Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
moderna_mamina
Dnes o 08:00
Dobré ráno a pekný víkend všetkým :heart_exclamation::heart_exclamation:
Zobraz celú správu
moderna_mamina
Včera o 19:35
Blog:heart_exclamation:️ ..
..Krásneho Valentína Vám prajem :rose::rose:
Čo vy a Valentín ? Ja osobne tento sviatok nejak nepreživam.
Je to síce krásny sviatok, nejaká maličkosť poteší každú ženu aj muža :slight_smile:
No aj keby mi muž nič nepriniesol určite by som nebola smutná :slight_smile: Názorov je veľa. Niekto tvrdí, že sa máme ľúbiť cely rok nie len na Valentína. Dokazovať to cely rok nie len na Valentína aťd..mne je to jedno:person_tipping_hand_tone1::female_sign:️ Som šťastná za každý darček kedykoľvek počas roku :slight_smile::slight_smile: aj na Valentína, je to milé 🥰
Čo vy ? Uznávate Valentína alebo nie ? :slight_smile::slight_smile:
#valentin
Zobraz celú správu
moderna_mamina
Včera o 10:33
Blog:heart_exclamation:️ Zaujímalo by mi, že čo robíte vy keď vaše detičky cez deň spia :slight_smile: Či si s nimi idete ľahnúť, alebo varíte, upratujete ? :slight_smile:

U mňa spánok neprichádza do úvahy. Deti mám dve, väčšinou to vychádza tak,že nespia naraz. Takže keď Milanko spí, som s Paťkom, a zase naopak :slight_smile: Keď sa stane zázrak a idu spať naraz, väčšinou varím alebo upratujem :slight_smile: alebo čokoľvek,lebo vždy sa niečo nájde :slight_smile:
Zobraz celú správu
moderna_mamina
13. feb 2019
Blog:heart_exclamation:
Ďalšia veľmi obľúbená téma medzi mamičkami sú zúbky 🦷🦷
.
.
Musím sa priznať a asi ma veľa z vás zato bude preklínať :grinning::grinning: no ja som ani nevedela,že nejaké zuby idú :rolling_eyes:
Paťkovi vyšli zúbky tak,že zrazu len pozerám a mal zub :grinning: a takto sa to ťahalo cely cely čas :grinning: Keď sa v noci nezobudil raz ale dvakrát tak som vedela,že mu zuby idú :grinning::grinning: ale tak čo je to byť hore dvakrát za noc :joy::joy:
Nesvrbeli ho ďasna,nemal horúčku nikdy mu nič nebolo :slight_smile::slight_smile:
.
.
Milanko to isté. Už má 6 zubov a ja fakt neviem ani kedy a ako :slight_smile: Túto noc sem tam, možno 3krát zamrnkal a spal ďalej. Zobudil sa dvakrát. Tak som vedela,že sa niečo deje. Bolo to preto,že mu vyšiel další zub :grinning: Takže žiadna tragédia :slight_smile: ja som musela byť v minulom živote anjel :grinning: Zubov som sa z rozprávania, bála najviac. Tie horúčky a všetko. No mňa to úplne obišlo :wink::wink:
Vaše detičky ako zvládali keď im išli zúbky ? :slight_smile:
Zobraz celú správu
moderna_mamina
Správa bola zmenená 12. feb 2019
Blog:heart_exclamation:️Takto nejak to u nás, keď príde manžel domov vyzerá :grinning: Väčšinu dní je to tak že manžel ráno ide do práce keď ešte spíme a večer sa vracia keď už deti spia,ja ho čakám v obývačke pri telke. Takže celý deň je starostlivosť na mne. Nie len starostlivosť o deti kde je toho naozaj dosť. Taktiež starostlivosť o domácnosť.
Je to moja práca, a tak sa ju snažím robiť čo najlepšie. Večer je pre mňa dosť náročný. Deťom som od mala nastavila režim,snažím sa ho dodržiavať každý jeden deň. Preto je niekedy dosť náročné sama zvládnuť večerné kúpanie, príprava večere a zároveň kŕmenie , obliecť ich do pyžama je niekedy nadľudský výkon. Kým jeden behá s holým zadkom po celom byte a ja ho naháňam nech sa ide obliekať, druhý mi pocestuje po celom gauči.
Samozrejme ako naschval vždy keď je Milanko napapany,vyumývaný a pripravený spať tak sa dokaka až po krk a môžem začať od znova :grinning: No napriek náročnosti sa mi darí režim držať a o 19:00 sú obaja v posteli :slight_smile:Potom sú tu dni (veľmi výnimočne) ako na fotke, kedy príde manžel domov skôr a ja sa už len z radosti vyvalim na zem a poriadne si vydýchnem :slight_smile: kým ja kúpem deti, on uprace túto izbu kde vybuchla bomba :grinning: nachystá deťom večeru, ja ich oblečiem, on nakŕmi a o pól 7 už len všetci s kľudom sedíme,užívame jeden druhého a čakáme na najkrajšiu hodinu z celého dňa. To je čas kedy idu deti konečne spať :grinning:

