Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
moderna_mamina
16. apr 2019 Čítané 29x

Na Modrom koníku mi vybehlo, že sa bude robiť testovanie s Curaprox. Vediem si taký vlastný mamablog na Instagrame, tu na modrom koníkovi tak veľmi aktívna niesom. Zapojila som sa do troch testovačiek a podarilo sa mi vyhrať dve. Jednou z nich bol tento vzdelávací program. Môžem s istotou povedať, že to bolo to najlepšie, čo sa mi prihodilo :slight_smile:

Zapojila som sa a úprimne poviem, že som neverila, že ma vyberú (v kútiku duše som dúfala). Mužovi som povedala, že som sa zapojila, tváril sa, že sa teší. Podľa mňa sa tešil lebo vedel, že nepôjdem :grinning:

V deň, keď mali oznámiť, koho vybrali, som telefón nepustila z ruky. Zapípal telefón a už keď som videla slovo gratulujem, som začala pišťať a skákať od radosti. Muž skoro odpadol, no veľmi sa tešil so mnou. Tešila som sa veľmi. 

V piatok si muž zobral pol dňa voľno, aby ma aj s deťmi mohli odviesť. Prišli sme do hotela Patria vo Vysokých Tatrách. Bolo cca pol 4. Krásne prostredie a ten hotel bol úžasný. Rozlúčila som sa s rodinou a šla som behom do hotela :grinning: 

Išla som si na izbu, ani som sa nevybalila, hneď som si obliekla plavky a išla popozerať wellness. Hneď som skúšala sauny, vírivku, len tak som sedela na lavičke a užívala si pokoj. Normálne sa musím usmievať, keď nato myslím :slight_smile:

Do 18:00 som si užívala wellness a potom som šla na izbu sa pripraviť na večer.

O 19:00 začala večera. Stretli sme sa s ostatnými ženami, a s ľudmi, ktorí prišli kvôli nám a my kvôli ním. Boli to zubári a organizátori. Posedenie bolo príjemné a neskôr sme sa presunuli do baru o poschodie nižšie. Úprimne poviem, že som sa cítila akoby som bola s ľudmi, ktorých poznám niekoľko rokov. Smiali sme sa, mali sa stále o čom rozprávať. Hrali sme bowling. Myslím, že sme si fakt sadli, verím, že to nebolo len vínom :grinning:

V sobotu ráno sme mali raňajky a nám sa začal prvý deň školenia. Vychádzalo to na cca 7 hodín školenia. Hovorím si, že to sa snáď ani nedá :grinning: Tak dlho počúvať o zuboch, sústrediť sa atď. No nakoniec to bolo tak, že aj tých 7 hodín mi bolo málo:slight_smile:

Čakala nás miestnosť, kde sme mali naše menovky a aj tašku plnú darčekov. Rôzne Kefky, pasty, pomôcky... Bolo toho veľa, mám to natočené, no mám aj nejaké fotky.

Najskôr nám MUDr. Pavol Andel prednášal o starostlivosti o naše zuby a zároveň o tom, aby sme naše deti k tomu viedli. Deti kopírujú svojich rodičov. Keď vidia, že si čistíme zuby a dáme im do rúk kefku, pravdepodobne budú robiť to isté. Nemáme sa zatvárať v kúpeľni. Vysvetľoval nám aj to, že pasta je vlastne len taký deodorant. Keď sa sprchujete, tak sa poriadne umyjeme a dáme deodorant - kvôli vôni. Tak isto je to so zubami. Stačí ich dôkladne umyť a nato pasta nie je veľmi potrebná. Stačí ju použiť vo veľkosti hrášku, alebo ani to. 

Do cca 3 rokoch dieťaťa sa pasta neodporúča. Dôvod je taký, že dieťa ešte nevie vyplúvať zvyšky pasty a slín. Môj Paťko vyplúvať vie, lebo opakuje po otcovi :grinning:.

Veľmi sa mi páčilo, že aj keď spolupracujú s firmouCURAPROX, vôbec nám to nasilu netlačili do hlavy, že len kefky CURAPROX a len CURAPROX aCURAPROX. Prehnaná reklama vie práveže ľudí skôr odlákať. V tomto prípade to bolo také jemné a také nenútené, že to na mňa malo pozitívny účinkom a narobili sme si zásoby kefiek od CURAPROX. 

S týmto sa mi spája ďalšia vec a to taká, ako nám Pán doktor hovoril o tom, že aj keď zlému šoférovi dáte najlepšie auto na svete, tak sa na ňom zabije. Ak výbornému šoférovi dáte najhoršie auto na svete, tak budete mať pohodlnú jazdu. Tak isto je to s kefkami. Pokial neviete techniku, môžete mať aj tu najlepšiu kefku na svete a zuby si dobre neumyjete. No ak viete, čo treba robiť, môžete mať aj obyčajnú kefku a zuby budete mať čisté.

Horné zuby sa umývajú takým štýlom, že ju jemne nakloníme smerom dohora. Kefka ma prechádzať aj po zuboch, ale aj po ďasnách, kde sa tvorí povlak. Spodné zuby sa umývajú s kefkou naklonenou smerom dolu. Učil nás aj správne držanie. Väčšina ľudí drží kefku ako nejaký kôl :grinning: A drie po tých zuboch ako o život (môj muž :D). Správne držanie kefky by malo byť cca v polke kefky, držať ju ako sláčik alebo jemne ako pero. Maliček dohora a nesmie sa tá časť dlane držať kefky. Skúšali sme si takto umyť zuby. Bolo to jemné a bez akejkoľvek sily alebo tlaku. Napriek tomu som zuby nikdy nemala čistejšie :grinning:

Takže nejde vôbec o silu, akurát si tak zničíme sklovinu.

