meno je Mirka a bola som jednou z vybraných na testovanie pečivka z BILLA. Som veľkým milovníkom čerstvého pečiva a do testovania som sa prihlásila najmä kvôli novým druhom so zníženým obsahom sacharidov, nakoľko ja aj môj otec sme diabetici. 

Do testovania som teda zapojila aj moju rodinu. Na čom sme si najviac pochutili?

No úprimne každý na niečom inom! Poďme sa na to pozrieť..

Kváskový maďarský chlieb

Tento chlieb bol jediný biely chlieb čo sme vyskúšali. Teda všetci okrem mňa, keďže chlebík obsahoval celú razcu a ja ju od malička žial nemôžem ani cítit😊. Drvená mi napodiv nevadí. Chlieb mal veĺmi príjemnú vôňu a chrumkavú kôrku, bol ľahučký a striedka mäkká a nadýchaná. Ako chutí po pár dňoch neviem, pretože sa zjedol takmer okamžite ,ešte teplý a u mojej švagrinej skončil na prvom mieste😉.

Najviac chutil s volským okom na raňajky.

Pan paillase olivový aj viaczrnný

Tento chlebík, alebo skôr bagetka obsahuje špeciálnu Paillase múku. Vďaka nej bola kôrka chrumkavá a striedka sladkastá s výraznou chuťou olív. V prípade viaczrnnej oceňujem nadrobno krajané semienka ktoré nebolo cítit medzi zubami ako to pri viaczrnnom pečive väčšinou býva. Olivová mala veľmi dobrú chuť v kombinácii s prosuttom, maslom a paradajkou a u mojho brata bola na prvom mieste aj s grilovaným mäskom.

Bio sapp tmavý

Tento chlebík ma nadchol. Najprv ma zarazila jeho vôňa. Zacítila som jemnú spáleninu, a preto som očakávala horkú chuť no tá bola veľmi jemná a výdatná. Striedka bola hutná a zahnala hlad na dlhšiu dobu.  U nás doma si našiel stále miesto.

Višňová kapsa

Toto krehké pečivo bolo jediné sladké, ktoré sme chutnali.  Pozvali sme na kávu babku. 

Ta ocenila krehkosť so zrniečkami cukru na povrchu a veľké množstvo kyslej višňovej náplne.  Syn zhodnotil na svoj vek výstižne- mňam😊.  Jediná nevýhoda je, že sa trúsi po zahryznutí a na druhý deň je kapsa rozmočená. Určite ju odporúčam jesť čerstvú.

Syrový štangel

Chrumkavá tyčinka s posýpkou syru, super na rýchle zahnanie hladu. Na výlet po školke ideálna. Prijala by som však mäkšiu kôrku, nakoľko po zjedení sme mali zošúchané podnebie a syr by som tiež pridala lebo tyčinka bola suchšia a trebalo ju zapiť.

Bio ražný bochník

Chlieb akurátnej veľkosti, jemnej chuti bez zŕn. Aj po dňoch mäkký. Kôrka síce nie je chrumkavá ale chutí vyborne s akoukoľvek pomazánkou. U nás s bryndzovou, falošnou treskou a pomazánkou so sušených paradajok.

Celozrnná ražná bio kocka a nízkosacharidová poduška

Na tieto novinky som sa tešila najviac.  Testovali sme s otcom a zamerali sme sa hlavne na výsledky merania glykémie oproti klasickému pečivu. Obaja sme mali výsledky meraní lepšie vďaka zníženemu množstvu sacharidov. Bio kocka bola jemne kyslastej hutnej chuti, vyborne zasýtila až bol problém ju zjesť celú naraz. 

Na druhý deň bola chuť už viac gumová, takže odporúčam zjesť čo najčerstvejšiu.

Poduška bola naopak ľahká a nadýchana so skvelou posýpkou a vydržala dlhšie chutná. 

Obe zaraďujeme s otcom do svojho jedálnička hlavne kvôli výsledkom meraní.

Chia chlebik, sa mi žial nepodarilo kúpiť ani po opakovanej návšteve ale určite ho rada ešte v budúcnosti ochutnám

Ďakujem spoločnosti BILLA aj Modrému koníkovi za možnosť testovať.

A vám, čo ste si prečítali moju recenziu prajem dobrú chuť aj s čerstvým pečivom z BILLA 🌮🌭

Mirka 

#test_billa

  z Billa??? 😲

  28. sep 2017
  mirkov
  autor

  @gutka79 ano, schvalne z Billa a nie billy. Dufam, ze to prezijes😉. Ved vdaka tomu si si aspon nadpis precitala😄

  28. sep 2017

  @mirkov Praveze som aj citalaj viacere prispevky 🙂 Nepatrim tu inac ku klasickym rypakom 😉 Ja som to najskor pochopila ze "s kym s cim?" s Billa, no ak to malo byt "z koho z coho?" tak potom nic 😉

  28. sep 2017