#zivotsdetmi #koniec #dna #konecne
Zobraz celú správu
moderna_mamina
12. feb 2019
Raňajky,ktoré som urobila Paťkovi.
Inšpirácia na raňajky alebo večeru pre vaše detičky :relaxed::heart_exclamation:️(Je to len inšpirácia, popis je pri každej fotke rovnaký. To či to dáte vašim deťom na raňajky,večeru,desiatu,olovrant alebo len ako dezert je na vás)


#ranajky #vecera #inspiracia #jedlo #krasne #vyborne #prekvapenie #pre #deti #dobru #chut
Zobraz celú správu
moderna_mamina
Správa bola zmenená 12. feb 2019
Blog:heart_exclamation:
🥰🥰🥰🥰🥰🥰
V noci mi prvýkrát prespal celú noc :slight_smile: Od 19:30 do 6:00 :slight_smile: samozrejme,že som sa v noci budila, pretože skoro 3 roky som vkuse nespala dlhšie ako 3 hodiny :grinning: Pritom Milanko aj Paťko spal celu noc. Ja som sa zobudila možno 4krat :grinning: Len tak aby sa nepovedalo:grinning:

Pametam si, že som si myslela, že Paťko nikdy celu moc neprespí. Cca keď mal rok aj pól som ho to naučila, no zase Milanko sa budil :grinning:
Teraz keď mi spia obaja tak nespím ja :unamused::unamused: Síce som realista a viem, že to neznamená, že budú spat celu noc. Na 100000% sa tuto noc zobudia :grinning:

So spánkom je to tak. Raz mi Milanko cez deň spi dvakrát po 3 hodiny a inokedy spi dvakrát po polhodine :grinning::grinning: môžete robiť všetko rovnako no aj tak to bude zakaždým iné :grinning: možno tak do 4 rokov :grinning: Patko rok aj pól spal celu noc bez problémov niekedy mal trosku problém, že sa budil a podobne. Potom to prestalo a takto dokola :slight_smile:

Vaše detičky spia už celu noc ? Ja som si mysela, že už áno no Patko po vyše roku zmenil názor :grinning::grinning::grinning:
.
.
.
. #czechblogger #czech #mamablogger #slovakgirl #slovakia #czechgirl #mami #love #chlapecek #spanok #spanie #blogger #blogerkycz #blogerkyczsk #instagram #picoftheday #instamama #cute #instablog #instablogger #blogerky #mamablog #followers #dnesblogujem #mamafluenc #instaslovakia #instasvk #sommama #laska #synek
Zobraz celú správu
moderna_mamina
Správa bola zmenená 11. feb 2019
Blog:heart_exclamation:
Tento krém na zapareniny v oblasti plienok som našla úplne náhodou pred pár mesiacmi. V lidl som našla detskú kozmetiku. Bol tam olejček,pena do kúpeľa, paličky do uši a tento krém. Všetko bolo v rovnakom balení. Ja som závisláčka na pekne obaly a na sady. Našla som to, všetko som to kúpila. Budem hovoriť len o tomto kréme. Poviem pravdu myslela som si, že to je krém na tvar. Nečitala som to, vzala som to všetko a šla preč :grinning: doma som zistila, že to je na ritku, tak som sa rozhodla to použiť. Keď sa mi narodil prvy syn automaticky som si kúpila sudocream,lebo to bola taká samozrejmá vec :grinning: vždy sa to kupovalo. Našťastie moje deti vôbec nemajú problém so zapareninami. Paťkovi som natrela ritku možno 10krát za celý život a Milankovi asi 2 krát. Takže vôbec tieto krémy často nevyužívam, no nedávno sme boli dlhšie na cestách a Milanko mal červenú ritku. Použila som tento krém a môžem povedať, že som bola maximálne prekvapená :slight_smile: už ráno mal ritku úplne krásnu. Tento krém sa sudokremu maximálne vyrovnal. Konzistenciou je hustý,dlhšie vydrží a stojí len 2,50€ :slight_smile: Takže ak niektoré Maminy, často používate tieto krémy na zapareniny, skúste určite krém z lidl. Každé dieťa je samozrejme iné ale za vyskúšanie nič nedáte :slight_smile::slight_smile:
#lidl
Zobraz celú správu
moderna_mamina
9. feb 2019
Raňajky,ktoré som urobila Paťkovi.
Inšpirácia na raňajky alebo večeru pre vaše detičky :relaxed::heart_exclamation:️(Je to len inšpirácia, popis je pri každej fotke rovnaký. To či to dáte vašim deťom na raňajky,večeru,desiatu,olovrant alebo len ako dezert je na vás)