Perfektne bolo to, keď sme si s kamarátkou navzájom čistili zuby. Išlo tu hlavne o to, že keď našim deťom čistíme zuby, nevieme, či to nerobíme silno, či im to je príjemné. Ak im to príjemné nie je, už nás do ich úst druhýkrát nepustia.Vyskúšali sme si to, umývali sme si zuby navzájom. Znie to vtipne možno až odpudzujúco pre niekoho :grinning: No naozaj to bolo skvelé. Vedeli sme si povedať, či nás to bolí, či to máš robiť slabšie, či je to príjemné.

Dobre sme sa na tom nasmiali, no bolo to naučené. 

Zuby nám čistil aj pán Andel. Keď čistil zuby mne, nechala som si to celé natočiť aj s jeho komentárom k tomu :D Takže kedykoľvek zabudnem, znovu si to pozriem. Video sa pridať nedá, tak som z neho urobila aspoň pár fotiek :slight_smile:

Ďalšia vec, čo som si zapamätala a na čo pri umývaní zubou myslím, je to, že si musím poriadne čistiť spodné zuby zo zadu. Mám úzky oblúčik, tak si to čistím pätou kefky, zhora dole. Tie vlákna sa musia tak zošuchnut ako na šmýkačke :grinning: V tej časti sa vyskytuje hlavne zubný kameň, pretože tam máme také malé jazierko plne slín.

Samozrejme. sme mali aj obed a tiež musím spomenúť, že sme mali nonstop prístup k jedlu, ovocie, káva, voda... Nič nam nechýbalo ani počas školenia.

Poobede nám prišla prenášať dentálna hygienička PhDr. Serafínová, PhD.

Venovala sa detským zubom. Mala so sebou aj neter Hanku. To dievčatko malo asi 2-3 roky. Neverili by ste, ako krásne si nechala vyčistiť zúbky. Mám aj video, no žiaľ to sa pridať nedá. Ak by ste mali záujem, napíšte a pošlem vám ho. 

Na nej bolo krásne vidieť, že je to niečo, v čom od malého dieťatka vyrastá, takže to berie ako normálnu vec. Nechala si vyčistiť zúbky aj medzizubnou kefkou, dokonca aj od nás od cudzích ľudí.Tu je dokaz, že ona vie, že sa nemá čoho báť. Bola fakt úžasná.

S medzizubnou kefkou nebehám hore-dole, ale len dám dnu a von. Stačí raz za 24 hodín poriadne a tak predídeme kazom. V tom balíčku, čo som spomínala na začiatku, sme mali aj fialovú vodičku, ktorú si dáte na zuby a podľa jej zafarbenia zistite, či máte dobre umyté zuby alebo nie. Je to super pomôcka, keď svojim deťom už zuby neumývate, takto si ich môžte skontrolovať. Do cca 10 rokov by ste mali svojim deťom dočisťovať zuby. Poviem úprimne, že som svojmu Paťkovi (2,5 roka) umývala zuby zle. Bola som málo (vôbec:grinning:slight_smile: informovaná o tom, ako to robiť správne a hlavne aké je to dôležité. To, že ma ešte len mliečne zuby, neznamená, že sa o ne netreba starať. Práve naopak. Treba trvalým zubom pripraviť pôdu, na dlhodobé "žitie", v našich ústach.

(Mám tak veľa veci, ktoré ma napadajú naraz, a mohla by som tu písať naozaj celé dni :grinning:slight_smile:

Veľmi ma prekvapilo aj to, že do zubára treba ísť s dieťaťom prvýkrát, keď ma 6 mesiacov. Toto ma naozaj prekvapilo. Cítim sa akoby som žila v jaskyni. Vyše 20 rokov som žila vo veľkej nevedomosti, čo sa týka zubov. 

Mali sme aj prakticky nácvik so single kefkou. Konkrétne ja som bola v skupine s Pani Serafinovou. Ukazala nám to na sebe, aj na nás. Treba prechádzať krúživým pohybom po mieste medzi zubom a ďasnom. Po celej hrane zubu.

Ku večeru sme mali znovu voľno, takže som využila wellness. Večer sme mali opäť posedenie :blush: Už sme len tak sedeli v bare, cely čas sme sa rozprávali, bolo to už také pohodové. Aby ste si nemysleli, neriešili sme večer zuby :grinning: Večer sme mali naozaj taký, ako keby sa stretli kamaráti. Žiadne školenie :slight_smile:

V nedeľu ráno som sa už zobudila smutná, že je to posledný deň :grinning:. Ráno sme mali úžasne raňajky. O pol 9 sme mali s Mgr. Tomášom Olšiakom prednášku o tom, čo je to Eko Alarm a info o zbere kefiek s CURAPROX.

Ďalšie školenie bolo o produktoch pre deti. Hryzadlá, cumliky. Téma cumlík ma veľmi nezaujímala, pretože moji chlapci nikdy nemali cumlík v ústach. Cumlík sa neodporúča kvôli deformácii a posune zubov. K tejto téme sa veľmi vyjadrovať nejdem, lebo sa ma netýka a ani týkať nebude.

