Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
montemotherone
11. jún 2019
Zobraz celú správu
montemotherone
Správa bola zmenená 9. jún 2019
Zas som sa raz hrabala v antikvariáte :blush: a narazila som na toto :heart:️ Mám tento romantický, uletený príbeh veľmi rada. Mám rada pieseň k tomuto filmu. V čase jeho premiéry som bola ja aj Johny :grin: o viac ako 20 rokov mladšia, ale viem si vybaviť aj chvíľu aj pocity keď som sa vrátila z kina. Bože, akoby sa to stalo len včera a odskočilo si hneď vedľa do paralelného vesmíru :blush:
Zobraz celú správu
montemotherone
9. jún 2019
Filozofické okienko na nedeľu, 2. časť:
Akú divnú dobu to žijeme. Keď všetci zdieľame, ale často vlastne "nemáme s kým zdieľať... " :no_mouth:
Zobraz celú správu
montemotherone
9. jún 2019
Keď si človek zase raz uvedomí, že "aj by som", ale "načo"?
Koniec filozofického okienka. :grin:
Zobraz celú správu
montemotherone
9. jún 2019
Zobraz celú správu
montemotherone
8. jún 2019 Čítané 172x

Sobota ráno. Kým sa rozbehnem a odškrtnem si 1500 položiek, ktoré som si naplánovala, hodím prvú várku do práčky, zamiesim na kváskový chlebík, natriem si jeden krajec toho minulého maslom, nalejem si džús a vrátim sa do postele. Za minútku vyskočím a pootváram ešte okná, kým nie je vonku páľava. Vrátim sa znova do teplej duchny a zobudím svoje alter ego vo virtuálnom svete sociálnych sietí. Otvorím svoje konto, rolujem, selektujem a zrazu bum! V milisekundách uvažujem aký pako sa napichol na kamoškin profil a hodil tam smútočné oznámenie s fotkou jej mamy, dobre známej, mojej rovesníčky, s ťažkým príbehom, ktorý sme niekoľkokrát prelistovali s ňou aj s jej dcérou... Stále neverím a listujem komentáre pod fotkou... úprimnú sústrasť... úprimnú sústrasť... úprimnú...

Tak ako sa nás každé ráno dotkne slnečné svetlo, náš nádych, ťažký, s bolesťou, či bez nej, tak je tu s nami aj ona. Smrť. Bojíme sa jej. Dnes už o nej toľko nehovoríme ako naši predkovia, ale je tu. Kráča ruka v ruke so životom. Na prvý pohľad nezmyselná, ale vždy nechá odkaz. Pre všetkých: Kým žijete, tak ŽITE. Tak naozaj. Jak posledný krát. Radšej s láskou ako s nenávisťou. Radšej pre iných ako pre seba. Radšej teraz, ako zajtra... Radšej v pokoji, ako v strachu. 

Tak teda, odpočívaj v pokoji. Žila si naplno, najlepšie ako si vedela a koľko si vládala. A najviac pre iných... :heart:

Čítaj celý článok
montemotherone
7. jún 2019
Dievčatá je tu nejaká skupinka "účtovníctvo" "účtovníčky"...? :thinking:
Zobraz celú správu
montemotherone
Správa bola zmenená 3. jún 2019
Tak. Po dlllllllhom čase som si "dala do tela" s Jillian Michaels (a dúfam že mi to vydrží), šupla bielkovinový šejk a :salad: k tomu :blush:
Lebo ak chcem byť o.k. a zdravá a silná a... dooobre aj pekná, musím sa o seba starať a mať sa trochu rada :blush: NIKTO to za mňa nespraví :heart:️ Tak.
Zobraz celú správu
montemotherone
3. jún 2019 Čítané 341x

Keď som na MK nakukla prvýkrát, cca v roku 2012, bolo to tu samý kočík, samé snažilkovanie, tehuľky 2011, 2012... Ja ako zničená kôpka nešťastia, po 2 potratoch, som hľadala nejakú cestu z kola von. Našla som. Nie tu, ale to je jedno.