#ranajky #vecera #inspiracia #jedlo #krasne #vyborne #prekvapenie #pre #deti #dobru #chut
Zobraz celú správu
moderna_mamina
8. feb 2019
Blog:heart_exclamation:️ .
..Už asi po dvadsiatykrát som sa utvrdila v tom, že žena-matka dokáže nemožné. Milanko mal posledné dva dni horúčku 39-40 stupňov. Ako viete od pondelka mám chorého manžela,plus včera ochorel aj Paťko. S Milankom som zažila celkovo najhoršie obdobie čo som na materskej. Milanko bol ako nadrogovaný. Neprítomný pohľad. Nevládny. No veď viete si predstaviť keď má tak malé dieťa takú vysokú teplotu.
..
...
....Tie dva dni vyzerali asi tak, že som si ho nosila v nosiči, koža na kožu takze bol takto rozopnutý celý čas. O noci ani nehovorím. Prvú noc nespal nijak inak len na mne, no musela som s ním chodiť. Takze pribehne 7 hodín v noci som prechodila a zvyšné dve spal,no nie vkuse. Ráno od 6 hore, Paťko sa už zobudil s horúčkou.
Našťastie Paťko je taký, že mu stačilo len ležať v obývačke, a ja som s Milanom behala hore dole. Paťko cely deň preležal a prespal na gauči. Nevyžaduje nejakú pozornosť radšej je sám vklude. Čo mi veľmi vyhovovalo keďže v noci som nespala a Milanko nedokázal byť sám ani chvíľku.
Vydenzifikovala som cely byt,vyupratovala a navarila. S Milankom na chrbte. Večer som si o 8 sadla s tým, že som si uvedomila, že som vôbec nespala,cely deň sa starala. .
..
...Matky su naozaj neuveriteľne bytosti. Dokážu nespať aj 24hodin a aj tak sa postarať o choré deti,chorého manžela, navarit im a držať ich v čistote.
Neuveriteľne čo dokáže žena/matka,keď sa musí postarať :heart_exclamation:️Každej jednej za obetavosť a silu posielam :bouquet:. Aby som nezabudla veľmi Vám ďakujem za správy,kde ste nám želali skore uzdravenie, a tiež ďakujem za každú jednu radu a pomoc 🥰.
.
.
.
#syn #syncek #chlapcek #chlapecek #choroba #mama #superzena
Zobraz celú správu
moderna_mamina
7. feb 2019
Blog:heart_exclamation:️ .
Vždy som sa tešila ako si budeme s Paťkom čítať knižky. No jeho to vôbec nebaví :person_tipping_hand_tone1::female_sign:️ Len začnem a hneď odchádza :grinning:
Od malinka sa ho nezaujímalo,nepočuval,nepozeral proste nič :grinning: Teraz po novom, keď mu večer čítam knižku,tak sa veľmi zapája :grinning: Ale to len z toho dôvodu lebo nechce ísť spať, tak sa strašne tvári,že ho to baví :grinning::grinning: Na Milankovi už teraz vidím, že reaguje inak. Sedí,pozerá na mňa a počúva :grinning: Sem tam sa začne smiať :slight_smile: Niekedy si zoberiem naschval Milanka k sebe a čítam akože jemu, tak ešte vtedy Paťko doletí a číta s nami :slight_smile: Vaše deti sú ako natom s knižkami ? :slight_smile:baví ich to ? :slight_smile:
#knihy #citam #deti #dieta
Zobraz celú správu
moderna_mamina
Správa bola zmenená 6. feb 2019
Raňajky,ktoré som urobila Paťkovi.
Inšpirácia na raňajky alebo večeru pre vaše detičky :relaxed::heart_exclamation:️(Je to len inšpirácia, popis je pri každej fotke rovnaký. To či to dáte vašim deťom na raňajky,večeru,desiatu,olovrant alebo len ako dezert je na vás)
#ranajky #vecera #inspiracia #jedlo #krasne #vyborne #prekvapenie #pre #deti #dobru #chut
Zobraz celú správu
moderna_mamina
Správa bola zmenená 5. feb 2019
Raňajky,ktoré som urobila Paťkovi.
Inšpirácia na raňajky alebo večeru pre vaše detičky :relaxed::heart_exclamation:️(Je to len inšpirácia, popis je pri každej fotke rovnaký. To či to dáte vašim deťom na raňajky,večeru,desiatu,olovrant alebo len ako dezert je na vás)
#ranajky #vecera #inspiracia #jedlo #krasne #vyborne #prekvapenie #pre #deti #dobru #chut
Zobraz celú správu
moderna_mamina
Správa bola zmenená 5. feb 2019
Raňajky,ktoré som urobila Paťkovi.
Inšpirácia na raňajky alebo večeru pre vaše detičky :relaxed::heart_exclamation:️(Je to len inšpirácia, popis je pri každej fotke rovnaký. To či to dáte vašim deťom na raňajky,večeru,desiatu,olovrant alebo len ako dezert je na vás)
#ranajky #vecera #inspiracia #jedlo #krasne #vyborne #prekvapenie #pre #deti #dobru #chut
Zobraz celú správu
moderna_mamina
5. feb 2019
Blog:heart_exclamation:
Tiež to máte tak,že keď je ocko doma tak z izby počuť len samé bláznenie sa,smiech,krik, plač a všetko dokopy ? :grinning::grinning: Paťko si veľmi užíva víkend, keď je manžel doma. Ťahá ho do izby, hrajú futbal,hokej,váľajú sa v posteli, naháňajú, hádžu o zem :grinning::grinning: Paťkovi sa venujem, čítam si s ním knižky, hráme sa ako len chce. Na milión spôsobov. No je vidieť tu zmenu,keď je doma ocko.
Mama ide bokom a prichádza na rad bláznenie sa. Prechádzka do obchodu, šoférovanie auta ..všetko to čo má len s Ocom:slight_smile: ale to vôbec nevadí, od toho tu je ocko a od toho mamina.
Každý rodič mu dá niečo iné. Je to nádherná rovnováha :blue_heart::blue_heart::blue_heart:
Čo je viac ? 🥰
#otec #ocko #syn #syncek #zabava #plac #radost #stastie #laska
Zobraz celú správu
moderna_mamina
Správa bola zmenená 4. feb 2019
Viem,že už Vianočné obdobie dávno skončilo, ale trošku si to pripomeniem :slight_smile::slight_smile::slight_smile:
#dieta #chlapcek #vianoce #vianocne #obdobie #fotene #doma #na #posteli #pre #radost #syn #syncek
Zobraz celú správu
moderna_mamina
Správa bola zmenená 4. feb 2019
Blog:heart_exclamation:
V noci sa mi Milanko zobudil o 4 a už nechcel zaspať. Zobrala som ho a išli sme do Paťkovej izby, lebo v spálni spal manžel aj Paťko. V Paťkovej izbe som ho uspávala na rukách. Väčšinou mu dám v noci flašku mlieka a spí ďalej. No teraz ju nechcel :unamused:

V Paťkovej izbe som ho hojdala,chodila s ním po izbe. Má vyše 10 kíl,je fakt dosť ťažký je to taká iná váha ako keď máš 10 kilovú činku :grinning:

Nechcel spať. Ja som bola fakt strašne unavená. Lebo som večer nemohla zaspať, Paťko sa zobudil asi dvakrát a do toho toto.. hlava ma nezvykne bolievať, no teraz som myslela,že mi vybuchne ..z únavy. Nebudem klamať začala som byť z toho nervózna. Bolo mi zle, malý nespal a vedela som,že nebudem môcť spať ani cez deň, lebo manžel šiel do práce.
Jedine čo ma napadlo bolo, že zase celý deň byť s deťmi a spať pôjdem najskôr o 22:00 a ako to zas bude a bla bla..čím som bola nervóznejšia tým bol Milanko nespokojnejší. No po chvíľke som si uvedomila jednu vec.
Toto všetko raz skončí.. Keď bol Paťko taký malinký som už chcela nech je väčší . Ani som sa nenazdala a už ma v noci nepotrebuje na uspavanie, už nepotrebuje aby som ho nosila na rukách. Chce byť pri nás tak príde.
Pozrela som sa na Milanka a došlo mi,že za chvíľu vyrastie aj on. No teraz ma ešte potrebuje. Potrebuje v noci jesť a nato potrebuje mňa. Keď sa mu nedá v noci zaspať,potrebuje v noci mňa aby som ho v náručí uspala. Len mňa. Presne tento pocit mi dal naraz toľko energie,sily a chuti,že som si to vychutnávala a za chvíľku malý zaspal :slight_smile: Lebo sa už cítil dobre.
Prišlo mi viac správ,že ako to s nimi zvládam keď som celé dni a niekedy aj vikendy úplne sama,od rána do večera. Presne vďaka tomuto. Majú len mňa,lebo ocko pracuje, tak robím čo môžem kým som s nimi doma. Lebo všetko raz skončí:slight_smile:
A čo som robila keď som ho uspala ? Plná energie išla robiť obed :grinning:
Keď niekedy budete v podobnej situácii, spomeňte si nato, že ste jeho maminka a potrebuje vás .. potrebuje sa u vás cítiť v bezpečí :slight_smile: nebude to tak navždy :slight_smile:
#blog #materstvo #uspavanie #stres #radost #dietatko #syncek #mama #navzdy #dieta #laska #vsetko #chlapcek #unava #nevladzem #maminka
Zobraz celú správu
moderna_mamina
Správa bola zmenená 4. feb 2019
Maminka,Ocinko,Paťko a Milanko :slight_smile:Naša rodinka :heart:
Raňajky,ktoré som urobila Paťkovi.
Inšpirácia na raňajky alebo večeru pre vaše detičky :relaxed::heart_exclamation:️(Je to len inšpirácia, popis je pri každej fotke rovnaký. To či to dáte vašim deťom na raňajky,večeru,desiatu,olovrant alebo len ako dezert je na vás)
#ranajky #vecera #inspiracia #jedlo #krasne #vyborne #prekvapenie #pre #deti #dobru #chut
Zobraz celú správu
moderna_mamina
Správa bola zmenená 4. feb 2019
Raňajky,ktoré som urobila Paťkovi.
Inšpirácia na raňajky alebo večeru pre vaše detičky :relaxed::heart_exclamation:️(Je to len inšpirácia, popis je pri každej fotke rovnaký. To či to dáte vašim deťom na raňajky,večeru,desiatu,olovrant alebo len ako dezert je na vás)
#ranajky #vecera #inspiracia #jedlo #krasne #vyborne #prekvapenie #pre #deti #dobru #chut
Zobraz celú správu