MDDr. Mikuš bol veľmi príjemný a páčilo sa mi, že sa venuje detským zubom. Jeho prednáška bola veľmi zaujímavá v tom, že si pre nás pripravil prezentáciu, kde mal svoje prípady, ktoré lieči alebo liečil. Pracovať s deťmi je veľmi ťažká práca a zvlášť keď robíte zubára. Ja sa Paťkovi snažím zuby umývať a vidím aj veľký pokrok. Dovolí mi umyť mu zuby tak, ako som sa naučila, každým dňom je to lepšie. A to si zoberte, že som jeho mama a musím to takto pomaly deň po dni. No pán doktor Mikuš je pre nich prakticky cudzí a má vykonať  svoju prácu - je to náročné. No je veľmi príjemný, keby som bola dieťa nechám sa s radosťou ošetriť :wink:

Nacvičovali sme si čistenie zubou medzizubnou kefkou. Taká finta - môžete si ju "namočit", do pasty a čistiť :slight_smile: Prvé dni dni vám pravdepodobne budú krvácať ďasná, no po 3 dňoch krvácanie zmizne. Som živý príklad. Mala som zápal, isla na dentálnu hygienu, nasledujúce dni som používala medzizubnú kefku a po troch dňoch sa krvácanie úplne stratilo. Pri tejto téme mi napadlo, že keď máte zápal, čiže vám krvácajú ďasná, určite to riešte. Ja som v tom čase bola tehotná a zápal som mala, takže bolo ohrozené aj dieťa, keďže ste v tom čase prepojení :slight_smile: Skáčem z témy do témy, lebo mi zakaždým napadne niečo nové. Úprimne Vám poviem, nepísala som si takmer nič. Bola som natoľko zaujatá, že som len počúvala a všetko si krásne pamätám. Je toho až-až a myslím, že by som tak skoro neprestala. To, čo som chcela, som sa vám snažila priblížiť. 

Chcem sa veľmi pekne poďakovať celému tímu. Bol to pre mňa nezabudnuteľný víkend. Ich starostlivosť o nás bola na jednotku. Nič nám nechýbalo, mali sme skvelé podmienky a čokoľvek načo sme si spomenuli. Catering, prednášky, záujem o nás - úžasné :heart:

Ďakujem za príležitosť :hearts:

#recenzia #test_curaprox3

Čítaj celý článok
moderna_mamina
13. apr 2019
Presne pred týždňom som bola na veľmi zaujímavom a motivačnom pobyte s #test_curaprox3.
Školenie v sobotu trvalo cca 6 hodín a naozaj som nevedela , čo tam budeme tak dlho preberať. No keď školenie začalo, som sa do toho tak dostala a ubehlo to príliš rýchlo. Tie zaujímavé témy a nové informácie ma tak zaujali, že som sa nestihla ani spamätať a bol koniec. Celé hodiny by som to dokázala počúvať. Myslela som si, že som dosť informovaná a zuboch a ich čistení ale až tam som zistila, že neviem nič :grinning::grinning:
Ďakujem za krásnu skúsenosť :slight_smile:
Zobraz celú správu
moderna_mamina
Správa bola zmenená 6. apr 2019
Curraprox školenie , s perfektným tímom lekárov :thumbsup::thumbsup: #test_curaprox3
Zobraz celú správu
moderna_mamina
29. mar 2019
:green_heart:
Zobraz celú správu
moderna_mamina
18. mar 2019
:green_heart::frog:
Zobraz celú správu
moderna_mamina
13. mar 2019
Blog:heart_exclamation:
A čo takto po večeroch robíte vy ? :grinning: Chce sa Vám večer niečo robiť ? Alebo ste spokojné,že žijete a keď sa dá idete hneď spať ? :slight_smile:

Ráno som si myslela, že dnes fakt nepohnem ani prstom. Keď som vstala vonku bolo nasnežené, zima, fúkanie :snowflake::dash:
..hneď bolo po nálade :smiley:
Celý deň sme sa s chlapcami len tak motali, hrali sa v izbe :slight_smile:
Nič špeciálne.. (to, že som upratovala je samozrejmosť)
Chlapci mi zaspali okolo 19:30, manžel príde domov až okolo 23:00. Sadla som si a nevedela čo robiť :grinning: Upratané je,deti spia, nemám čo robiť . Sedieť sa mi nechcelo, tak som sa rozhodla upiecť tieto super super super veterníky :heart_eyes::heart_eyes:
Manžel sa má načo tešiť keď sa vráti :slight_smile: Misku som odložila aj pre maminu, nech zoberie kolegom do práce ku káve :slight_smile:
Ešte je stále málo hodín, takže predsa z večera niečo mám. Hodím sprchu, pozriem seriál a s radosťou sledovať spokojný výraz muža keď sa vráti :grinning::slight_smile::heart:
Zobraz celú správu
moderna_mamina
13. mar 2019
Taká malá pochúťka :slight_smile:
Zobraz celú správu
moderna_mamina
13. mar 2019
Bestseller Škriatok v pyžamku a voľné pokračovanie Víla zo Šatôčky, sú knižky pre deti.
Škriatok v pyžamku je knižka, ktorá sa zameriava na výchovne problémy. Nájdeme tu fotografie skutočných detí,ktoré sa stali hrdinami vo svojich príbehoch. Pomocou veselých príbehov dospejeme k riešeniu detských trampôt:slight_smile:

Vila zo šatôčky je knižka, ktorá obsahuje 13 edukačných rozprávok. V tejto knižke sa hrdinovia popasujú so zápalom v uchu,s obhrýzaním nechtíkov, s nechcením podeliť sa o hojdačku s druhými deťmi, s nočným vybiehaním z postieľky atď...
Sú super aj pre najmenšie deti, týmto ich môžeme viest k veciam, s ktorými sa neskôr stretnú :slight_smile: Môže to pomôcť k ich správaniu a reagovaniu na danú situáciu :slight_smile::slight_smile: @taktik.sk
.
Zobraz celú správu
moderna_mamina
12. mar 2019 Čítané 51x

Prednedávnom som začala testovať kozmetiku od Fred & Flo. Chcem sa s vami podeliť o moje skúsenosti s touto kozmetikou. Ešte pred testovaním som po nej v obchode pokukovala, pretože ma zaujal obal. Mám veľmi rada take detské, farebné obaly. Používala som výlučne len túto kozmetiku, aby bola moja recenzia stopercentná:slight_smile:

•Plienky
Používala som len tieto plienky. V noci mu vydržala celý čas. Neprecikal ju a ráno ju nemal ani nejakú ťažkú. Takže saje veľmi dobre.