Dnes sa tu milé moje žienky aj bojím často kliknúť. Samé Tu ma pichá, čo to môže byť.... Na hlave mám hrču, môže to byť nádor?... Moje 3 mesačné dieťa slintá, čo to môže byť?!!!! :scream:

Čo sa to s tým svetom deje? Sme tak preinformovaní, až sme úplne osprostení a máme toľko času, že si sledujeme všetkých 895.678 pórov a 4.578.987 chlpov, či nás nejako viac nebolia... A kupodivu, oni fakt začnú bolieť... Autosugescia je sviňa, vážení. Tajní agenti sa vraj naučia tak spomaliť svoj tlkot srdca, že nachvíľu predstierajú smrť. Náš mozog a naše presvedčenie (viera), nech už je zameraná na dobrý, či zlý výsledok, dokážu divy :wink: Pozor na to, keď si budete nabudúce niečo priať. Tak naozaj, z hĺbky duše... Pozor na to, čo čítate, čo sledujete, "akého diabla vpustíte do svojej duše"... 

Čítaj celý článok
montemotherone
31. máj 2019 Čítané 38x

Poznáte tie obdobia, keď vás čosi zastaví a neviete sa pohnúť. Cúvať, ísť doprava, či doľava... Už ani neviete kto vlastne ste. Kým chcete byť pre iných, čo naozaj, ale naozaj v živote chcete. Taká stopka je prirodzená, občas nutná, ale nesmie trvať dlho. Potom vás len oberá o energiu, radosť, chuť... všetko. Zacyklíte sa a trháte so sebou všetko, všetkých. Ako mini tornádo vášho vesmíru. Treba ho v istom momente utnúť, stopnúť. Rozseknúť gordický uzol. Rozhodnúť sa, nechať za sebou všetky slzy aj radosti a odbočiť z cesty. Hoc aj do blata a nepohody. Ale vykročiť konečne.

Život je ako jazda na bicykli. Ak nechceš padnúť, musíš sa hýbať...

Dnes v noci som po dlhom čase spala pokojne... 

Čítaj celý článok
montemotherone
31. máj 2019
Nevidiaci autista. Sadla som na zadok. Úžasný príbeh. Úžasná MAMA...:heart:
https://youtu.be/pDPdRYF7hTQ
Zobraz celú správu
montemotherone
13. máj 2019
Zobraz celú správu
montemotherone
11. máj 2019
https://www.dobrenoviny.sk/c/160310/odbornik-na...

