montemotherone
14. feb 2020
147 

Ja som zlý, ty si zlý, on, ona, ono...

Dostala som od kolegyne darček. Len tak. Ručná práca. Už ani neviem kedy som od niekoho dostala nejaký darček.  Neviem ani, ako sa mám pri tom tváriť.  Na darčeky som bola špecialista vždy ja.  Keď vidím niečo milé,  voňavé, či praktické...hneď rozmýšľam, koho by to potešilo a mám divnú úchylku tešiť sa s obdarovaným. 

Preto som dnes ostala zaskočená. Pred rokom, som kvôli pracovnému prostrediu a kolegyniam plakala i nadávala do vankúša... Pred pár rokmi tiež... predtým vlastne takisto. Moj manžel mi v jednej z našich posledných kríz hodil do tváre,  že chyba je vlastne VO MNE. Všetko sa vo mne vtedy zlomilo a ja som začala veriť tomu, čo mi Zlý podsúval už dávno. Že je problém naozaj vo mne. Že nedokážem s ľuďmi vychádzať.  Že som konfliktná. Že JA SOM ZLÁ... 

Už som to začala vnímať ako fakt a začala nad sebou vážne uvažovať. Človek by sa aj zmenil, ale stále som nevedela, kde robím chybu. Nedávna skúsenosť mi ale otvorila oči.  Narazila som totiž na úplných "odľudov" a začala si uvedomovať, že aj keď pravdepodobnosť,  že som za posledné roky jednoducho mala smolu a narážala na skutočne konfliktných, asociálov, s patologickým správaním je mizivá, bude to naozaj fakt. Nedávno som sa zamestnala v kolektíve a takej kombinácii ľudí, že nechcem ani len rozmýšľať nad nejakým hodnotením, aby som to celé nezakríkla. Fakt som konečne narazila na NORMÁLNYCH ľudí. Spolu sa smejeme. Spolu tvoríme. Rozprávame sa o všetkom. Makáme ostošesť... 

Od mala som si veľmi nedôverovala, výchova urobila svoje a celý život podlieham silnej sebakritike (aj keď si o mne mnohí myslia opak 😁). Sypem si popol na hlavu a často zabúdam, že pravdepodobnosť a náhoda je blbec. Nezmenila som sa. Som rovnako otvorená, srdečná, pre vec na ktorej mi záleží až pateticky zanietená, snaživá a... tvrdohlavá (dnes už viem- našťastie). 

A práve to na mne istí ľudia nemajú radi. Nezmenila som sa. Len som sa naučila, že si musím zvyknúť na to, že všetci nie sú dosť silní, ani prajní, aby so mnou kráčali a držali krok. To ale neznamená, že zmením smer, či zastanem. Dnes (zatiaľ) mám okolo seba ľudí, ktorí na mne majú radi to, čo iní nenávideli 😊 Chápem včerajšok a ďakujem dnešku. A môj manžel vzal späť všetko čo povedal... "odvolávám čo jsem odvolal a slibuji co jsem slíbil" 😊 a dnes po 22 rokoch na mne miluje to, čo mu pred 22 rokmi tak strašne vadilo. Že som strašne úprimná, zásadová a neprakticky pravdivá... Môj plášť sa neprispôsobí žiadnemu vetru a moja chrbtová kosť je so mnou pevne zrastená... Neviem hrať zákulisné hry a ani v zrelom veku sa nechystám sa to naučiť. Svoju energiu míňam na to, aby som bola prospešná všade, kde som. Bez spätného zrkadielka a senzorov na závisť a ohováranie. A TO, je moja najväčsia slabina. Neviem a nechcem sa v tom naučiť plávať.

Niekedy to trvá, ale ak Boh dá a my prosíme, klopeme, bude nám otvorené a pochopíme o čo v našom vnútri treba naozaj zabojovať a čoho sa zbaviť. Skôr,  či neskôr... Niekedy Mu to trvá... alebo sme len hluchí a nepočujeme Jeho hlas 😉... a Zlý si zatiaľ robí svoju pekelnú prácu. Nemáme radi seba, tých, čo nám ubližujú, sústredíme sa na nelásku, uzatvárame svoje srdce, namiesto láskavosti, tvorivosti, srdečnosti, žijeme v bolesti a smútku. 

Modlite sa, aby ste boli v správnom čase na správnom mieste a so správnymi ľuďmi a ďakujte za VŠETKY skúsenosti a boje, ktoré vám zaostrili zbrane a vycibrili zmysly. Vaši nepriatelia sú vaše požehnanie. S nimi naozaj rastiete 😎

    Jej! Krásne. Mala som podobný pocit, ale rokmi a skúsenisťami musím povedať, že dobrí ľudia sa priťahujú a výborný (nielen) pracovný kolektív existuje. Prajem Ti veľa lásky, radosti a pohody.

    14. feb 2020

    @menasuobsadene ❤ vďaka, veru, raz to musí prísť 😊

    14. feb 2020
    14. feb 2020

Začni písať komentár...

Odošli