•moisturing cream-newborn friendly 75 ml
Hydratačný krém s vitamínom E, pantenolom a harmančekom. Je určený pre mimoriadne jemnú a šetrnú starostlivosť o jemnú pokožku .

Vždy keď sme šli von, natrela som ním deťom tvár aj ruky. Je celkom mastný, takže ich chránil aj pred silným vetrom. Nemali vôbec suchú pokožku.•nourishing oil-newborn friendly 200 ml
Detský olej na báze mandľového oleja, harmančeka a jojobového oleja. Jemne a šetrne čistí citlivú detskú pokožku. Chráni ju a zlepšuje pružnosť.

Olejček som používala aj ja. Mávam často alergie na rôznu kozmetiku, no z neho som nemala nič. Pokožka ma vôbec nesvrbela. Deťom sadol tiež :slight_smile:•2in1 wash-newborn friendly 500 ml
Detský telový a vlasový šampón s harmančekom a nechtíkom, jemne čistí citlivú pokožku a vlásky.

Používala som ho aj do kúpeľa, no už som si kúpila penu do kúpeľa od tejto kozmetiky. Očká ich neštípali. Čo ma potešilo bolo, že stačilo fakt málo a penilo to poriadne :slight_smile:


•sensitive soap-newborn friendly 100 g
Detské mydlo pre citlivú pokožku. Jemne čistí a vyživuje pokožku. Obsahuje olivový olej a výťažok z harmančeka, ktorý upokojuje podráždenie a chráni kožu dieťatka pred vysychaním.

Mydlo som používala len ja, lebo Paťkovi sa s ním zle umývalo. Má malé ručičky :grinning:


•50sheets cotton towel 100 % cotton-newborn friendly - bavlnené utierky

Používala som ich hlavne pri kŕmení. Keď sa najedli, navlhčila som ju a utrela im ústa a ruky. Dá sa jemne prepláchnuť a znovu použiť :slight_smile:

•60 cotton buds 100 % cotton - newborn friendly - vatové tyčinky

Používame ich všetci :slight_smile: Majú skvelý tvar, ktorý zabráni tomu, aby si ich dieťa dalo hlboko do ucha.


•72 baby wipes fragranced
Detské vlhčené obrúsky parfumované. Obrúsky obsahujú čistiace mlieko s vyrážkami z harmančeka a aloe vera. Vhodné aj pre deti so sklonom k ekzému. Minuli sa ako prvé.

Používala som ich všade a na všetko :grinning: Kúpila som si ďalšie 4 balíky :slight_smile:

•54 wipes sensitive
Tieto boli super, pretože boli z pevnejšieho materiálu. Sú bavlnené.  Jedny v obývačke, jedny v aute, v spálni aj v taške. Taktiež som si ich dokúpila.

Na internete som si popozerala aj ďalšie produkty od tejto kozmetiky a dokupila si pár nových veci, ktoré chcem vyskúšať. Kozmetika je naozaj kvalitná a myslím, že majú aj super ceny :slight_smile: Budem ju ďalej používať:slight_smile:


#test_fredandflo #recenzia

Čítaj celý článok
moderna_mamina
Správa bola zmenená 9. mar 2019
Pred nedávnom som začala testovať kozmetiku od fredandflo. Chcem sa s vami podeliť o moje skúsenosti s touto kozmetikou. Ešte pred testovaním som po nej v obchode pokukovala, pretože ma zaujal obal. Mám veľmi rada take detské, farebné obaly. Používala som výlučne len tuto kozmetiku, aby bola moja recenzia 100%ná:slight_smile:
•Plienky
Používala som len tieto plienky. V noci mu vydržala celý čas. Neprecikal ju a ráno ju nemal ani nejakú ťažkú. Takže saje veľmi dobre.

•moisturing cream-newborn friendly 75ml
Hydratačný krém s vitamínom E, pantenolom a harmančekom. Je určený pre mimoriadne jemnú a šetrnú starostlivosť o jemnú pokožku .

Vždy keď sme šli von som ním deťom natrela tvár aj ruky. Je celkom mastný takže ich chránil aj pred silným vetrom. Nemali vôbec suchú pokožku.

•nourishing oil-newborn friendly 200ml
Detský olej na báze mandľového oleja, harmančeka a jojobového oleja. Jemne a šetrne čistí citlivú detskú pokožku. Chráni ju a zlepšuje pružnosť.

Olejček som používala aj ja. Mávam často alergie na rôznu kozmetiku, no z neho som nemala nič. Pokožka ma vôbec nesvrbela. Deťom sadol tiež :slight_smile:

•2in1 wash-newborn friendly
500ml
Detský telový a vlasový šampón s harmančekom a nechtíkom, jemne čistí citlivú pokožku a vlásky.

Používala som ho aj do kúpeľa,no už som si kúpila penu do kúpeľa od tejto kozmetiky. Očká ich neštípali. Čo ma potešilo bolo, že stačilo fakt málo a penilo to poriadne :slight_smile:

•sensitive soap-newborn friendly 100g
Detské mydlo pre citlivú pokožku. Jemne čistí a vyživuje pokožku. Obsahuje olivový olej a výťažok z harmančeka, ktorý upokojuje podráždenie a chráni kožu dieťatka pred vysychaním.
Mydlo som používala len ja, lebo Paťkovi sa s ním zle. Má malé ručičky:grinning:

•50sheets cotton towel 100% cotton-newborn friendly.
Bavlnené utierky.

Používala som ich hlavne pri kŕmení. Keď sa najedli, navlhčila som ju a utrela im usta a ruky. Dá sa jemne prepláchnuť a znovu použiť :slight_smile:

•60 cotton buds 100% cotton- newborn friendly
Vatové tyčinky.