Toto by sa malo povinne učiť už na základnej škole :wink:
Zobraz celú správu
montemotherone
9. máj 2019
Žienky, dnes som kúpila v lekárni Dr. Max tento hroznový cukor, 2+1 zdarma. Neodporúčam. Ja to zajtra idem vrátiť. Obal sa dal nápadne ľahko rozbaliť, na koncoch na tom uzávere tak šetrili na materiáli, že cukríky doslova vykúkajú a teda sú v priamom kontakte s okolím. Po rozbalení presne vbodoch kde boli spoje obalu sú fľakaté (asi zapracovala vlhkosť) Snažia sa toho očividne zbaviť. Ja už pod značkou Dr. Max radšej nič :angry:
Zobraz celú správu
montemotherone
4. máj 2019
"a keď som ešte nebol na svete, to kde som bol?"... :blush: Ten môj chlapec je ťažký filozof. Malé deti, malé starosti, veľké deti... Mozog na plné obrátky :dizzy_face::upside_down::blush:
Zobraz celú správu
montemotherone
Správa bola zmenená 29. apr 2019
...objavila som v knižnici. Uff, ťažká téma. Nateraz som ich vrátila späť do poličky. Neviem, kedy budem mať na ne dosť odvahy... vyrovnanosti so životom... pripravenosti... :thinking:
Kedysi s tým ľudia, deti "žili". My už žijeme akosi mimo reality... Inak ale veľmi pekne lyricky napísané... :heart:
Zobraz celú správu
montemotherone
4. apr 2019
Nový pomocník :blush: Vraj 20-ročná životnosť :thinking: Za tých vyše 20 rokov čo sme s mužom spolu, sme do vysávačov vrazili nemalý peniaz. Často to boli aj dosť drahé kusy... ktoré aj tak veľa nevydržali :unamused: Takže do tohto vkladám veľké nádeje :grin:
Zobraz celú správu
montemotherone
27. mar 2019
Toto by si mal prečítať každý otec ktorý má dcéru :wink:
https://spuntik.zoznam.sk/cl/1000720/1772757/Ot...
Zobraz celú správu
montemotherone
Správa bola zmenená 20. mar 2019
#happyday Medzinárodný deň šťastia... Nuž, myslím, že šťastie je veľmi relatívny pojem a to, že sme boli šťastní si uvedomíme až vtedy, keď nie sme. Pre mňa, TERAZ a TU je šťastím zdravie. Moje, mojich lások... Keď to funguje, môžu aj traktory padať.
Myslím, že som nemala extra šťastné detstvo. Preto som nastavená na šťastie a život trocha inak. Idem do toho naplno a už ako mladá, keď som stretávala frfľošov na každom kroku som si uvedomila, že ŠŤASTIE JE VEC ROZHODNUTIA. Ak chcete byť nešťastní a vidieť len "poloprázdny pohár", nikto vás nepresvedčí o tom, že je poloplný. Hovorievam, že si "nemôžem dovoliť byť nešťastná". Nie je nikto, kto by mi pomohol sa potom z toho bahna vyhrabať. Takže nesmiem riskovať :smirk:
Nemôžeme ovplyvniť okolnosti ktoré nás v živote postretnú, ale môžeme sa naučiť prijať ich a nenechať si pokaziť radosť zo života :blush::heart:
Zobraz celú správu
montemotherone
16. mar 2019
Dnes nezabudni! ...nech už ideš voliť kohokoľvek, ale choď! :wink:
Zobraz celú správu
montemotherone
6. mar 2019
Pri činžiaku je pár stromov. Dnes niektoré padnú. Práve ide dole vysoký smrek. Trčal až ponad strechy. Vždy sme s malým sledovali množstvo šišiek na jeho vrcholci...
V týchto mieste sa schovávalo množstvo vtáčikov. Hlavne v horúcom lete to bola ich jediná šanca na prežitie.
Teraz tu bude parkovisko. Vyhovuje nám to. Vyhovuje to mne. A mám z toho celého veľmi zlý pocit... Akoby som ich všetkých zradila. Som ticho...
"Vždy keď pília krásny strom, som s ním som v ňom, som on...." :slight_frown:
Zobraz celú správu
montemotherone
4. mar 2019
Zobraz celú správu
montemotherone
Správa bola zmenená 15. feb 2019
Vrchol všetkého. Prídeme z roboty, zo škôlky, konečne zaleziem do svojho súkromia... na wecko. Za pár sekúnd mi malý otvorí dokorán dvere Mamíí chcem pozerať Shreka 4. Zapozerám sa na neho A mohla by som sa v kľude "vytoto"? Chvíľu rozmýšľa a s výrazom mañana prehodí OK, to nevadí, ja ti kľudne prinesiem diaľkové aj sem...
Čo som si vychovala, to mám :person_facepalming::grin::heart:
Ako to bolo v tom vtipe? Keď sa stanete matkou už NIKDY nebudete samé... Muhahaha...:grinning:
Zobraz celú správu
montemotherone
4. feb 2019
"Dokonalý vzťah sa nehľadá. Dokonalý vzťah sa buduje..."
Zobraz celú správu
montemotherone
13. jan 2019
Zobraz celú správu
montemotherone
4. dec 2018
http://www.pomahatjelahke.sk/ je to naozaj ľahké :wink: len si to prílišným premýšľaním a kalkulovaním komplikujeme...
Zobraz celú správu
montemotherone
24. nov 2018
,,Odísť, hoc nocou.
Len tak.
Nasadnúť na prvý vlak.
O vzduch spomienok
oprieť sa v šerom kúte.
Prebdieť noc s ľuďmi
prichádzajúcimi, odchádzajúcimi
na jej križovatkách."
(Maša Haľamová)
Zobraz celú správu
montemotherone
Správa bola zmenená 31. okt 2018
:heart::pray::candle::house_with_garden:
Zobraz celú správu
montemotherone
30. okt 2018
Zobraz celú správu
montemotherone
Správa bola zmenená 28. okt 2018
" Když sem mi okamžik líbí, nerad si ho kazím fotografováním..."
Tajný život Waltera Mittyho
:heart:
Zobraz celú správu
Strana
z 3
Predošlá Strana
z 3
Ďalšia