Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
montemotherone
11. mar 2020
149 

Život je boj...

...ak nie je, nevieme si ho vážiť.  "Korona" sa nám vtisla do životov ani nevieme ako. Nebála som sa JEJ, dávala som tomu priestor, čas,  ako sa len dá dať veci, ktorá sa nás (zatiaľ) nedotýka. Skôr som sa bála,  ako to tu na tom našom mini Slovensku, s tou našou holubičou povahou zvládneme... Bála som sa bláznov, ktorí šíria paniku a rovnako tak tých, ktorí veci zľahčujú. Nieje nič horšie,  ako žiť v takomto prípade v krajine hlupákov,  ktorí sa nedokážu poučiť z cudzích chýb.  My tú šancu máme a zatiaľ nás to nemusí stáť veľa peňazí, obetí, nepohody... Ale treba konať. 

Dnes sa prestávam báť. Od zajtra sa veci zmenia. Kompetentní začínajú konať. Ale musíme sa zmeniť aj my. Prijať stav a urobiť všetky potrebné zmeny bez frflania, bez odporu... Byť rozumný, spolupracovať, držať palce tým, ktorí budú v prvej línii... Zdravotníkom, polícii, vojakom... Čím skôr to prijmeme, tým väčšiu šancu na výhru máme. Nesledujte štatistiky, ale myslite na všetkých seniorov, chorých a oslabených, onko pacientov, medzi ktorými sú aj deti... nejaké deti, nejakých rodičov. Takých ako ste vy. A takto pristupujte ku každému kroku z domu, ku každému podaniu, či nepodaniu ruky, k nutnosti nosiť rúška úplne všade, k umývaniu rúk... o vyhýbaní sa veľkým skupinám ľudí ani nehovorím.  Ten level je už hádam pomaly za nami a aj posledný Peter Pan z Neverlandu pochopil, že nás korona len tak neobíde 😏

Berte si príklad z krajín, ktoré to zľahčili a nedokázali zmeniť ani na chvíľu svoj životný štýl... Ak to viete, modlite sa. Za zdravotníkov, za chorých, za nádej a silu pre všetkých.  Táto skúška nám môže veľa dať a môže byť pre nás v konečnom dôsledku obrovským požehnaním. 

...a "Nebojte sa! (Sv. Ján Pavol II.) ❤

Začni písať komentár...

Odošli