Používame ich všetci:slight_smile: Majú skvelý tvar, ktorý zabráni tomu, aby si ich dieťa dalo hlboko do ucha.

•72 baby wipes fragranced
Detské vlhčené obrúsky parfumované. Obrúsky obsahujú čistiace mlieko s vyrážkami z harmančeka a aloe vera. Vhodne aj pre deti so sklonom k ekzému. Minuli sa ako prvé.

Používala som ich všade a na všetko :grinning: Kúpila som si ďalšie 4 balíky :slight_smile:

•54 wipes sensitive
Tieto boli super, pretože boli z pevnejšieho materiálu. Sú bavlnené.
Jedny v obývačke, jedny v aute, v spálni aj v taške. Taktiež som si ich dokúpila.

Na internete som si popozerala aj ďalšie produkty od tejto kozmetiky a dokupila si pár nových veci, ktoré chcem vyskúšať. Kozmetika je naozaj kvalitná a myslím, že majú aj super ceny :slight_smile: Budem ju ďalej používať:slight_smile:
#test_fredandflo #recenzia
Zobraz celú správu
(6 fotiek)
moderna_mamina
28. feb 2019
Tieto bavlnené utierky, používam tak, že ich trošku navlhčim a po jedle mu utriem ústa:slight_smile: je to jemne, nemá z toho potom žiadne fľaky lebo je to len čistá voda :slight_smile: da sa to jemne prepláchnuť a znovu použiť. Používam ich aj ráno, keď sa malý zobudí, tak miesto oplachnutia, prejdem po ritke s týmto. Na take osvieženie, keď bol celu noc v plienke :slight_smile:
#test_fredandflo
Zobraz celú správu
moderna_mamina
28. feb 2019
Tieto bavlnené utierky, používam tak, že ich trošku navlhčim a po jedle mu utriem ústa:slight_smile: je to jemne, nemá z toho potom žiadne fľaky lebo je to len čistá voda :slight_smile: da sa to jemne prepláchnuť a znovu použiť. Používam ich aj ráno, keď sa malý zobudí, tak miesto oplachnutia, prejdem po ritke s týmto. Na take osvieženie, keď bol celu noc v plienke :slight_smile:
#test_fredandflo
Zobraz celú správu
moderna_mamina
24. feb 2019
Raňajky,ktoré som urobila Paťkovi.
Inšpirácia na raňajky alebo večeru pre vaše detičky :relaxed::heart_exclamation:️(Je to len inšpirácia, popis je pri každej fotke rovnaký. To či to dáte vašim deťom na raňajky,večeru,desiatu,olovrant alebo len ako dezert je na vás)


#ranajky #vecera #inspiracia #jedlo #krasne #vyborne #prekvapenie #pre #deti #dobru #chut
Zobraz celú správu
moderna_mamina
23. feb 2019
Blog:heart_exclamation:
Čakala som pár dni aby bola táto recenzia plnohodnotná. Pretože až po pár dňoch, sa ukáže alergická reakcia, a taktiež sa dá lepšie hodnotiť aké plienky sú :slight_smile:Nie len z jedného alebo dvoch skúšaní. Plienky nosil nonstop, deň aj noc, celých 5 dní. Názor na plienky ? :slight_smile: Som s nimi úprimne spokojná. V noci ich neprecikal. Budí sa síce len jedenkrát na mlieko, takže až tak neciká, no dnes V noci ich vypil asi 4. Cikal veľa, no napriek tomu nebola plienka ťažká. Neprecikal ju, alergickú reakciu nemá :slight_smile: Samozrejme, že každé dieťatko je iné :slight_smile:Určite ich budeme používať :slight_smile: vy máte skúsenosti s týmito plienkami od #fredandflo ?#test_fredandflo
Zobraz celú správu
moderna_mamina
Správa bola zmenená 22. feb 2019
Tento krém sa naozaj podaril :thumbsup:
Natieram ním tvaričku staršiemu aj mladšiemu synovi :slight_smile: Vždy keď ideme von im natriem tvár a ruky :slight_smile:
Vonku aj veľmi fúkalo, aj boli mrazy, snežilo a vôbec nemali vysušenú alebo nejako zničenú tváričku. Ľahučko sa rozotiera, rýchlo sa vstrebe :slight_smile: Už mi dochádza takže určite dokúpim :slight_smile: a krásny obal je len bonus :slight_smile:
Alergická reakcia žiadna :slight_smile:
#test_fredandflo
Zobraz celú správu
moderna_mamina
Správa bola zmenená 19. feb 2019
Zaujimalo by ma aká je vaša večerná rutina s detičkami :baby_tone1::bathtub: My keďže sme v procese testovania kozmetiky Fred&Flo, tak používam výlučne len túto kozmetiku:slight_smile:

Osprchujem ho(áno sprchujeme sa každý deň,kúpem len raz za týždeň) sprchovým a zároveň vlasovým šampónom. Vyčistíme ušká,natrieme olejčekom s krátkou masážou:slight_smile::heart_eyes:Vždy natieram aj hlavičku s vláskami :relaxed:
Tvár mu natriem krémom. Dáme plienočku, pyžamko a hotovo :slight_smile::slight_smile: Skontrolujeme ešte nechty, keď tak ostrihám a máme to :slight_smile::slight_smile: A čo vy ? Máte niečo špeciálne na večer ? Alebo je to len šup šup ? :slight_smile::slight_smile:
#test_fredandflo
Zobraz celú správu
moderna_mamina
18. feb 2019
Dnes mi prišli na testovanie dva krásne balíčky.
Sú od kozmetiky Fred&Flo.

Fred&Flo je nová značka od Tesco. Všetky vlhčené obrúsky a toaletné potreby obsahujú výťažky buď z aloe vera, kamiliek alebo mandľového oleja. Na každom obale môžete nájsť značku :leaves:NATURAL.
Medzi nimi tiež nájdete výrobky určené pre mimoriadne citlivú pokožku.
Všetky tieto produkty budem testovať a za cca dva týždne napíšem recenziu či nám kozmetika sadla:heart_exclamation:

•Prvý balíček obsahoval 100 kusov plienok. Milanko nosi veľkosť 4, takže nám prišli 4:slight_smile:
Dizajn týchto plienok ma veľmi potešil. Sú fakt krásne:slight_smile:
Druhý balíček obsahoval:

•moisturing cream-newborn friendly 75ml
Hydratačný krém s vitamínom E, pantenolom a harmančekom. Je určený pre mimoriadne jemnú a šetrnú starostlivosť o jemnú pokožku .

•nourishing oil-newborn friendly 200ml
Detský olej na báze mandľového oleja, harmančeka a jojobového oleja. Jemne a šetrne čistí citlivú detskú pokožku. Chráni ju a zlepšuje pružnosť.

•2in1 wash-newborn friendly
500ml
Detský telový a vlasový šampón s harmančekom a nechtíkom, jemne čistí citlivú pokožku a detské vlásky. Pokožka bude jemná a hebká.

•sensitive soap-newborn friendly 100g
Detské mydlo pre citlivú pokožku. Jemne čistí a vyživuje pokožku. Obsahuje olivový olej a výťažok z harmančeka, ktorý upokojuje podráždenie a chráni kožu dieťatka pred vysychaním.

•50sheets cotton towel 100% cotton-newborn friendly.
Bavlnené utierky.
Utierka je:
•hypoalergénna
•lepšie sajúca
•100% biologický rozložiteľná
•možno ju zľahka opláchnúť a znovu použiť.
•praktické najmä pri kŕmení

•60 cotton buds 100% cotton- newborn friendly
Vatové tyčinky

•72 baby wipes fragranced
Detské vlhčené obrúsky parfumované. Obrúsky obsahujú čistiace mlieko s vyrážkami z harmančeka a aloe vera. Vhodne aj pre deti so sklonom k ekzému.

•54 cotton wipes sensitive-suitable for newborns
Detské vlhčené bavlnené obrúsky pre citlivú pokožku. Vyrobené zo 100% bavlny. Mäkšie, ekologickejšie a veľmi savé. Obsahujú len biologicky rozložitelné vlákna. Obsahujú ľahké hydratačné mlieko, ktoré má vysoký obsah výťažku z aloe vera(5,5%), ktorá upokojuje a hydratuje pokožku.
#test_fredandflo
Zobraz celú správu
moderna_mamina
16. feb 2019
Krásny víkend Vám prajeme :slight_smile:
U nás je nádherne slnečno:full_moon_with_face: Deti však stále pokašlievajú, niesú ešte úplne zdravé tak to nechcem pokaziť tým,že pôjdeme niekde na výlet :slight_smile: Ani mi to moc nevadí, pretože zimu nemám rada, ťažšie sa vyberá kam vyraziť. Čoskoro je tu jar a ja sa už neviem dočkať, keď každý víkend niekde pôjdeme :relaxed::relaxed:️ Prechádzky, výlety. Minule sme šli do dediny kde sa natáča Horná dolná, čo je z našeho mesta cca 3 hodiny cesty. Prišli sme tam, popozerali a o pól hod sme šli naspäť :grinning:
Na tento rok mám naplánovaných veľa miest kde chcem ísť na výlet :slight_smile:
Vy chodievate s deťmi na výlety aj keď je zima ? A kde ? :slight_smile:
Zobraz celú správu
moderna_mamina
15. feb 2019
Dobré ráno a pekný víkend všetkým :heart_exclamation::heart_exclamation:
Zobraz celú správu
moderna_mamina
14. feb 2019
Blog:heart_exclamation:️ ..
..Krásneho Valentína Vám prajem :rose::rose:
Čo vy a Valentín ? Ja osobne tento sviatok nejak nepreživam.
Je to síce krásny sviatok, nejaká maličkosť poteší každú ženu aj muža :slight_smile:
No aj keby mi muž nič nepriniesol určite by som nebola smutná :slight_smile: Názorov je veľa. Niekto tvrdí, že sa máme ľúbiť cely rok nie len na Valentína. Dokazovať to cely rok nie len na Valentína aťd..mne je to jedno:person_tipping_hand_tone1::female_sign:️ Som šťastná za každý darček kedykoľvek počas roku :slight_smile::slight_smile: aj na Valentína, je to milé 🥰
Čo vy ? Uznávate Valentína alebo nie ? :slight_smile::slight_smile:
#valentin
Zobraz celú správu
moderna_mamina
14. feb 2019
Blog:heart_exclamation:️ Zaujímalo by mi, že čo robíte vy keď vaše detičky cez deň spia :slight_smile: Či si s nimi idete ľahnúť, alebo varíte, upratujete ? :slight_smile:

U mňa spánok neprichádza do úvahy. Deti mám dve, väčšinou to vychádza tak,že nespia naraz. Takže keď Milanko spí, som s Paťkom, a zase naopak :slight_smile: Keď sa stane zázrak a idu spať naraz, väčšinou varím alebo upratujem :slight_smile: alebo čokoľvek,lebo vždy sa niečo nájde :slight_smile:
Zobraz celú správu
moderna_mamina
13. feb 2019
Blog:heart_exclamation:
Ďalšia veľmi obľúbená téma medzi mamičkami sú zúbky 🦷🦷
.
.
Musím sa priznať a asi ma veľa z vás zato bude preklínať :grinning::grinning: no ja som ani nevedela,že nejaké zuby idú :rolling_eyes:
Paťkovi vyšli zúbky tak,že zrazu len pozerám a mal zub :grinning: a takto sa to ťahalo cely cely čas :grinning: Keď sa v noci nezobudil raz ale dvakrát tak som vedela,že mu zuby idú :grinning::grinning: ale tak čo je to byť hore dvakrát za noc :joy::joy:
Nesvrbeli ho ďasna,nemal horúčku nikdy mu nič nebolo :slight_smile::slight_smile:
.
.
Milanko to isté. Už má 6 zubov a ja fakt neviem ani kedy a ako :slight_smile: Túto noc sem tam, možno 3krát zamrnkal a spal ďalej. Zobudil sa dvakrát. Tak som vedela,že sa niečo deje. Bolo to preto,že mu vyšiel další zub :grinning: Takže žiadna tragédia :slight_smile: ja som musela byť v minulom živote anjel :grinning: Zubov som sa z rozprávania, bála najviac. Tie horúčky a všetko. No mňa to úplne obišlo :wink::wink:
Vaše detičky ako zvládali keď im išli zúbky ? :slight_smile:
Zobraz celú správu
moderna_mamina
Správa bola zmenená 12. feb 2019
Blog:heart_exclamation:️Takto nejak to u nás, keď príde manžel domov vyzerá :grinning: Väčšinu dní je to tak že manžel ráno ide do práce keď ešte spíme a večer sa vracia keď už deti spia,ja ho čakám v obývačke pri telke. Takže celý deň je starostlivosť na mne. Nie len starostlivosť o deti kde je toho naozaj dosť. Taktiež starostlivosť o domácnosť.
Je to moja práca, a tak sa ju snažím robiť čo najlepšie. Večer je pre mňa dosť náročný. Deťom som od mala nastavila režim,snažím sa ho dodržiavať každý jeden deň. Preto je niekedy dosť náročné sama zvládnuť večerné kúpanie, príprava večere a zároveň kŕmenie , obliecť ich do pyžama je niekedy nadľudský výkon. Kým jeden behá s holým zadkom po celom byte a ja ho naháňam nech sa ide obliekať, druhý mi pocestuje po celom gauči.
Samozrejme ako naschval vždy keď je Milanko napapany,vyumývaný a pripravený spať tak sa dokaka až po krk a môžem začať od znova :grinning: No napriek náročnosti sa mi darí režim držať a o 19:00 sú obaja v posteli :slight_smile:Potom sú tu dni (veľmi výnimočne) ako na fotke, kedy príde manžel domov skôr a ja sa už len z radosti vyvalim na zem a poriadne si vydýchnem :slight_smile: kým ja kúpem deti, on uprace túto izbu kde vybuchla bomba :grinning: nachystá deťom večeru, ja ich oblečiem, on nakŕmi a o pól 7 už len všetci s kľudom sedíme,užívame jeden druhého a čakáme na najkrajšiu hodinu z celého dňa. To je čas kedy idu deti konečne spať :grinning:

#zivotsdetmi #koniec #dna #konecne
Zobraz celú správu
moderna_mamina
12. feb 2019
Raňajky,ktoré som urobila Paťkovi.
Inšpirácia na raňajky alebo večeru pre vaše detičky :relaxed::heart_exclamation:️(Je to len inšpirácia, popis je pri každej fotke rovnaký. To či to dáte vašim deťom na raňajky,večeru,desiatu,olovrant alebo len ako dezert je na vás)


#ranajky #vecera #inspiracia #jedlo #krasne #vyborne #prekvapenie #pre #deti #dobru #chut
Zobraz celú správu
moderna_mamina
Správa bola zmenená 12. feb 2019
Blog:heart_exclamation:
🥰🥰🥰🥰🥰🥰
V noci mi prvýkrát prespal celú noc :slight_smile: Od 19:30 do 6:00 :slight_smile: samozrejme,že som sa v noci budila, pretože skoro 3 roky som vkuse nespala dlhšie ako 3 hodiny :grinning: Pritom Milanko aj Paťko spal celu noc. Ja som sa zobudila možno 4krat :grinning: Len tak aby sa nepovedalo:grinning:

Pametam si, že som si myslela, že Paťko nikdy celu moc neprespí. Cca keď mal rok aj pól som ho to naučila, no zase Milanko sa budil :grinning:
Teraz keď mi spia obaja tak nespím ja :unamused::unamused: Síce som realista a viem, že to neznamená, že budú spat celu noc. Na 100000% sa tuto noc zobudia :grinning:

So spánkom je to tak. Raz mi Milanko cez deň spi dvakrát po 3 hodiny a inokedy spi dvakrát po polhodine :grinning::grinning: môžete robiť všetko rovnako no aj tak to bude zakaždým iné :grinning: možno tak do 4 rokov :grinning: Patko rok aj pól spal celu noc bez problémov niekedy mal trosku problém, že sa budil a podobne. Potom to prestalo a takto dokola :slight_smile:

Vaše detičky spia už celu noc ? Ja som si mysela, že už áno no Patko po vyše roku zmenil názor :grinning::grinning::grinning:
.
.
.
. #czechblogger #czech #mamablogger #slovakgirl #slovakia #czechgirl #mami #love #chlapecek #spanok #spanie #blogger #blogerkycz #blogerkyczsk #instagram #picoftheday #instamama #cute #instablog #instablogger #blogerky #mamablog #followers #dnesblogujem #mamafluenc #instaslovakia #instasvk #sommama #laska #synek
Zobraz celú správu
moderna_mamina
Správa bola zmenená 11. feb 2019
Blog:heart_exclamation:
Tento krém na zapareniny v oblasti plienok som našla úplne náhodou pred pár mesiacmi. V lidl som našla detskú kozmetiku. Bol tam olejček,pena do kúpeľa, paličky do uši a tento krém. Všetko bolo v rovnakom balení. Ja som závisláčka na pekne obaly a na sady. Našla som to, všetko som to kúpila. Budem hovoriť len o tomto kréme. Poviem pravdu myslela som si, že to je krém na tvar. Nečitala som to, vzala som to všetko a šla preč :grinning: doma som zistila, že to je na ritku, tak som sa rozhodla to použiť. Keď sa mi narodil prvy syn automaticky som si kúpila sudocream,lebo to bola taká samozrejmá vec :grinning: vždy sa to kupovalo. Našťastie moje deti vôbec nemajú problém so zapareninami. Paťkovi som natrela ritku možno 10krát za celý život a Milankovi asi 2 krát. Takže vôbec tieto krémy často nevyužívam, no nedávno sme boli dlhšie na cestách a Milanko mal červenú ritku. Použila som tento krém a môžem povedať, že som bola maximálne prekvapená :slight_smile: už ráno mal ritku úplne krásnu. Tento krém sa sudokremu maximálne vyrovnal. Konzistenciou je hustý,dlhšie vydrží a stojí len 2,50€ :slight_smile: Takže ak niektoré Maminy, často používate tieto krémy na zapareniny, skúste určite krém z lidl. Každé dieťa je samozrejme iné ale za vyskúšanie nič nedáte :slight_smile::slight_smile:
#lidl
Zobraz celú správu
moderna_mamina
9. feb 2019
Raňajky,ktoré som urobila Paťkovi.
Inšpirácia na raňajky alebo večeru pre vaše detičky :relaxed::heart_exclamation:️(Je to len inšpirácia, popis je pri každej fotke rovnaký. To či to dáte vašim deťom na raňajky,večeru,desiatu,olovrant alebo len ako dezert je na vás)


#ranajky #vecera #inspiracia #jedlo #krasne #vyborne #prekvapenie #pre #deti #dobru #chut
Zobraz celú správu
moderna_mamina
8. feb 2019
Blog:heart_exclamation:️ .
..Už asi po dvadsiatykrát som sa utvrdila v tom, že žena-matka dokáže nemožné. Milanko mal posledné dva dni horúčku 39-40 stupňov. Ako viete od pondelka mám chorého manžela,plus včera ochorel aj Paťko. S Milankom som zažila celkovo najhoršie obdobie čo som na materskej. Milanko bol ako nadrogovaný. Neprítomný pohľad. Nevládny. No veď viete si predstaviť keď má tak malé dieťa takú vysokú teplotu.
..
...
....Tie dva dni vyzerali asi tak, že som si ho nosila v nosiči, koža na kožu takze bol takto rozopnutý celý čas. O noci ani nehovorím. Prvú noc nespal nijak inak len na mne, no musela som s ním chodiť. Takze pribehne 7 hodín v noci som prechodila a zvyšné dve spal,no nie vkuse. Ráno od 6 hore, Paťko sa už zobudil s horúčkou.
Našťastie Paťko je taký, že mu stačilo len ležať v obývačke, a ja som s Milanom behala hore dole. Paťko cely deň preležal a prespal na gauči. Nevyžaduje nejakú pozornosť radšej je sám vklude. Čo mi veľmi vyhovovalo keďže v noci som nespala a Milanko nedokázal byť sám ani chvíľku.
Vydenzifikovala som cely byt,vyupratovala a navarila. S Milankom na chrbte. Večer som si o 8 sadla s tým, že som si uvedomila, že som vôbec nespala,cely deň sa starala. .
..
...Matky su naozaj neuveriteľne bytosti. Dokážu nespať aj 24hodin a aj tak sa postarať o choré deti,chorého manžela, navarit im a držať ich v čistote.
Neuveriteľne čo dokáže žena/matka,keď sa musí postarať :heart_exclamation:️Každej jednej za obetavosť a silu posielam :bouquet:. Aby som nezabudla veľmi Vám ďakujem za správy,kde ste nám želali skore uzdravenie, a tiež ďakujem za každú jednu radu a pomoc 🥰.
.
.
.
#syn #syncek #chlapcek #chlapecek #choroba #mama #superzena
Zobraz celú správu
moderna_mamina
7. feb 2019
Blog:heart_exclamation:️ .
Vždy som sa tešila ako si budeme s Paťkom čítať knižky. No jeho to vôbec nebaví :person_tipping_hand_tone1::female_sign:️ Len začnem a hneď odchádza :grinning:
Od malinka sa ho nezaujímalo,nepočuval,nepozeral proste nič :grinning: Teraz po novom, keď mu večer čítam knižku,tak sa veľmi zapája :grinning: Ale to len z toho dôvodu lebo nechce ísť spať, tak sa strašne tvári,že ho to baví :grinning::grinning: Na Milankovi už teraz vidím, že reaguje inak. Sedí,pozerá na mňa a počúva :grinning: Sem tam sa začne smiať :slight_smile: Niekedy si zoberiem naschval Milanka k sebe a čítam akože jemu, tak ešte vtedy Paťko doletí a číta s nami :slight_smile: Vaše deti sú ako natom s knižkami ? :slight_smile:baví ich to ? :slight_smile:
#knihy #citam #deti #dieta
Zobraz celú správu
moderna_mamina
Správa bola zmenená 6. feb 2019
Raňajky,ktoré som urobila Paťkovi.
Inšpirácia na raňajky alebo večeru pre vaše detičky :relaxed::heart_exclamation:️(Je to len inšpirácia, popis je pri každej fotke rovnaký. To či to dáte vašim deťom na raňajky,večeru,desiatu,olovrant alebo len ako dezert je na vás)
#ranajky #vecera #inspiracia #jedlo #krasne #vyborne #prekvapenie #pre #deti #dobru #chut
Zobraz celú správu
Strana
z 2
Predošlá Strana
z 2
Ďalšia